Tıkla AraGSM Arayın

Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Durumu

Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Durumu

Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Durumu

Binaların nem ve rutubet ile çökmesini engelleyecek şekilde banyo ve tuvaletlerin arasına yapılan ve bütün bina boyunca tek bir hat olarak geçirilen yere havalandırma boşluğu denilmektedir. Apartman boşluklarında meydana gelen apartman boşluğundan su sızıyor şeklinde şikayetleri duymuşsunuzdur.

Aynı durum sizin de başınıza geldiyse bu sorunun kaynağına inilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yukarıdan aşağı doğru bir sızıntı olduğu için hızlı bir büyüme gösterecek ve apartmanın bütün su tesisatına oldukça fazla zarar verecektir. En kötü durum ise binanın su altında kalması ve suyun yapıyı tahrip ederek çökmesine neden olmasıdır. Bina şaft boşluklarında bulunan su borularının patlaması ile ilgili her türlü sıkıntılarınızda güvenle firmamızı arayabilirsiniz. 

Apartman boşluğundan su gelmesi durumu ne yazık ki göz ardı edilebilecek ya da ertelenecek bir unsur değildir. Oldukça önemli sorunların habercisidir. Bu nedenle sizler de bu tarz sorunlar ile karşılaştığınız zaman aşağıda yer alan iletişim numaralarımızdan anında yararlanabilirsiniz.

Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesinin Nedenleri

Bina havalandırma boşluğunun su basması veya buradan su gelmesinin birçok nedeni olabilmektedir. Özellikle toplu yaşam yerlerinde ve apartman bina havalandırma boşluklarında sık rastlanılan bir durumdur. Şimdi bu durumun neden yaşanabileceği ile ilgili listemizi aşağıda bulabilirsiniz. 

  • Üst katta bulunan tuvalet ve banyolardan gelen bir tıkanıklık söz konusu olabilmektedir. 
  • Binanın eski olması ya da zarar görmüş olması nedeni ile su gideri tesisatında patlak meydana gelebilir. Bu durum sonucunda havalandırma boşluğunda su birikmeye başlayabilir. 
  • Pis su gider tıkanıklıkları meydana gelebilmektedir. 
  • Bina su borularında oluşan bir patlak da havalandırma boşluğuna su sızmasına yol açabilmektedir. 

Yukarıda maddeler halinde sıralanan nedenden hangisi olursa olsun, su kaçağı problemleri, gider tıkanıklığı problemleri ve herhangi bir temiz ya da pis su ile alakalı oluşabilecek hasar tespiti onarım işlemlerini İstanbul Tesisat firmaları arasında en kıdemli ve en profesyonel şekilde yerine getirmekteyiz. 

Bina Havalandırma Boşluğundan Gelen Suyun Çözümü

İstanbul tesisat firması hizmeti şeklinde vermiş olduğumuz hizmetlerimize ilişkin her türlü sorun kaynağını bulma ve bu sorun kaynağının tespiti konusundaki işlemlerinizi anında yerine getirmekteyiz. Bu sayede de olabildiğince hassas ve bir o kadar da hızlı davranmaktayız. Bina havalandırma boşluğundan gelen suyun çözümüne yönelik yapılması gereken ilk işlem bu suyun kaynağının nereden geldiğini bulmaktır.

Havalandırma boşluğu üzerine cihaz göndererek bu aparat sayesinde su tesisat boruları inceleme altına alınır. Ardından gelen suyun pis su mu yoksa temiz su mu olduğu anlaşılır. Temiz su için hem kameralı su kaçağı tespiti yapılabilir hem de sıcak su borusu ile alakalı bir sorun olması ihtimaline karşın termal kameradan yardım alınabilmektedir. Pis su için de kamera aparatları yardımı ile var olan sızıntı çatlağı ya da kırığı tespit edilebilmektedir. 

Tespit yapılmasının hemen ardından onarım işlemlerine geçilir. Onarım işlemleri sırasında eski usul yöntem asla kullanılmaz. Çünkü kaçağın bir yeri vardır. Sadece ilgili yerin kırılması bütün bina havalandırma boşluğuna zarar verilmesini de önleyecek bir durumdur. Bu sayede de kolay bir şekilde fazla emek harcanmadan, maddi hasar verilmeden ve olası bir dağınıklık iş yükü çıkarılmadan teknolojik aletlerin de yardımı vasıtasıyla işlemler çözümlenebilmektedir. Çoğu kere bir maksimum iki fayans kırılabilmektedir.

Bazı durumlarda ilgili fayans yerinden sökülüp yeni fayans alınmasına ya da aynı fayans deseninin bulunmasına meydan kalınmadan düzgün çıkarılıp tekrar yerine yapıştırılmaktadır. Özenli iş yapması nedeni ile firmamız İstanbul genelinde isim yapmış ve İstanbul genelindeki ilçelerde her yerde ağı bulunan, İstanbul dışına da bayilik veren bir isim olarak sizlere daha konforlu yaşamın kapılarını açmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları / Değerlendirmeleri

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yazar hakkında

su tesisat uzmani editor