Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Banyoda Su Birikmesi

Banyo gider borusu kimi zaman çeşitli kirlerin gider borusu içerisinde birikmesinden dolayı tıkanabilir. Bu durum çoğu kişiyi endişelendiren bir problemdir. Gider borusunun yıkanması nedeni ile tüm tesisatın değişmesi gerekli değildir. Kısacası banyoda su birikmesi çeşitli nedenlerden dolayı olabilir.

Bunun nedeninde ise su akıntısının taşıyamadığı kirlerin borunun dar bölgelerinde tıkanıp kalmış olmasıdır. Yapılması gereken ilk adım bir tesisatçı çağırmak ve problemin yaşandığı bölgenin tespitinin hızlıca yapılmasıdır.

Banyo Su Birikmesi Sonra Yapılması Gerekenler

Banyoda su birikmesi olduğunda yapılması gereken belli başlı şeyler bulunuyor. Bu aşamaların uygulandığı taktirde boruya zarar vermeden en kısa süre içerisinde problem çözülebilir. Fakat bireysel olarak alınan çeşitli önlemler de sorunu çözebilir. Bu önlemler bol su dökmek veya mazgalların kullanılması olabilir. Fakat kimyasal lavabo açıcılar kullanılmamalıdır. Bu açıcılar patlama özelliğine sahiptir. Ayrıca sağlık açısından oldukça zararlıdırlar.

Su birikintisi görüldüğü taktirde şu aşamalar takip edilmelidir;

 • Gider borusuna giden kısmı kapak ile kapatın,
 • Gider borusunu açmak için çeşitli kimyasallar kesinlikle kullanmayın,
 • Hemen bir tesisatçı çağırın,
 • Tesisatçının tüm kısmı incelemesine izin verin,
 • Boru açıldıktan sonra kesinlikle gider borusunun mazgallarını kaldırmayın.

Su birikintisi olan banyolarda bu aşamalar uygulanmalıdır. Böylelikle kısa süre içerisinde sorun çözülebilir. Kişisel tedbirler alınmalı fakat problemi çözmeye çalışmamalısınız. Sorunu çözmeyi uzman bir çalışana bırakmak en iyi karardır.

Yapmamanız Gerekenler Nelerdir?

Bilinmesi gereken en önemli şey banyoda su birikmesi var ise borularda tıkanıklık bulunuyordur. Böyle bir durumda kesinlikle borulara zarar verecek adımlar atmamalısınız. Çoğu kişinin yanlış düşünceler ile kullanmış olduğu lavabo açıcılar veya diğer kimyasal maddeleri kullanmayınız. Boruları aşındıran veya bazen şiddetli patlamalara neden olan bu maddeler, açıcı olarak kullanılamaz. Olası bir su birikintisi anında uzman kişiler yardımı ile bu sorunu çözün. Uzman tesisatçılar çeşitli araçlar yardımıyla boruya zarar vermeden tıkanıklığı çözeceklerdir.

Makineyle Gider Açma Fiyatları

BANYO GİDERİNDE SU BİRİKMESİ

Banyo Giderindeki Tıkanıklıklar Neden Oluyor?

Her banyo giderinde mazgallar yer alıyor. Bu mazgallar kirlerin boruya girmesini engellemek amacı ile kullanılıyor. Mazgalların kaldırılması saç ve diğer kirlerin borulara akmasına neden olur. Mazgalların kaldırılmaması ise çöp ve kirlerin dış kısımda birikmesini sağlar. Bu sayede borularda tıkanıklık olmaz ve su birikintisinin olması önlenmiş olur. Su birikintilerinin çoğu bu çöplerin borularda tıkanmış olması nedeniyle gerçekleşiyor.

Mazgal kullanımı bu nedenle oldukça önemlidir. Bol su ile gider borusunda kalan diğer küçük kirler arındırıldıktan sonra mazgallar takılarak problem tamamen ortadan yok edilmiş olur. Aksi halde boru içerisinde bulunan kirler daha derin bölgelerde tıkanıklık yaratır ve bu daha büyük problemlerin doğmasına neden olabilir.

Zarar Vermeden Tıkanıklığı Açmak Mümkün Müdür?

Boruları açmak için kullanılan birçok araç bulunmaktadır. Alanında uzman olan tesisatçılar sayesinde bu araçlar en iyi şekilde kullanılarak boruların açımı sağlanıyor. Fakat bazen kişiler su birikintisinin gitmesi için mazgalları kaldırıyorlar. Bu durum daha çok çöpün boru içerisinde birikmesine neden olur. Ayrıca boruların açılmasını sağlamak için kullanılan kimyasal maddeler de aynı şekilde borulara zarar vererek problemin çözülmesinden çok daha büyük problemlerin doğmasına neden oluyor.

Uzman tesisatçılar oldukça uygun olan fiyatlar ile modern yollarla boruların tıkanıklıklarını açmaktadırlar. Bu yöntem sayesinde zararlı olan kimyasalların kullanılmasına gerek kalmaz. Bu tehlikeli yolların kullanımına gerek kalmadan boruların açımı sağlanabilir. Tesisatçıların kullanmış oldukları yöntem sayesinde borular kırılmadan açılır. Yani korkmanıza gerek olan bir durum söz konusu değildir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...