Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Boğaziçi Su Tesisatı Hizmetleri

Garantili Boğaziçi Su Tesisatı Hizmetleri

Sizlere sadece bir telefon açması kadar uzağız Bizi arayın GSM 0538 955 59 74

Boğaziçi Su tesisatı hizmetleri ile  İstanbul’un tüm ilçelerinde Boğaziçi Tesisat  gezici servislerimizle hizmetinizdeyiz. Mobil servislerimiz, bölge görev dağılımları ile, Su Tesisatçısı na  ihtiyacınız olduğunda, sadece bir telefon açmanız yeterlidir.

Merkezimize bıraktığınız servis çağrısı, hemen size en yakın bölgede bulunan mobil ekiplerimize bildirilerek, en hızlı bir şekilde sorunlarınızın çözülmesi için harekete geçilir.

Gelen servislerimiz  su tesisatı,tıkanıklık açma, petek temizliği, su kaçağı bulma ,su tesisatı, arıza onarma, arıza tespiti, kısaca sıhhi tesisat konusunda uzmandır.

su tesisatçısına ihtiyacınız mı var ?

Haftada 7 gün / 24 saat açığız. bizi arayın GSM 0538 955 59 74 Mobil servislerimiz anında gelip sorunu halletsin.

Bogaziçi Su tesisatçısı

Su Tesisatı Hakkında

1. SU TESİSATI 1.1. Su Tesisatı ile İlgili Temel Kavramlar. 1.1.1Sıhhi Tesisat Temiz suyun (sıcak ve soğuk) kirlenmesini önleyerek, kullanım yerlerine kadar iletilmesini, kirli ve pis suların sağlıklı bir şekilde toplanarak, bina dışına taşınmasını sağlayan boru tesisatlarına sıhhi tesisat denir. 1.2. Su Tesisatı Çeşitleri Sıhhi tesisatlar, kullanım amaçlarına göre gruplara ayrılmıştır. 1.2.1. Temiz Su Tesisatı Binalarda, suyu kullanma yerlerine kadar ileten boru ağına bina temiz su tesisatı denir. Bu tesisat, iki bölüme ayrılır: Besleme borusu (dış temiz su tesisatı) İç temiz su tesisatı Şekil 1.1: Temiz su tesisatının kısımları

1.2.1.1. Dış Temiz Su Tesisatı Binalarda boru hattının döşenmesinde, şehir su borusu ile binada sayaç arasında kalan kısma besleme borusu denir.

1.2.1.2. İç Temiz Su Tesisatı Temiz suyu katlara dağıtan kolonlar ile kolonlardaki suyu kullanma yerlerine götüren bağlantı borularından oluşur.

1.2.1.3. Temiz Su Tesisatında Boruların Döşenmesi Dairelerde temiz su boruları, zorunlu hâller dışında genellikle sıva altı döşenir. Bu sistem sayesinde terlemeyi önlemiş oluruz. Katlara çıkan kolon boruları ise sıva üstü döşenir. Tesisata başlamadan önce yapılacak iş planlanır. Boruların geçeceği yerler tebeşirle işaretlenir. Kırmaya başlamadan önce zarar verilebilecek tesisat olup olmadığı kontrol edilir. Temiz su tesisatının, su akıtma yerlerinin iyi düzenlenmesi durumunda, soğuk su ve sıcak su tesisatının iyi planlanması, hem işçiliği hem de malzeme tasarrufunu sağlar. Temiz su tesisatı boruları mutlaka duvardan döşenmelidir. Zeminde döşenecek boruların ,arızası durumunda değiştirilmesi ya da arızanın giderilmesi oldukça zordur. Sıcak su tesisatı için soğuk su tesisatı döşendikten sonra sıcak suyun gidecek olduğu yerler işaretlenir. Tesisata ısıtıcı çıkışından başlayarak (Isıtıcı çıkışına vana konulacaktır)yapılır.

Boğaziçi Su Tesisatı Hizmetleri

Hemen şimdi bizi arayın GSM 0538 955 59 74

Pis Su Tesisatı

Pis su tesisatı kaçaklarını kırmadan, dökmeden kamera ile görüntüleyerek buluyor noktasal tespit yapıyoruz.

Pis su tesisatı bulma işleri, gelişen teknoloji ile birlikte kırmadan ,dökmeden yapıla bilmekte.Fakat her tesisatçıda görüntüleme makineleri  olmadığından ,piyasada  halen daha ilkel yöntemler ,yani tahmin etme yöntemleri ile pis su tesisatı bulma işlemi yapan tesisatçılar var.

Tavsiyemiz; kameralı pis su tesisat kaçağı bulma makinesi olan tesisatçılar ile çalışmanızdır.Bu sizin için biraz pahalı gibi gelse de ,aslında daha da ucuza gelmektedir.Neden mi ?

Nedeni şöyle ki ; tahmin etme yöntemi ile evinizde en az üç yer kırılmakta ve  eviniz tadilat masrafı, su kaçağı bulma masrafından kat kat daha fazla çıkmaktadır. Fakat kameralı görüntüleme makinesi ile yapılan çalışmalarda noktasal tespit yapıldığından, tadilat masrafınız minimize edilmiş olur  ve bundan dolayı daha az masraf çıkmaktadır .

Temiz Su Tesisatı

Temiz su tesisatında olan kaçaklar, bulunması için mutlaka gelişmiş makineler kullanılmalıdır.

Aksi taktirde ,betonların altından geçen temiz su tesisatı borularında oluşan su kaçaklarını bulmak çok zordur.

Bu kaçakların bulunabilmesi için iki yöntem vardır.

Bunlardan birincisi ; su kaçak bulma makineleri ile bulma.

Su kaçağı makineleri ile  beton altlarındaki su kaçakları kolaylıkla bulunmaktadır.Bu yöntem  sayesinde evinizde, iş yerinizde kırmadan ,dökmeden su kaçak tespiti yapıla bilmektedir. Boğaziçi Tesisat olarak ekiplerimiz son sistem makineler ile donatılmış olup hizmetinize sunulmuştur.

Boğaziçi Su Tesisatı Hizmetleri

Hemen şimdi bizi arayın GSM 0538 955 59 74

İkinci Yöntem ise  Tahmin 

Tahmin yöntemi teknoloji gelişmeden önce işe yarardı.Bazı tesisat ustaları, tesisatı inceleyerek, suyun yüzeye çıktığı noktadan iz sürerek, tahmin ettikleri yeri kırıp, bakmak yöntemi ile su kaçak bulmak mümkün. Fakat bu  yöntem tek seferde nokta tespiti yapılamadığından dolayı, oldukça masraflı bir iştir.Çünkü  su kaçağı tahmin edilen yerde değilse, tekrar bir tahmin yapılır ve tekrar kırılır. Buradan da su kaçağı çıkmaması durumunda bir tahmin daha yapılır derken ,bu böyle sürer gider ve sonun da hüsran vardır.Bir bakmışsınız evinizin her yeri kırılıp dökülmüştür .Bu oldukça yüksek masraf tutmaktadır.

SU TESİSATÇISI

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilirsiniz...

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212