Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Çamaşır ve Bulaşık Makinesi Bağlantı Hortumu Nasıl Değiştirilir?

Yeni bir eve taşındığınızda ya da yeni bir çamaşır makinesi ya da bulaşık makinesi aldığınızda veya makinelerinizin bağlantı hortumlarında bir sorun oluştuğunda, bu makinelerin bağlantılarını nasıl yapacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa firmamızdan destek alabilirsiniz.

Çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi bağlantı hortumu değiştirmek firmamızın uzman ustaları sayesinde 1 saat içinde gerçekleşmektedir.

Makine Bağlantı Hortumu Ek Yapma Nasıl Yapılır ?

Çamaşır makinesi bağlantı hortumu ek yapma Bulaşık makinesi bağlantı hortumuna ek yapma veya gider hortumunu uzatma işlemlerinde kullanılacak ara parçalar su hortumunu uzatmak için kullanılacak ara parça üç çeyrek nipel plastik ve sarı olmak üzere iki çeşidinden birini kullanabilirsiniz üç çeyrek nipeli su hortumunda bulunan rekora bağlayıp uzatma olarak aldığınız diğer hortumun rekorunu da nipelin diğer tarafına bağlayınız. böylelikle su hortumunu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz

Üç Çeyrek Nipel

Bulaşık Makinesi Bağlantı Hortumu Değişimi

Bulaşık makinesinin su bağlantısının yapılması için makine ile birlikte verilen bağlantı hortumları makine üzerindeki su giriş vanalarına bağlanır. Burada dikkat edilmesi gereken kırmışı renkli hortumun sıcak su, mavi renkli hortumun soğuk su vanasına bağlanması gerekir.

Hortumların diğer ucu dirseklidir. Bu uçlar makineye bağlanır. Hortumlar anahtar kullanılmadan el yordamıyla sıkılmalıdır. Hortumlar takılmadan önce her iki tarafta da conta kullanılmalıdır. Bu sayede su sızıntılarının da önüne geçilmiş olur.

Bağlantılar yapıldıktan sonra musluklar sonuna kadar açılarak su sızıntısı olup olmadığı kontrol edilir. Musluklardan akan suyun basıncı en az 1 bar, en fazla 10 bar olmalıdır. Bu makinenin verimli çalışmasını sağlar.

Çift su girişi olan modeller tek bağlantı yapılarak tek su girişli olarak da kullanılabilir. Bu durumda makinenin sıcak su giriş bölümüne kör tapa takılabilir. Sızdırmazlık için conta kullanılmalıdır. Ayrıca su giriş hortumlarının katlanıp kırılmamasına da dikkat edilmelidir.

Bulaşık Makinesi Gider Hortumu Değişimi

Bulaşık makinesi gider hortumu delinme, kırılma ya da tıkanma sonucu değiştirilmesi gerekebilir. Makineniz garanti kapsamında ise servis çağırarak değişimini sağlayabilirsiniz. Garanti kapsamı dışındaysa hortumu kendiniz de değiştirebilirsiniz.

Öncelikle nalburdan bulaşık makinesi gider hortumu almalısınız. Ayrıca hortumu tutacak bir de kelepçe almalısınız. Bulaşık makinesini yerinden çıkarın. Arka tarafında bulunan kapağı vidalarını açarak çıkarın.

Gider hortumunun bağlanmış olduğu gider kısmından kelepçeyi çıkararak hortumu yerinden çıkarın. Daha sonra almış olduğunuz yeni hortumu dikkatli bir şekilde yerine takın ve almış olduğunuz yeni kelepçe ile iyice sıkın. Son olarak makinenin arka kapağını kapatın ve vidalarını sıkın.

Bazen hortuma ek yapmak daha kolay gibi görünse de bu pek sağlıklı olmaz. Ek yerinde su sızdırabilir ve mutfak dolaplarına zarar verebilir. Bu da daha fazla maliyetin ortaya çıkmasına neden olur. Bazen de hortumda delinme olabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar bant yapıştırarak deliği kapatmaya çalışırlar. Ancak bu da oldukça sağlıksız bir durumdur.

Çamaşır Makinesi Bağlantı Hortumu Değişimi

Çamaşır makinelerinde genel olarak bağlantı şekli aynıdır. Ancak bazen markadan markaya farklılıklar da gösterebilir. Eski tip makinelerde makine arkasında iki hortum girişi vardır. Bunlardan biri sıcak su diğeri de soğuk su girişidir. Ancak yeni nesil çamaşır makineleri suyu kendi ısıttığı için tek giriş olarak kullanılmaktadır.

Makine arkasında yer alan mavi renkli hortumun içinde conta olacak şekilde musluğun başına yerleştirerek diş kaptırmadan dikkatli bir şekilde sıkacaksınız. Çift girişli olan makinelerde bir de kırmızı renkli hortum vardır. Bu hortumu da sıcak su musluğuna bağlamalısınız.

Çamaşır Makinesi Gider Hortumu Değişimi

Ayrıca makine arkasında atık suyun boşaltılması için gri renkli bir hortum daha vardır. Bu hortumu da duvardaki gider deliğine takmalısınız. Atık su hortumunu takarken çok fazla ileriye doğru itilmemelidir. Belirli ayarda bırakılmalıdır. Çok ileri doğru itilen hortumlar gider tıkanıklıklarına neden olabilir.

Bununla birlikte çamaşır makinesi musluğu olmayan yerlerde yeni bir hat gerekebilir. Bu gibi durumlarda profesyonel bir tesisatçıdan destek almalısınız.

Bazı durumlarda da çamaşır makinesi için yapılan musluk ile makine arasındaki mesafe uygun olmayabilir. Bu gibi durumlarda da çamaşır makinesi hortumuna ek yapılması gerekir. Bu gibi durumlarla uğraşmak istemiyorsanız profesyonel bir tesisatçıdan destek almalısınız.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...