Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Banyo Su Kaçağı Tespiti

Nerede olursa olsun su kaçağı oldukça can sıkıcı bir durumdur. Özellikle evde karşılaşılan bu durum oldukça keyif kaçırır. Banyo su kaçağı tespiti  bu sorun küçük gibi görünse de su baskınlarına neden olacak boyutta da olabilir. Banyo su kaçakları sadece o daireyi değil tüm binayı rahatsız eder.

Eğer bir banyoda su kaçağı varsa, diğer dairlerde bulunan komşuların evlerinde tadilat gerektirecek işlemler yapılmasına neden olabilir. Genelde su kaçakları komşuların evlerinin tavanlarında kabarmalara, tabanlarda aşınmalara neden olabilir.

Su kacagi  kısa yoldan halledilmezse, siz dahil bu durumdan şikayetçi olan komşularınızla da tartışa içerisine girebilirsiniz. Ayrıca önlem ne kadar gecikirse işin maddi boyutu o kadar artar.

Kişi oluşan bu sorunu kendisi halledemez mutlaka bir tesisatçıdan yardım alınması gerekir. Tesisatçı sorunun nerden kaynaklandığını bulmak için çeşitli teknolojileri kullanarak olaya müdahale eder.

Daha çok karşılaşılan banyo kaçak su tesisatı tadilatı, kaçağın yerinin tespit edilmesi için akustik dinleme aleti ve kameralı sistem kullanılarak uygulanır.

Banyoda Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Banyoda oluşan su kaçakları sonucunda meydana gelen hasarlar arasında fayans çıkmaları, kararmalar hatta küflenmeler meydana gelir. Zamanında giderilmeyip, ertelenen su kaçakları ilerleyen zamanlarda kötü kokuların oluşmasına neden olur.

Küflenen kabaran sıvalar duvarlardan dökülerek görüntü kirliliğinin yanı sıra temizlik açısından da olumsuz etkilere neden olur. Kendiliğinden sorunun düzelmesini beklemek en büyük hatadır.

Çünkü su kaçağı için zamanında tadilat işlemi başlatılmazsa kişinin masrafı buna dayalı olarak daha fazla artar. Sadece kendi dairesine değil, komşu dairede oluşan tadilat işlemlerini de karşılaması gerekir. Sadece tek daire de kalmayıp, su kaçağı diğer dairelere de yansır.

Meydana gelen banyo kaçak su tesisatı müdahalesi yapılmadıkça banyo istenildiği gibi kullanılamaz. Su kaçağının nereden geldiği bilinmediğinden giderlerde de problem olabileceği göz önünde bulundurulmalı. Banyo giderlerinin tespiti gözle görülüp, müdahale dilecek kadar kolay değildir.

Banyo Kaçak Su Tesisatı 

Banyoda Su Kaçağının Nedenleri

Banyoda meydana gelen su kaçaklarının oluşmasında birçok neden aranabilir. Sorunun nereden kaynaklandığı bulunarak su kaçağı önlenebilir.

Su kaçağına neden olan nedenler şunlardır;

 • Banyoda oluşan su kaçaklarının en büyük nedenleri arasında kullanılan kalitesiz malzemeler gelir. Bina ne kadar yeni olursa olsun kullanılan malzeme kalitesiz ise olası bir durumda su kaçağı problemi meydana gelebilir. Bu sebeple öncelikle malzeme kalitesine önem verilmelidir.
 • Banyo giderlerine atılan maddeler ile tıkanıklık oluşabilmektedir. Bu durumda su tahliyesini yapamayacağı için tıkanıklık oluşturur.
 • Kalitesiz malzeme kadar kalitesiz döşenen su boruları da bu nedenler arasında yer alır. Maddenin kaliteli olması olası su kaçaklarını da önler.
 • Aşırı tazyikli su borularda patlamaya neden olur.
 • Muslukların eski ve kalitesiz olması da su kaçağı oluşturacak nedenlerdendir.
 • Su tesisatının çok eski olması da zamanla olumsuz durumlar yaratabilir.

Belirtildiği gibi sorunların en büyük nedenlerinin başında kalitesiz malzeme kullanımları yer alır. Eski olan tesisatlar mutlaka yenilenmelidir. Masrafa girmek istemeyip, eski tesisatı kullanan kişilerin sonrasında oluşacak sorunlardan dolayı daha büyük masraflar ödeyeceği kaçınılmaz sonuçlar doğurur.

Banyoda Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Banyoda meydana gelen su kaçağını bulmak için nedene bağlı olarak birçok yöntem vardır.

Bun yöntemler aşağıdaki gibidir;

 • Kaçağın tespitinin kırılarak yapıldığı yöntem
 • Termal kamera ile kaçağın tespit esilmesi yöntemi
 • Kamera görüntüleme yöntemi ile kaçak bulma yöntemi
 • Akustik dinleme yöntemi ile kaçağın yerini bulma yöntemi

İçlerinde en klasik yöntem kırarak bulma yöntemi olsa da kırılan taraf tadilat gerektireceğinden oldukça maliyet ister. Bu yüzden kişiye diğer yöntemler çoğu durumda daha elverişli gelir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...