Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir?

Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Binaların zeminlerinin uygun olup olmadığına yönelik bazı çalışmaların tam anlamıyla gerçekleştirilmemesi veya zemin üzerinde hiçbir uygulama yapılmadan binaların tamamlanması neticesinde asansör boşluğuna su dolduğuna dair şikayetler artacaktır.

Asansör Kuyusu Su Tahliyesi

Asansör kuyusu su tahliye için bizi arayabilirsiniz.

Asansör boşluğundan su boşaltma işlemi için İstanbul genelinde hizmet vermekteyiz.

Binadaki yaşayan tüm kişilerin asansör kuyusuna dolan su nedeniyle paniğe kapıldığını görmekteyiz. Böyle bir durumda basit şekilde motorla tahliye yöntemini uygulamaktadırlar. Bu şekilde yapılacak olan işlemlerde suyun tahliyesi ve uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Ancak sorunun neden kaynaklandığının tespit edilmemesi halinde, yeniden benzer problemlerle karşılaşmak mümkündür.

Bu nedenle asıl önemli husus, asansörde neden su biriktiğinin sebebini bulabilmek ve çözümleri kesin bir şekilde üretmektir. Bu soruna kimi yerde yer altı su kaynakları kimi yerde de apartmanda oluşan su kaçakları sebep olmaktadır.

Apartmanda su kaçağı var mı yok mu nasıl anlarız diyorsanız aşağıdaki sayfamıza tıklayın.

https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/

Asansör Kuyusuna Su Doluyorsa Ne Yapmalı?

Binalarda asansör boşluğuna dolan su birikerek kötü kokulara neden olmaktadır. Böyle bir olay karşılaşıldığında aynı hizada yer alan başka binalar varsa, onların da kanalizasyon boruları ve rögar kuyusu adı verilen pis suların biriktiği alanları bakım çalışmalarından geçirilmektedir. Düzenli olarak ve gereken zaman aralıklarında bu çalışmalar yapılmadığından, bu tür sağlığa zararlı ve maddi olarak da zarar veren sonuçlarla karşılaşılmaktadır.

Böyle bir durumda en etkili çözümü elde etmek istediğinizde firmalarımıza ulaşarak, pis su borularının kameralı su tesisat firmalarımız sayesinde güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesini talep edebilirsiniz. Kesin çözümleri elde etmek istediğinizde sizlere profesyonel şekilde hizmet veriyoruz. Hiçbir kırma ve dökme işlemini yapmadan, noktasal olarak suların neden kaynaklandığının cevabını bulmanızı kolaylaştırıyoruz. Yalnızca işlem yapılacak alanlarda birtakım onarım çalışmalarını daha az maliyetle sunmaktayız.

Asansör Kuyusundan Berrak ve Temiz Su Çıkması

Uzun bir süre, yer altındaki kaynak sularına maruz kalan taşıyıcı kolonların suyu emmesi neticesinde bina temelindeki betonlarda tahripler ve demirlerinde çürümeler başlamaktadır. Sizlere kesin çözümleri aktaracak olan izolasyon firmaları sayesinde bu tür sorunlarınızda hızla destek alabilirsiniz. Asansör boşluğundan su çıkıyor ise acilen döşenmesi gereken drenaj borularının bulunmaması halinde, kuyuların kısa zaman sonra su ile dolacağını söyleyebiliriz.

Asansör Kuyusuna Su Dolmasının Nedenleri Nelerdir?

Asansör boşluğuna su dolmasının nedenleri için şu maddeleri sıralayabiliriz:

 • Binada zemin çalışmaları tam anlamıyla gerçekleştirilmemiştir.
 • Kanalizasyon borularında patlama meydana gelmiş olabilir.
 • Rögar kuyularında düzenli olarak bakım yapılmıyorsa asansör boşluğuna su dolabilir.
 • Asansör çukurlarında su boşaltma sistemleri olmadığında kaynak suyu ile dolmaktadır.
 • Drenaj adı verilen su tahliye boruları döşenmemiştir.

Firmalarımızı arayarak asansör kuyusuna dolan su ile ilgili hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Neden kaynaklandığına dair ve nasıl bir çözümünün olduğunu sizlere en iyi şekilde aktarmayı başaracak olan ekiplerimizin çalışmalarından faydalanabilirsiniz.

Asansör Boşluğuna Su Dolmuşsa Nasıl Belli Olur?

Gerek kanalizasyon sularıyla, gerekse temiz sularla dolan asansör boşluklarınızda bu durumlarda bazı belirtileri görebilirsiniz:

 • Kanalizasyon noktalarından kaynaklı olarak su dolması halinde kötü ve pis kokular kısa sürede tüm binayı saracaktır.
 •  Ancak asansör kuyuları temiz su nedeniyle dolduğunda ise sürekli arızalandığından şikayetçi olacaksınız.

Sizler de hangi problemlerle karşılaştığınıza dair detayları firmalarımızla paylaşabilirsiniz. Bu sayede asansör kutusuna dolan su ile ilgili çözüm olarak motorla tahliye işlemleri gibi geçici adımlar yerine, daha kalıcı çözümlere ulaşabileceksiniz. Eğer sahile yakın bir konumda yer alan binalarda yaşıyorsanız, bu tür sorunlarla sık sık karşılaşıyor olabilirsiniz.

Asansör Boşluğundan Çıkan Su Nasıl Tahliye Edilir?

Asansörlerin yapımında harcanan maliyetleri göz önünde bulundurduğunuzda, en ufak bir problem yaşanması durumunda da yine yüksek rakamları ödemek zorunda kalıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumdan kurtulmak için asansör boşluğuna açtıracağınız kuyuda otomatik su tahliye sistemlerini kurmanız ve depolarda biriktirmeniz gerekmektedir. Binaların temizlik, bahçe bakımı gibi su gerektiren çeşitli alanlarda bu sulardan faydalanılarak ciddi tasarruflar yapılmaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...