Tıkla AraGSM Arayın

Banyo Tavanından Su Akıyor Neler Yapılmalı?

Banyo Tavanından Su Akıyor Neler Yapılmalı?

Banyo tavanında akan su için öncelikli olarak kaçağın yeri tespit edilmelidir. Bu nedenle tavandan gelen suyun kaynağı bulunmalıdır.Banyodan damlayan su kaçağı tespit etmek için bu konuda uzman kişilerden destek almak gerekir. Aksi takdirde kendimiz yapacağımız uygulamalarda su borularına ve banyo fayanslarına zarar vererek daha kötü bir hale gelmesine neden olabiliriz. Su kaçağı çok fazla ise çağrılan ekip gelene kadar su akan alana havlu gibi su çeken bir bez yardımı ile tampon uygulanabilir. Böylece akan suyun banyo içine ve tavan yüzeyine vereceği zarar önlenmiş olur.

banyo tavanı

Fazla akan su rutubet oluşmasına ve tavan yüzeyinin ve duvarların kabarmasına neden olur. Eğer tavanda oluşan su sızıntısı ihmal edilirse küf gibi tehlikeli maddelerin meydana gelmesine neden olur. Küf maddeleri insan sağlığını ciddi derecede etkileyen zararlı maddelerdir. Hava yoluyla etrafa yayılan sporlar solunum yolu ile vücuda alınarak hastalıkların oluşmasına neden olur. Küf maddesi solunum yolları hastalıklarının yaşanmasına ve hava ile ciğerlere ulaşarak önemli sağlık problemlerinin yaşanmasına ve kanser oluşumuna neden olabilir.

Tavandan Akan Suyun Nedenleri

  • Tavandan akan suyun nedenleri arasında, üst kat komşunuzun banyo zemininde yer alan derz dolgularının işlevini yitirmiş olabilir. Derz dolguların işlevini yitirmesi sonucunda alt kata su sızıntıları meydana gelebilir.
  • Eğer gider borularında kaçak var ise su sızıntıları meydana gelebilir. Sık yaşanan sızıntı nedenleri arasında yer alır. Banyo ve tuvalet giderlerinde oluşan kaçaklar sızıntıya neden olur.
  • Normal temiz su sızıntıları da banyo tavanında su kaçağına neden olan etmenler arasında yer alır. Bu durum koridor ve mutfak tavanlarında da sıklıkla oluşan etmenler arasında yer alır.
  • Oluşan sızıntıların bir başka nedeni ise kalorifer tesisatında oluşan sızıntılar nedeni ile oluşan kaçaklardır.
  • Yapılan yanlış temizlik uygulamaları da su sızıntısı oluşmasına neden olur. Özellikle tuz ruhu ile yapılan temizlik uygulamaları sonucunda banyo derzlerinde sorunlar yaşanır ve alt kata su kaçakları yaşanır.

Su kaçağı problemlerinizde firmamızı arayarak firmamızdan destek alabilir ve kaçağın olduğu alana uzman ekip talep edebilirsiniz. Profesyonel çalışma sistemimiz ile sizlere en doğru ve en kaliteli çözümleri sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Öncelikli hedefimiz sizlere kaliteli hizmetler sunmaktır. Firmamız hakkında detaylı bilgi almak isterseniz. Daha önce hizmet sunmuş olduğumuz değerli müşterilerimizden firmamız hakkında detaylı bilgi ve referans alabilirsiniz.

Su kaçağı Bulma Yöntemleri Nelerdir?

Su kaçağı bulma yöntemleri için kullandığımız cihazlı arama yöntemleri ile banyonuzda ve diğer alanlarda oluşan su kaçak ve sızıntılarınız profesyonel sistemler ile buluyoruz. Uygulamış olduğumuz cihazlı kaçak arama sistemi sayesinde banyonuzda fayans ve duvarlarınızda kırıklar oluşmadan işlemi tamamlıyoruz. Sizlere verdiğimiz hizmetler içerisinde kaliteli ve son teknoloji cihazlar ile işlemler uyguluyoruz. Evinizde hiçbir hasara neden olmadan tamirat işlemini gerçekleştiriyoruz.

Banyodan Akan Su Kaçağı Tespiti

Boğaziçi Tesisat su kaçağı tespiti olarak oluşan tüm kaçak problemlerinde siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz. Oluşan tüm sızıntı ve su kaçağı problemlerinizde uzman kadromuz ve çalışma ekibimiz ile sizlere hizmet sunmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Firmamız kurumsal alt yapıya sahip firmalar arasında yer alarak sizlere en kaliteli hizmeti sunmak için çalışıyor.

Sizlerde firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak isterseniz bir telefon uzağınızdayız. Almak istediğiniz tüm hizmetler için sadece firmamızı aramanız yeterlidir. Profesyonel ekibimiz sizin talebinizin ardından en kısa sürede yardımınıza gelecektir. Firma olarak en büyük farkımız sizlere vermiş olduğumuz güven ve kaliteli hizmetler doğrultusunda çalışmaktır.

Ziyaretçi Yorumları / Değerlendirmeleri

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yazar hakkında

Su Tesisatı administrator