Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Bina Temelinden Su Çıkması

Daha çok yeni yapılan binalarda temelden su çıkma sorununa sıkça rastlanır. Bazen bu sorun yan binalardan kaynaklı olabilir. Duruma panikle müdahale edilmesi daha büyük sorunları da beraberinde getireceğinden kendi başına iş yapılmamalıdır.

Kameralı su kaçağı tespiti

Böyle durumlarda mutlaka işinde uzman kişilerden yardım alınmalı. Eğer temelden su sızıntısı varsa güvenlik tedbirleri alınmalıdır. Olası tehlikeler kaşı tedbirlerin alınması için bina elektrik tesisatına ve asansör boşluğuna su dolmasını engellemek için gerektiğinde enerji kesilmelidir.

Delikli drenaj boru hattının döşenmesi binanın yapım aşamasında zorunlu bir uygulamadır. Bunun amacı görülen ya da görülmeyen kaynak suyu vb. şeylerin oluşmasında; su binanın temeline ulaşmadan drenaj boru hattına tahliyesi sağlanır.

Bu oluşum sağlanınca bağlı olduğu rögara tahliye edilir. Bu işlem sayesinde bina temeli su almaz ve su kaçağı problemi oluşması da engellenmiş olur. Drenaj boruları temelden sonra da döşenebilir; fakat bu oldukça maliyetli olduğundan gerekmedikçe bu duruma girilmesi tavsiye edilmez.

Betonun suya dayanma özelliği olmadığından su yalıtımın güçlü yapılması duvarların su çekmesine engel olacaktır. Şebekede patlayan borularda bina temelinden su çıkması sorununa neden olabilir. Suyun şiddetini ve temizliğine bakarak sorunun nereden geldiği anlaşılabilir. Temiz ve yoğun bir suyla bu şebeke suyundan kaynaklıdır. Bu su idaresine ait bir problem olduğundan sizin müdahaleniz gerekmez ve size artı bir masraf oluşturmaz. Eğer aksine su yine yoğun ama pis kokuyorsa, bu durum kanalizasyon giderinde problem olduğunun göstergesi olabilir.

Bina Temelinden Su Çıkması

Bina Temelinden Su Çıkması

Temelden Su Alması Nasıl Önlenir?

Temelde oluşan su hemen fark edilip önlem alınırsa problem oluşturmaz; fakat acil şekilde müdahale edilmezse oldukça tehlikeli durumlar ile karşılaşmak mümkündür. Eğer ortada bina temelinden su çıkması durumu varsa, konusunda uzman tesisatçılardan yardım alınmalı. Tesisatçılar bu konuda kullanmış oldukları teknik cihazlar ile su kaçağının nereden kaynaklandığını tespit ederler. Tespit edilen noktanın onarımı için hızlıca hareket ederler ve işlerini kaliteli şekilde yerine getirirler.

Su Bina Temeline Zarar Verir Mi?

Ülkemizde hızla gelişen inşaat sektörü bina yapımlarında kullanılan detaylara önem verilmesinin gerekliliğindendir. Bina temelinden çıkan su elbette zarar verir. Hızlı önlemler alınmazsa büyük sorunların gelmesine de kapı açar. İnşaat sektörlerinin en büyük sorunu haline gelmiş bir durum olarak nitelendirilir. Kaliteli ve dikkatli yapılan su yalıtımlarında problemler çok fazla gündeme gelmezken, kalitesiz, özensiz yapılan yalıtımlar sonraki dönemlerde can sıkıcı bir hal alır.

Bina Temelinden Su Çıkmasının Nedenleri Nelerdir?

Bina temelinden çıkan suyun tespitinde aşağıdaki faktörler oldukça önem teşkil eder.

 • Temelden çıkan su temiz mi?
 • Su temiz ise hangi aralıklarla çıkmaktadır?
 • Yağmur yağması suyu çoğaltıyor mu?
 • Uygun drenaj ve yalıtım bina yapım öncesinde yapıldı mı?
 • Bina zemininde daha önce var olan veya bina inşa edilirken iptal edilen tulumba gibi su kaynakları var mı?
 • Bina çevresinde su çekmeye müsait alan var mı?
 • Yağmur yağınca su çoğalıyorsa bina yağmurlukları rögara bağlantısı var mı?
 • Binada su faturası yüksek gelen ve su kaçağı belirtisi olan yer var mı?

Bu belirtilerden bir tanesinin bile olması en başta tedbir alıp, müdahale emek için yeterlidir. Zamanla ertelenip, suyun temelde azalıp kurumasının beklenmesi daha büyük masraflar çıkmasına yol açar. Çağırılacak olan tesisatçıların kullandığı teknolojik yöntemler ile suyun çıkma nedeni tespit edilip, hızlı müdahale edilir. Kişinin kendi imkanları ile duruma müdahale edeceği bir durum söz konusu değildir. Bu durum maddi olduğu kadar manevi yönden de olumsuz durumlar yaşatır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.