Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Banyo Süzgeç Gideri Açma

Banyo süzgeci; küvet giderleri, yer süzgeçleri ve duş giderlerinin tamamını kapsayan bir kavramdır. Gider tıkanmaları kapsamında yer alan “Tıkalı banyo gideri” uzman ekibimiz tarafından hızlı, güvenilir ve ekonomik bir şekilde halledilir.

Banyo Giderleri Neden ve Nasıl Tıkanır?

Birçok insan ömrü boyunca mutlaka suyun gitmediği banyo gideri durumuyla karşılaşır. Oldukça ciddi bir sıkıntı olan banyo gider tıkanmalarının oluşma nedeni farklılık gösterebilmektedir. Tıkanmış yer süzgecinin tıkanmasına neden olan başlıca nedenler; inşaat halinde iken döşenen gider boruların hatalı bir şekilde olması ve banyonun olmazsa olmazı sabunlardır. Sabun, gliserin (yağ) madde olduğunu hepimiz biliyoruz. Katı bir yağ olan sabunlar, gider borularına yapışarak tıkanmaya neden olmaktadır. Bu sadece banyo değil lavabo ve mutfak giderleri içinde geçerlidir. Mutfakta kullandığımız bazı kimyasal maddelerde bu tıkanıklığı neden olabilmektedir.

Bu yukarıda belirtilen hususların üzerine birde saç eklendiğinde küvet tıkanıklığı kaçınılmaz oluyor. Bu sebepten dolayı giderlerinize saçlarınızın direk gidere ulaşmaması amacıyla bir filtre veya benzer bir şey kullanınız ve düzenli olarak temizlemeyi ihmal etmeyin. Bu belirtilen husus ufak bir öneri gibi gözükse de tıkanıklık konusunda büyük rol oynamaktadır.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Aşağıda tıkanan banyo giderini açmak için uygulanması gereken hususları listeledik;

 • Yukarıda belirttiğimiz gibi tıkanmaya sebebiyet veren en önemli faktörlerden biri sabunlardır. Bu katı yağlar gider borularına yapışarak donmaktadır. Bunun çözümü olarak yapmanız gereken ilk şey gidere sıcak su dökmektedir. Sıcak su sabunu yumuşatarak gider yolunun açılmasına yardımcı olacaktır.
 • Bu sıcak su yöntemi olumlu bir etki bırakmadıysa giderin bir diğer tıkanma sebebi saç ve kıl olabilir. Bunun içinde ucu kanca olan bir tel parçasını gider borusuna sokarak gidebildiği yere kadar sokup çekiniz. Bu işlemi en az 3 – 4 defa uygulayınız. Kıl ve saç geliyor ise temizlendiğine emin olana kadar bu işlemi tekrarlayınız.
 • İçerisine soktuğumuz tel işlemi başarılı olur ise giderin kirlerden arınması adına karbonat ve sıcak su dökebilirsiniz.
 • Yukarıda belirttiğimiz maddelerden hiçbiri etki göstermedi ise sorun biraz büyük. Bu zaman kimyasal madde kullanmanız gerekecektir. Lavabo giderini kostikle açma işlemini son derece güvenlik alınarak yapılması gerekir.
 • Kimyasal kullanarak lavaboyu açma müdahalenizde başarılı olmadıysa kişinin yapacak bir işlemi kalmamış demektir. Son çare olarak tıkanıklık açma servisine ulaşmanız yeterli olacaktır.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Kullanılmalıdır?

Geçmişten günümüze gelişen teknoloji sayesinde hayatımızda neredeyse her şey kolaylaştırmıştır. Gider açma için ise geleneksel yöntemler tarih olmuştur. Evinize gelen tıkanıklık açma servisi tıkanıklığın sebebiyetini öğrenmek için kameralı cihazlar ile banyo tıkanıklığının giderilmesi işlemi uygulanır. Tıkanıklığın oluştuğu bölge tespit edildikten sonra tıkanıklığa bağlı olarak cihazlar ile sorun çözülür. Ancak tıkanıklığa sebebiyet veren yanlış döşenmiş borular ise ev sahibine bu durum maddi açıdan biraz zahmetli olabilir.

Banyo Gideri Neden Tıkanır ve Çözüm Yoları Nelerdir?

Banyo gider boruları, tuvalet gider boruları kadar geniş olmadığından dolayı tıkanma ihtimali daha yüksektir. Bazen ise sadece banyonun giderinde değil tüm bina giderlerinin tek bir boruda toplandığı pimaş boruda tıkanıklık yaşanabilmektedir. Bu ise o borunun kalınlığı, atık sudan gelen saç, kıl, ve diğer katı cisimler nedeniyle tıkanmaktadır. Bu durumda kanalizasyon açma ustası (Lağımcı) ile iletişime geçerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Uzman ekibimiz banyo tıkanıklığı sorununda ortalama 10 – 30 dakika içerisinde çözümlemektedir. Bizimle iletişime geçerek güvenilir, ekonomik ve hızlı bir hizmet alabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...