Cihaz Kullanan Su Tesisatçısı

Su tesisatçıları genel itibari ile cihaz kullanmadan geleneksel yöntemlerle işlem yapabiliyor. Yeni yöntem olan ve kırmaya gerek bırakmayan cihaz kullanan su tesisatçısı arayışı ihtiyacı olan kişiler tarafından araştırılıyor. Teknolojinin gelişmesiyle her sektörde daha kolay uygulama adına bazı cihazlar geliştirilmiştir.

Bu cihazlar ile hem zamandan hem de maliyetten tasarruf yapılıyor. Özellikle yeni yaptırdığınız banyonuzda ya da mutfağınızda meydana gelen su kaçağının tespiti için kırma işlemi yapılması canınızı sıkabilir. O halde cihaz ile su kaçağı tespiti ve tamiratı nasıl yapılır onu inceleyelim.

Neden Su Kaçağı Olur?

Öncelikle yaşadığınız su kaçağı sorunun neden kaynaklı olabileceği konusunda sizlere bilgi verelim. İnşaatın yapımında ya da yenilemede kullanılan boruların birçoğu kalitesiz borulardır. Bu boruların tıkanma ya da aşınma nedeni ile kısa sürede sızıntı yapması boru kalitesiyle ilgilidir. Aynı zamanda bilinçsiz kullanım nedeniyle tıkanan borularda yer alan yabancı cisimler de borulara ciddi zararlar vermektedir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespitinde özellikle kameralı cihazlar kullanılması, tespitin hızlı bir şekilde yapılması adına önemlidir. Cihaz görüntüleme ekipmanı biraz maliyetli bir cihaz olduğu için bu işi yapan firmaların birçoğu bu cihaza sahip değildir. Bu nedenle sizlere sundukları birçok alternatifte kırma gerektiren yöntemler sunabilirler. Seçeneklerinizin yer aldığı firmalardan araştırarak bu cihazın bulunduğu firmalarla çalışmanız sizlerin zarar görmemenizi sağlar.

Su Kaçağı Tespitinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Su kaçağınız var ve nereden kaynaklığını bilmiyorsanız, tesisatçı arayışınızda bazı durumlara dikkat ederek seçim yapmalısınız. Su kaçağında bazı testlerin yapılması için cihazlara ihtiyaç vardır. Özellikle firma seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunuyor.

Bunlar;

 • Tesisatçı tarafından tesisatın komple değiştirilmesinin söylenmesi
 • Tespit için kırma işlemine gerek olduğunun belirtilmesi
 • Yapacağı işlemde garanti vermemiş olması
 • Kullandığı boruların kalitesi hakkında bilgi vermemesi

Bu durumlarda farklı bir firma ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Bu işi yapan firmaların önceliği her zaman, böylesi acil bir durumda müşterilerine yüksek tutarlar çıkarmamasıdır. En az hasarla durumu çözmek gereklidir. Su tesisatında yaşanan bölgesel bir sorun için tesisatın komple değiştirilmesine ihtiyaç yoktur.

Cihaz Kullanan Su Tesisatçısı

Cihaz Kullanan Su Tesisatçısı

Su Kaçağı Tespitinin Süreçleri

Su tesisatından kaynaklı bir kaçağın tespiti için basınçlı su uygulaması yapılır. Daha sonra görüntüleme cihazlarını yerleştirerek nereden kaynaklandığını tespit ederler. Kısa sürede yapılan bu tespit tüm muammayı ortadan kaldırır. Bunun için elbette işinin ustası olması önemlidir. Su tesisatı işi yapan ustalar alanında uzman olması gerekmektedir. Su kaçağının tıkanıklık nedeniyle olduğu tespit edildiğinde bu tıkanıklığa neden olan cisimler çıkartılır. Yapılacak işlemin büyüklüğü net olarak görüntüleme cihazıyla tespit edilebilir.

Su Kaçağı Türleri

Su kaçağı birçok alanda oluşabilir. Mutfak, banyo, parke içi, koridor, demir boru gibi alanlardır. Mutfak ve banyoda olan su kaçağı oldukça ciddi sorunlara neden olabilir. Su baskınını önlemek adına öncelikle tesisatçınız gelene kadar vanaları kapatmanız önemidir. Sızıntılar bazen sizden kaynaklı değil üst kattan kaynaklı olabilir. Bunun dışında sizden kaynaklı bir sızıntı diğer alt kattaki dairelere zarar verebilir.

Bu tür durumlarla karşılaşmamak ve zararın daha fazla büyümemesi için en mantıklı yapılması gereken işlem erken müdahaledir. Su kaçağında yaşanan birçok sıkıntı borulardan kaynaklı olabiliyor. Demir borular dahi 30 yıllık kullanım süresi olduğu halde korozyon nedeniyle aşınabiliyor. Su kaçağı nerede olursa olsun, tüm sorunlu alanın kırılmasına gerek yoktur. Kırma işleminde fayans, parke, duvar ciddi zarar görür. Bu çok yüksek bir maliyettir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları10 yılı aşkın süredir İstanbul’da hizmet veren firmamız yoğun talep

Plastik Su Borusu Neden Patlar?

Plastik Su Borusu Neden Patlar?Plastik su borusu evlere suyun ulaşmasını sağlayan sisteme denir. Bu su boruları

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.