Boğaziçi Tesisat - İstanbul'un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Bakırköy Su Kaçağı Bulma

Bakırköy Su Kaçak Bulma Su kaçakları yapıların en önemli tesisat arızları arasındadır. Su kaçağı problemlerinde yapı, tesisat sistemleri ve yapının içindeki insanlar zarar görür ve bu zararlar hem maddi açıdan hem de manevi açıdan kaynaklanır. Bu zararların önüne geçmek için kesinlikle cihazlı sistemler ile çalışmalarını yapan Bakırköy su kaçak bulma hizmetlerinden yararlanmak gerekir. Yapılarda meydana gelen su kaçağı problemleri temiz su sistemlerinde ve pis su tesisatlarında meydana gelmektedir. Bu yüzden de su kaçağı tespiti işlemlerinde Pis su tesisatı su kaçağı bulma çalışmaları ile temiz su tesisatı kaçak tespiti işlemlerinin detaylı bir şekilde yapılması gerekir. Su tesisatı kaçakları duvarların içindeki su borularında meydana gelen delinmeler ve yıpranmalar sonucu oluşmaktadır. Borulardan sızan bu sular ise banyodan su damlıyor, duvarda su sızıntısı var ve üst kattan sızan su şeklinde meydana çıkar. Kırmadan ve cihazla yapılan su kaçağı tespiti işlemleri ise şu şekillerde olmaktadır.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Cihazlar İle Mümkündür

 • Su kaçağının tespiti ve onarımı kırma dökmeden olması için kesinlikle akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemlerinin olması gerekmektedir. Bu cihaz sistemleri sayesinde yapının içinde en ufak çekiç darbesi bile olmaz.
 • su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorusunun cevabı için öncelikle akustik dinleme cihazları ile yapının tüm duvarlarında dikkatli bir şekilde dinleme yapılır.
 • Bu dinlemeler sonucunda tesisatta kaçak su tespiti noktasal olarak yapılır ve bu kaçak yerlerinde asla şaşma olmaz.
 • Su kaçağı bulma işlemlerinde ikinci adım ise dinleme cihazları ile bulunan su kaçak noktalarına hasar boyutlarını görüntülemek ve yapılacak müdahaleleri belirlemek için kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek su tesisat kaçak tespiti başarılı bir şekilde yapılmış olur.

 

Bölge Halkının Tek Tercihi Cihaz Sistemi Olan Tesisat Firmaları Olmaktadır

 

Bakırköy su kaçak bulma işlemleri bu kadar kaliteli ve kırma dökme olmadan yapılırken aynı bölgede cihaz kullanımı olmadan su tesisatı kaçağı bulma ve onarma hizmeti veren tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu tesisat firmalarının işlemleri ise son derece sıkıntılı bir süreçten oluşmaktadır. Eğer cihaz sistemleri olmayan bir tesisat firmasına duvarda su sızıntısı nasıl bulunur sorusu yöneltilirse cevap kesinlikle kırma dökme işlemleri ile olacaktır. Çünkü bu tesisat firmalarının duvarların altında olan su borularına ulaşmak için öncelikle duvarları kırmaları ve bu işlemin ardından açığa çıkan borularda su kaçağı araması yapmaları gerekmektedir.

 

Cihaz Sistemleri Olmadan Yapılan Su Kaçağı Bulma Oldukça Pahalı Bir İşlemdir

 

Su tesisatı kaçağının bulunması işlemlerinde cihaz sistemleri olmadan çalışmaların yapılması ise birçok açıdan olumsuz durumlar oluşturacaktır. Bu durumların başında ise evlerin inşaat alanlarına dönmesi gelecektir. Günlerce sürecek olan bu kırma dökme işlemleri sonucunda yapılar kirlenecek ve tüm yaşamsal düzen sekteye uğrayacaktır. Ayrıca su sızıntısı tespiti işlemlerinde cihaz sistemlerinin kullanılmayışı ile de çok yüksek tespit bedelleri ödenecektir.

 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Bina Temelinden Su Çıkması

Bina Temelinden Su ÇıkmasıDaha çok yeni yapılan binalarda temelden su çıkma sorununa sıkça rastlanır.

Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor Mu?

Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor Mu?Su kaçağı tuvaletlerdeki, banyolardaki ve lavabolardaki borularda veya vanalarda

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?Su kaçağı ev veya bina içerisinde çeşitli alanlarda olabilir. Su kaçağının

Su Borusu Delindi Ne Yapmak Gerekir?

Su Borusu Delindi Ne Yapmak Gerekir?Bazen hiç hesapta bulunmayan durumlarda su borusunun delinmesi gibi can sıkıcı

Pis Su Giderlerinin Çözümleri

Pis Su Giderlerinin ÇözümleriEv, işyeri, müstakil yaşam alanlarında ya da kurumlarda yaşanan pis su gideri

Duşakabin Altından Su Sızıyor

Duşakabin Altından Su SızıyorBanyolarımız için bayanların özenerek, çeşitli araştırmalarla seçmiş olduğu,

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • Tıkla Ara

  0532 359 0212

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul'un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212