Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Apartmanda Tuvalet Tıkanması

Apartmanda Tuvalet Tıkanması Apartman yaşamı ne yazık ki bir başka dairede oluşan olumsuz bir durumdan komşusunun etkilenme olasılığının yüksek olduğu sistematik yapıya dayalıdır. Apartman hayatında hiç kimse gerek su kaçaklarında gerekse tuvalet tıkanıklığına bağlı oluşabilecek hasarlarda durumu üstlenmek ve kabullenmek istemez.

Oysaki toplu yaşama kuralları gereği, bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması adına gerekli gider bakımı ve onarımı yaptırılması gerekmektedir. Apartmanda tuvalet tıkanması durumu en sık karşılaşılan durumlardan bri tanesidir. Özellikle kanalizasyon borusunun birbirine bağlandığı ana gider borusu yolunda oluşan tıkanıklık sadece ilgili daireye değil, apartmanın genel kanalizasyon gider sistemine zarar vermektedir. Ana borunun tıkanması olarak adlandırılan bu olay oldukça risklidir. Çünkü tüm apartmanın kanalizasyon ile bağlantısını kesebilir. 

Özellikle tuvalet tesisat sistemlerinin döşenmesi sırasında tesisat ustalarının bilgisizliğinden kaynaklı olarak eğimli döşenmemiş olan çok gider borusu bulunmaktadır. Ana boruya bağlanan bu tesisat sisteminin eğimli olmaması giderin sürekli olarak tıkanmasına yol açmaktadır. Tesisat borusu düzgün şekilde yerleştirilmezse ya düz hat üzerinde ya da giderin dönüş olan kısımda tıkanmalar oluşabilir. 

Tuvalet Tıkanıklığının İnsan Sağlığına Zararları

Tuvalet tıkanması durumları sadece apartmanı gider borusuna ya da tesisat sistemine zarar vermez. Sürekli olarak tıkalı kalan bir tuvalet ya da tuvaletin sürekli olarak yarı tıkalı şekilde kullanılması ne yazık ki beraberinde birtakım hastalıkları da getirmektedir. Tifo, dizanteri, koli basili, menenjit vb. insan sağlığını tehlikeye atabilecek seviyede bulunan hastalıklara ne yazık ki tuvaletlerden kapılabilmektedir.

Tuvaletlerden kapılabilecek hastalıklar oluşmaması adına yapılan en ideal yöntemlerden biri tuvalet tıkanıklıklarını açmak ve tuvalet giderlerinin düzenli bakımlarını gerçekleştirmek olmalıdır.  Tuvalet tıkanıklığının giderilmesi işleminin anında yapılması insan sağlığını da riske atabilecek oluşumları ortadan kaldırmaktadır. Özellikle tuvaletlerin ortak kullanım alanları olduğu düşünüldüğünde bir de bu duruma tıkanıklık eklendiğinde ne yazık ki bakteri ve mikrop oluşumunun da hızlı ilerlemesi kaçınılmaz olacaktır. 

Apartman Tuvaletlerinin Tıkanma Nedenleri 

Apartman tuvaletlerinde ana gider borusunun tıkanması sıklıkla karşılaşılmaz. Genellikle daire giderleri tıkanır. Fakat tesisat döşeme hatasının yanlış yapılması ya da üstüne düşülmeyen küçük gider tıkanıklıkları zaman içerisinde apartmanda tuvalet borusunun tıkanması şeklinde görülebilmektedir. Apartmanda tuvalet tıkanmalarının genel sebepleri aşağıda listelenmiştir. 

 • Tesisat döşenirken pimaş borularının dönüş kısımlarında keskin dirsek kullanılması. 
 • Apartmanın ana giderindeki rögar kısmının tesisat bakımından bozulma yaşaması
 • Deprem, sarsıntı, sel baskını vb. doğal olaylar yaşandıktan sonra tesisat kırılmaları ve hasarlarının meydana gelmesi. 
 • İnşaat halinde olan apartmanın tesisat döşemeleri sırasında büyük çapta zarar görmesidir.

Apartmanda Tuvalet Tıkanıklığı Açan Tesisatçı 

Apartman borusu tıkanması ana boru bakımından sık karşılaşılan bir durum değildir. Fakat daire bazlı bakıldığında boru tıkanıklığı sık karşılaşılan bir sorun oluverir. Ana borunun tıkanması ne yazık ki karşılaşılan ve olabilecek en kötü durumdur. Bu gibi durumlarda kişilerin kendi müdahalesi ile apartman boru tıkanıklığı açılmayacağını bilmeleri gerekmektedir.

Robotla kırmadan ana gider açma işi yapan firmalar yardımı sayesinde borular açılabilir. Firmamız da apartmanın üst katında tıkanıklık yaşanması durumunda, tuvalet tıkanıklığı yaşanmasında ya da mutfak ana gideri tıkanması sonucu oluşabilecek problemlerde siz değerli müşterilerine her zaman yardımcı olmaktadır. 

Kırmadan apartman borusu açma işleminde usta olan firmamızdan yararlanmanız sonucunda, 25 metre uzanabilen makine aparatı sayesinde oluşabilecek bütün tıkanıklık işlemlerini kırmadan ve dökmeden çözümleme olanağı bulunmaktadır.

Her türlü ana gider sorunu ve gider borusu tıkanması durumlarında her zaman ulaşabileceğiniz iletişim numaralarımız bulunmaktadır. Binanın ana gider borusunu açma servisi olarak siz değerli müşterilerimize randevulu şekilde kameralı tuvalet açma servisi sağlamaktayız.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl AçılırTıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Tıkanmış gider açma hakkında pratik bilgiler

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi filtre temizleme nasıl ve ne zaman yapılır?  Kombi filtre temizliği

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon açma İstanbul, belirli

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.