Apartmanda Tuvalet Tıkanması

Apartmanda Tuvalet Tıkanması Apartman yaşamı ne yazık ki bir başka dairede oluşan olumsuz bir durumdan komşusunun etkilenme olasılığının yüksek olduğu sistematik yapıya dayalıdır. Apartman hayatında hiç kimse gerek su kaçaklarında gerekse tuvalet tıkanıklığına bağlı oluşabilecek hasarlarda durumu üstlenmek ve kabullenmek istemez.

Oysaki toplu yaşama kuralları gereği, bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması adına gerekli gider bakımı ve onarımı yaptırılması gerekmektedir. Apartmanda tuvalet tıkanması durumu en sık karşılaşılan durumlardan bri tanesidir. Özellikle kanalizasyon borusunun birbirine bağlandığı ana gider borusu yolunda oluşan tıkanıklık sadece ilgili daireye değil, apartmanın genel kanalizasyon gider sistemine zarar vermektedir. Ana borunun tıkanması olarak adlandırılan bu olay oldukça risklidir. Çünkü tüm apartmanın kanalizasyon ile bağlantısını kesebilir. 

Özellikle tuvalet tesisat sistemlerinin döşenmesi sırasında tesisat ustalarının bilgisizliğinden kaynaklı olarak eğimli döşenmemiş olan çok gider borusu bulunmaktadır. Ana boruya bağlanan bu tesisat sisteminin eğimli olmaması giderin sürekli olarak tıkanmasına yol açmaktadır. Tesisat borusu düzgün şekilde yerleştirilmezse ya düz hat üzerinde ya da giderin dönüş olan kısımda tıkanmalar oluşabilir. 

Tuvalet Tıkanıklığının İnsan Sağlığına Zararları

Tuvalet tıkanması durumları sadece apartmanı gider borusuna ya da tesisat sistemine zarar vermez. Sürekli olarak tıkalı kalan bir tuvalet ya da tuvaletin sürekli olarak yarı tıkalı şekilde kullanılması ne yazık ki beraberinde birtakım hastalıkları da getirmektedir. Tifo, dizanteri, koli basili, menenjit vb. insan sağlığını tehlikeye atabilecek seviyede bulunan hastalıklara ne yazık ki tuvaletlerden kapılabilmektedir.

Tuvaletlerden kapılabilecek hastalıklar oluşmaması adına yapılan en ideal yöntemlerden biri tuvalet tıkanıklıklarını açmak ve tuvalet giderlerinin düzenli bakımlarını gerçekleştirmek olmalıdır.  Tuvalet tıkanıklığının giderilmesi işleminin anında yapılması insan sağlığını da riske atabilecek oluşumları ortadan kaldırmaktadır. Özellikle tuvaletlerin ortak kullanım alanları olduğu düşünüldüğünde bir de bu duruma tıkanıklık eklendiğinde ne yazık ki bakteri ve mikrop oluşumunun da hızlı ilerlemesi kaçınılmaz olacaktır. 

Apartman Tuvaletlerinin Tıkanma Nedenleri 

Apartman tuvaletlerinde ana gider borusunun tıkanması sıklıkla karşılaşılmaz. Genellikle daire giderleri tıkanır. Fakat tesisat döşeme hatasının yanlış yapılması ya da üstüne düşülmeyen küçük gider tıkanıklıkları zaman içerisinde apartmanda tuvalet borusunun tıkanması şeklinde görülebilmektedir. Apartmanda tuvalet tıkanmalarının genel sebepleri aşağıda listelenmiştir. 

 • Tesisat döşenirken pimaş borularının dönüş kısımlarında keskin dirsek kullanılması. 
 • Apartmanın ana giderindeki rögar kısmının tesisat bakımından bozulma yaşaması
 • Deprem, sarsıntı, sel baskını vb. doğal olaylar yaşandıktan sonra tesisat kırılmaları ve hasarlarının meydana gelmesi. 
 • İnşaat halinde olan apartmanın tesisat döşemeleri sırasında büyük çapta zarar görmesidir.

Apartmanda Tuvalet Tıkanıklığı Açan Tesisatçı 

Apartman borusu tıkanması ana boru bakımından sık karşılaşılan bir durum değildir. Fakat daire bazlı bakıldığında boru tıkanıklığı sık karşılaşılan bir sorun oluverir. Ana borunun tıkanması ne yazık ki karşılaşılan ve olabilecek en kötü durumdur. Bu gibi durumlarda kişilerin kendi müdahalesi ile apartman boru tıkanıklığı açılmayacağını bilmeleri gerekmektedir.

Robotla kırmadan ana gider açma işi yapan firmalar yardımı sayesinde borular açılabilir. Firmamız da apartmanın üst katında tıkanıklık yaşanması durumunda, tuvalet tıkanıklığı yaşanmasında ya da mutfak ana gideri tıkanması sonucu oluşabilecek problemlerde siz değerli müşterilerine her zaman yardımcı olmaktadır. 

Kırmadan apartman borusu açma işleminde usta olan firmamızdan yararlanmanız sonucunda, 25 metre uzanabilen makine aparatı sayesinde oluşabilecek bütün tıkanıklık işlemlerini kırmadan ve dökmeden çözümleme olanağı bulunmaktadır.

Her türlü ana gider sorunu ve gider borusu tıkanması durumlarında her zaman ulaşabileceğiniz iletişim numaralarımız bulunmaktadır. Binanın ana gider borusunu açma servisi olarak siz değerli müşterilerimize randevulu şekilde kameralı tuvalet açma servisi sağlamaktayız.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.