Cihazla Su Kaçağı Tamir Eden Firma Bulma

Cihazla Su Kaçağı Tamir Eden Firma Bulma

Su kaçağı oldukça sıkıntı çıkaran ve hemen hemen herkesin hayatında en az bir kere olsun başına gelmiş bir olaydır. Bu nedenle de bina tesisatlarını kontrol etmeli ve bu gizli tehlikenin farkında olmalıyız. Su kaçağı tamiri tesisat firmaları tarafından aşağıda yer alan seçenekler kullanılarak yapılmaktadır. Sizlere tek tek bu işlemler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

 • Termal kamera ile su kaçağı tespiti
 • Su basıncı ile su kaçağı tespiti
 • Tecrübe ile tahmini olarak su kaçağı bulma
 • Akustik dinleme ile su kaçağı bulma
 • Kamera ile görüntülü su kaçağı bulma

Termal Kaçağı ile Su Kaçağı Tespiti

Termal kameralar ısı farkını değişik renklerde göstererek, ısı değişiminin farkına varılmasını sağlamaktadır. Termal kameralar ile su kaçağı bulma işlemi maliyeti oldukça yüksek bir işlemdir. Türkiye’ de genellikle kırarak bulma yön temi denendiği için su kaçağı bulma yöntemlerinde nadir olarak tesisatçıların kullandığı işlemler arasında yer alır. Oldukça temiz ve titizlik ile su basıncını bulmada yol göstericidir.

Su Basıncı ile Su Kaçağı Tespiti

Maliyet olarak oldukça ucuzdur. Bu işlemin yapılması sırasında su basıncı düşürülür. Su kaçağının olduğu boru bulunur ancak ne yazık ki nokta atışı ile su kaçağının tam yeri tespit edilemeyebilir.

Tecrübe ile Tahmini Olarak Su Kaçağı Bulma

Su kaçağının yerini bulmak konusunda Türkiye’ de ustaların sıklıkla yapmış olduğu bir sistemdir. Bu uygulama ancak gözle görünen yerlerde işe yarayabilmektedir. Su sızıntısı olan ya da çatlak olan duvar, parke altı, tavan gibi yerlerde bariz şekilde görünen su izinin ardında usta el yordamı ile boru yerini tespit eder. İlgili yeri kırar ve burada tamir işi yapar. Oysa bu yöntemin oldukça fazla riski bulunmaktadır. en basiti, kaçak kırılan yerde çıkmayabilir. Kaçak kırılan yerde çıksa bile görünür bariz bir iz bırakmayan sinsi şekilde ilerleyen asıl kaçak noktası kaçırılmış olabilir. Kırma ve dökme işlemi ile boyut daha da maliyetli hale gelir. Bu yöntem hem ustanın emek ve zahmetleri açısından hem de müşterilerin ceplerinden çıkacak para açısından hiç de ekonomik değildir.

Akustik Dinleme ile Su Kaçağı Tamir İşlemleri

Bu akustik aletler ile vana muslukları ve tapalar dinlenerek su kaçağının yerini bulma çalışmaları yapılmaktadır. Ses dinleme ile yapılan su kaçağı kontrolleri hem ekonomiktir hem de bütün boruların dinlenilmesini sağlar. Bu yöntem oldukça geniş bir alana olabildiğince kısa sürede hitap etmeyi ele alır. Bu nedenle de ideal yöntemler arasında değerlendirilebilmektedir. Su kaçaklarının yerinin tespit edilmesi bu yöntem ile kısa süreye indirgenmiştir. Akustik dinleme sayesinde bir cihaz ilgili borulara yerleştirilir ve ses düzeyindeki düşükler, olması gerekenden farklı algılanan sinyaller neticesinde su kaçakları için ölçüm ideal seviyede olmaktadır. 

Kamera ile Görüntülü Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı sesi her zaman sonuç vermeyebilir. Yöntemler arasında en etkili ve en işe yarar olan kamera ile görüntüleme yöntemidir. Bu yöntem sayesinde borunun çapına uygun olarak ölçülen bir tel aparat sayesinde borunun içi görüntülenmektedir. Hem işlem öncesinde hem de işlem sonrasında görüntüleme sağlanarak su kaçağı tespit edilmekte, gider borusu tıkalı ise açılmakta ve aynı zamanda da boru tesisatının bakımı yapılmaktadır. Durum tespitinin en kaliteli yolu su kaçağının noktası olarak kameradan yararlanmaktır.

Su kaçağı bulmaya çalışan eleman yukarıda bahsi geçen kaçak bulma yöntemleri ile çalışma sergileyebilmektedir. Burada en etkili yöntem birincisi kamera yardımı ile ikincisi de ses dinleme yardımı ile yapılanıdır. Su sızıntı seviyesi durumuna göre yöntemler arası farklılıklar olabilmektedir. Cihazla su kaçağı arayan bir firma olarak bilindiğimiz için en başarılı yöntemlerimizden yararlanmak adına en kısa sürede ilgili sorun ile alakalı olarak bizlere ulaşmanızı tavsiye ederiz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Su yapısı gereği en ufak sızıntılardan bile akabilmekte ve çok farklı

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.