Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Cihaz Kullanan Tesisat Firması Bulma

Cihaz Kullanan Tesisat Firması Bulma

Günümüzde artık kimse evlerindeki tesisat problemleri için kırıp dökme yapan ya da binaların hasarlarını çözme konusunda yetersiz kalan tesisatçı ile çalışmak istememektedir. Önceden tesisat konusundaki bilinçsizlik nedeni ile kırma ve dökme işlerine bir nebze göz yumuluyordur.

Fakat artık bilinçli tüketicilerin iş yükünü omuzlarından atmak ve teknolojik imkanların da genişlemesi ile birlikte tesisat alanında da işler değişti Cihaz kullanan tesisat firmaları olarak, teknolojik aletten yararlanan firmaların yavaş yavaş artması ile birlikte eski usul el yardımı ile sorun çözmeye çalışan tesisatçı işlemleri de tarihe karışmaktadır.

Cihaz kullanan tesisat firması her konuda tesisat işlemi için ayrı bir cihaz ve ayrı bir aparat kullanmaktadır. Bu da temiz işçilik çıkarmasını sağlamaktadır. İş süresini kısa süreye indirgeme de zamandan ve maddiyattan tasarruf sağlanmasını kolaylaştırmıştır. 

Cihazlı Tesisat Firmasının Yaptığı İşler

Cihaza sahip olan tesisat firmalarının yapmış oldukları işler aşağıda listelenmiştir.

 • Temiz su tesisatında su kaçak arama çalışması
 • Atık su gider tesisatlarında su kaçağı tespiti
 • Isıtma tesisatlarında su kaçağı bulma
 • Su tesisatının yerini bulma
 • Rögarın yerini tespit etme

Cihazlı tesisat hizmetleri yukarıdaki gibi uygulama alanları bulmaktadır. Bu sayede bilgisayarlı su kaçağı tespiti de duruma göre farklı uygulamalar eşliğinde değişebilmektedir. Su kaçağını bulmak için cihaz kullanan tesisatçılar artık yeni yapılan işlemlere göre fayans ya da duvarları kırmadan parkelere zarar vermeden su kaçağı tespitini yapabilmektedir.

Su sızıntıları ne yazık ki sık karşılaştığımız durumlardır. Bazen gözle görülür izler yapmaz. Bunu farklı açıdan da tespit edebiliriz. Örneğin kışın kalorifer peteklerinin ısınmadığını hissettiğimizde, sürekli kombi su basıncı düştüğünde ya da su ve elektrik faturalarında sürekli bir yükselme tespit ettiğimizde binada bir su kaçağı olduğunun farkında olmalıyız.

Su kaçağı temiz su yani şebeke suyunda olabilir. Kalorifer boru tesisatında olabilmektedir. Tuvalet ve gider sularında kaçak olduğu zaman her zaman duvar ve tavanlarda gözle görülür sızıntı yapmayabilir. Kolonların içine akabilir. Bu durumda gözle görünmez. Bu nedenle bina tesisat bakımlarınızı özellikle belli bir yaşı geçmiş binalarda yaptırmayı ihmal ettirmeyin.

Gizli su kaçakları elektrik prizlerine ulaştığı zaman elektrik çarpması, yangın çıkması gibi sorunlarla da karşılaştığımız bir durumdur. Su kaçağını bulmak için kendiniz de fark edebilirsiniz. Bunun dışında kaçak işlemlerinde firmamızdan her zaman yararlanabilirsiniz. 

Cihaz Kullanımı ile Çalışan Firmamızda Bulunan Cihazlar

Akustik dinleme cihazı: Temiz su tesisatı için kullanılan bir sistemdir. 

Nemölçer: Bazı durumlarda su kaçakları bariz bir iz bırakmaz. Fakat duvarlar ya da tesisat borularının geçtiği alanlar nemlenebilmektedir. Bu sorun ile karşılaşıldığında nem ölçerden faydalanılır. 

Termal kamera: Sıcak suda oluşabilen kaçak nedeni ile kullanılmaktadır. Sıcak su dalgasını farklı renkler ile göstererek kaçağın nerede olduğunun tespit edilmesini sağlar.

Kanal görüntüleme kamerası: kanal açma işlemlerinden sonra bu kamera ve özel her boruya uygun aparatı sayesinde uzun mesafelere kadar kanalın tıkanıklığına yol açan herhangi bir durum olup olmadığını kontrol etmek amacıyla kullanılmaktadır. 

Dış mekan kaçak dinleme cihazı: Dış alanda kaçak arama yapabilmek için özel bir cihazdır. İç mekan cihazlarından farklı bir prensipte çalışmaktadır. 

Kanal Açma Robotu: En çok kullanılan makinedir. Özellikle lavabo tıkanıklığı ya da tuvalet tıkanıklığı gibi kanalizasyona bağlanan durumlarda kanal aça robotundan yararlanılmaktadır. 

Görüldüğü üzere her cihazlı tesisatçı firması adı altında çalışan firmalarda bu aletlerin bulunması gerekmektedir. Bazı firmalarda hepsi birden bulunmamaktadır. İstanbul tesisat olarak sorunun nereden geleceğini bilmediğimizden her türlü duruma karşı hazırlıklı olmaktayız.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl AçılırTıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Tıkanmış gider açma hakkında pratik bilgiler

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi filtre temizleme nasıl ve ne zaman yapılır?  Kombi filtre temizliği

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon açma İstanbul, belirli

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.