Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi

Evlerinizde tuvaletlerin veya banyoların neden olacağı kötü kokuları tahliye etmek amacıyla havalandırma boşlukları yapılarak tedbirler alınmaktadır. Banyolarınızda dış ortamlara açılan bir pencere olmadığında, havalandırma boşlukları ile bu havaların tahliye edilmesine olanak verilmektedir. Bu alanlar sayesinde sıhhi tesisat boruları ile elektrik kabloları gibi tesisatlar diğer katlara ulaştırılmaktadır. Ancak bu noktalarda sizleri zor durumda bırakacak su gelmesi durumuyla karşılaşabilirsiniz. Su sızıntıları arasında, nereden başladığını ve neden kaynaklandığını tespit etmenin en zor olduğu alanlardan birisidir. Birden fazla dairede tadilata neden olacak yıkım işlemleriyle sızıntının nereden geldiğine yönelik tespitler yapılabilir.

Hasarı buluncaya dek üst kattaki dairelerin banyo veya tuvaletlerinden gelme olasılığına karşın işlemlere devam edilmektedir. Ayrıca yakınlarda bulunan iş sahalarının tesisatlarının borularını da kapsayan bina şaft boşluklarında bulunan su borularının patlaması sebebiyle bu tür sorunlar yaşanabilir. Apartman boşluğundan su sızıyor, nedeni ne olabilir gibi soruları sık sık soracağınız tesisat firmaları ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aksi halde tamiratında geç kalınması durumlarında kötü kokuların ve sağlığınızı olumsuz etkileyecek faktörlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Havalandırma boşluğundan su gelmesi sorunlarınızda nereden kaynaklandığının tespit edilmesinde uzman kişilerden destek almanız gerekmektedir. Yakın çevrenizde bulunan tesisatçılarla iletişime geçtiğinizde sizlere sıkça kullanılan yöntemleri uygulayacaklarını belirtebilirler. Buna göre su tesisatlarının bulunduğu alanların, zemin veya duvar olması fark etmeksizin kırılacak tespitlerin yapılması sağlanmaktadır. Böyle bir durumda ise daire sahipleri arasında çeşitli anlaşmazlıklar çıkmaktadır. Havalandırma boşlukları su sızıntılarının tespit işlemlerinin maliyetlerini kimin karşılayacağından, tadilatları kimin yaptıracağına kadar çeşitli sorunlarla karşılaşılmaktadır.

Havalandırma Boşluklarından Su Gelmesinin Sebepleri

  • Eğer üst katta başka yaşayan kişiler varsa, dikkatsiz kullanılan tuvaletlerde tıkanıklığa neden olacak cisimlerden kaynaklı olarak bu tür sorunlar yaşabilir.
  • Tüm apartmanın pis su gideri tesisatlarında darbelerden veya ısı değişikliklerinden dolayı kırılmalar veya çatlamalar meydana gelebilir.
  • Apartmanın su tesisatlarında patlakla birlikte tıkanıklılar da havalandırma boşlukları sızıntılarına sebep olabilir.
  • Tüm bu ihtimallerin ve yukarıda bahsettiğimiz su sızıntısı tespit etme yönteminin gözünüzü korkuttuğunu biliyoruz. Peki ya su kaçağı problemlerinizin kırmadan tespit edilebileceğini söylesek..

Bina Boşluklarından Su Gelmesinin Tespiti

İstanbul’un genelinde su sızıntısını tespit etme yöntemleri ile sektöründe bir numaralı hizmetleriyle kalitesini yansıtan ve uzman bir ekibe sahip olan adreslerle tanışmaya ne dersiniz? Böylelikle binaların havalandırma boşluklarından su gelmesi gibi durumları yaşamanız halinde kameralı sistemlerle tespitleri gerçekleştirmektedir. Dairelerdeki tesisat sistemlerinin kırılmadan ve kameralı teknolojik cihazlarla görüntülenmesi sayesinde maliyetlerin de oldukça düşeceğinin altını çizmekteyiz. Hızlı ve doğru yöntemlerle su tesisatı sorunlarınızda en iyi takipler gerçekleştirilecektir. Maddi açıdan en az hasarla çözüme ulaşmanız için profesyonel bir şekilde hizmet veren firmalarımızla görüşmeniz gerekmektedir.

Yaşam konforunuzu olumsuz etkilemeyecek adımlarla, su kaçaklarının tespitini en iyi şartlarda gerçekleştirecek olan ve İstanbul’da dilediğiniz semtte hizmetleri veren firmalarımız ile yapacağınız görüşmelerden oldukça memnun kalacaksınız. Tüm havalandırma boşlukları su sızıntıları problemlerinizin çözüme ulaşmasında sizlere pek çok avantaj sağlayacaktır. Çeşitli illerde bayilik ağlarını bulunduran ve kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan firmamıza Türkiye’nin neresinde olursanız olun iletişime geçebilirsiniz. Size ilkel yöntemlerle su kaçağı tespiti yapacağından söz eden kişilerden uzaklaşarak, daha kaliteli ve teknolojik yöntemleri sunan firmalarla görüşebilirsiniz.

Evlerinizde tadilata gerek duymayacak şekilde su kaçaklarına neden olan faktörleri öğrenebilmek ve nokta atışı ile tespit edilmesini sağlamak için sizler de iletişime geçebilirsiniz. Sizlere çok yüksek fiyatlarda tadilatı gerçekleştireceğini belirten ve itibar etmemeniz gereken kişilerden uzak durmak adına İstanbul’da profesyonel tesisatçı firmamız ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Duyacağınız su tesisatı kaçağı tespiti fiyatları ve kalitesi karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğinizi belirtebiliriz.