Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma

Çok karşılaşılan sorunlardan biri olan atık su borusu tıkanıklığı, özellikle yağmurlu havalarda yaşanan ve hemen herkesin başına gelebilecek bir sorundur. Büyükşehirlerdeki nüfus yoğunluğu düşünüldüğünde bu sorundan muzdarip olanların sayısının yadsınamayacak kadar fazla olduğu aşikârdır.

Teknoloji çağında yaşadığımız şu dönemlerde her şeyin teknolojik bir çözümü olduğu gibi bu tip sorunların da teknolojik çözümleri bulunmaktadır. Tesisat sorunları için geliştirilen cihazlar sayesinde bu tip sorunların çözümleri de oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Boru tıkanıklığı çözümlerine bakıldığı zaman gelişmiş makineler ile kırıp dökme yapılmadan sorunsuz bir şekilde çözüm önerileri çıkmaktadır. Atık su borusu tıkanıklıkları genellikle pisliklerin boruların alt kısımlarında birikmesi ile ve biriken bu pisliklerin donması ile tıkanıklıklar meydana gelmektedir.

Tıkanıklıkları Makine ile Açan Firmalar

Tesisat boruları kesim olarak bazı durumlarda dış etkenlerin de neden olduğu durumlardan ötürü pisliklerin yığılmasını da beraberinde getirmektedir. Tıkanıklıklar zamanla daha fazla etki bırakarak, bu alanlarda daha ciddi sorunların oluşmasını sağlamaktadır. Bu durum boruların çatlamasına kadar gidecek bir dizi sorunu da beraberinde getirecek ve çatlayan borulardan pislikler dışarıya sızmaya başlayacaktır. Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için profesyonel hizmet veren ve konusunda uzman teknisyenler ile faaliyet gösteren deneyimli firmalardan faydalanmak daha doğru olacaktır. Atık pis su borularının hasarsız bir şekilde açılması sağlanarak, iyi bir hizmet elde edilebilecektir. Boru tıkanıklıklarının önüne geçilmezse çok daha büyük sorunların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak için tıkanıklıklar hemen açılmalı ve problemler ortadan kaldırılmalıdır.

Atık Su Borusu Tıkanıklıklarının Nedenleri

Atık su boruları ihtiyaca göre döşenir. Lavabolardaki suyun tahliyesi için çapı daha küçük pimaş borular kullanılır. Tuvalet giderlerinin tahliyesi için ise daha geniş çaplı pimaş borular kullanılır. Bununla birlikte pis su borusunun çapı ne kadar olursa olsun bazı nedenlerden dolayı tıkanıklıklar yaşanabilir. Gelin bunları birlikte inceleyelim.

 • Duşa kabinlerdeki atık su gider borusunun tıkanıklığı genellikle dökülen saçlardan ve sabun atıklarından dolayı oluşabilmektedir.
 • Küvet giderlerinin tıkanması da aynı sebeplerden dolayı olmaktadır.
 • Banyo lavabolarındaki tıkanıklıkların sebebi de genellikle yine sabun artıkları ile sakal kıllarından dolayı olmaktadır.
 • Banyolardaki yer giderlerinin tıkanıklıklarının en büyük sebeplerinden biri yine dökülen saçlardır.
 • Tuvaletlerdeki atık su giderlerinin tıkanıklıklarının sebebi ise çok daha farklıdır. Bu giderlere atılan suda erimeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları, hijyenik pedler, ıslak mendiller ve bebek bezleri tıkanıklıklara neden olur.
 • Mutfak giderlerinin tıkanıklıkları ise yemek atıkları ve atık yağlardan dolayı olmaktadır.
 • Binalardaki ana gider borularındaki tıkanıklıkların nedeni ise tuvalet giderlerine atılan yabancı cisimlerden dolayı olmaktadır.
 • Bunların dışında bir de bizim elimizde olmayan usta hatalarından dolayı atık su borusu tıkanıklığı olabilmektedir. Borulara yeterli eğim verilmezse bu tıkanıklıklar yaşanabilir.
 • Bazı binaların kendilerine ait rögar kuyuları bulunur. Bu rögarların rutin olarak temizlenmemesi sonucu pislikler birikir ve ana gider borusu tıkanıklığı oluşur.
Makinalı Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Makinalı Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma

Atık pis su borusu açma işlemi profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Bu işi profesyonelce yapan ve bilgisayar destekli cihazlarla çalışan firmalar bulunmaktadır. Bu cihazların atık su borularını açma işlemi sırasında birçok avantajı bulunmaktadır.

 • Bu cihazlar sayesinde zamandan tasarruf sağlanır. İşlemin kısa sürede bitmesi hem kullanıcı için hem de firma için büyük avantajdır.
 • Bu cihazlar ile yapılan atık pis su borusu açma işlemi kesin olarak sonuçlanır. Eski yöntemler gibi deneme yanılma yöntemi yapılmaz. İşlemler nokta atışı yapılarak tespit ve onarımı gerçekleştirilir.
 • Atık pis su borularındaki farklı sorunların tespiti de yapılabilmektedir. Tıkanıklığın açılması sonrasında yapılan kameralı gözlemler ile başka sorun olup olmadığı tespit edilir.
 • Yapılan işlemler hem çok kısa sürede gerçekleşmekte, hem de maliyet açısından oldukça ekonomiktirler.
 • Bilgisayarlı sistemler ile yapılan işlemlerde en büyük avantaj kırma dökme işleminin olmamasıdır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...