Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Cihazla Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su borularının zamanla aşınması, kırılması ve çatlaması gibi nedenlerden dolayı üst attan, ya da evinizdeki su borularından su kaçağı problemlerini yaşayabilirsiniz. Su kaçağı problemleri önceki yıllarda çok ciddi ve tamiri zaman alan bir problemdi. Su kaçağını bulmak ve tamir etmek için duvarın kırılması gibi uzun zaman alan zor işlemler gerekiyordu.

Teknolojinin ilerlemesi ile su kaçağı gibi problemleri çözmek eskiye göre daha pratik ve zahmetsizdir. Teknolojinin gelişmesi ile üretilen yeni cihazlar sayesinde su kaçağını nerede olduğu tespit ediliyor ve bulunduğu yerde duvar kırılmadan su kaçağı  tamiri yapılabiliyor. Cihazlar ile su kaçağını tespit etmek ve tamir etmek sadece bir kaç kısa aşamadan oluşuyor. Kırma, dökme, gürültü ve uzun süren çalışmalar olmadan kısa sürede su kaçağı tespiti ve tamiri yapılabilir.

Gizli Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Evinizde ya da iş yerinizde gizli su kaçağı olabilir ve sizler bunu anlamayabilirsiniz. Gizli su kaçağı olduğunu düşünebileceğiniz durumlar mutlaka yaşanır. Gizli su kaçağını anlamak için;

1-     Giderek artan su faturası fiyatları

2-     Duvarın dış yüzeyinde görünen bir şey olmadığı halde rutubet kokusu alıyorsanız

3-     Su vanası kapalı olduğu halde su saatiniz çalışmaya devam ediyorsa

4-     Parkeleriniz yada duvarınız durduk yerde şişmeye ve dökülmeye başladıysa

5-     Kombiniz çalışmadığı halde su barı düşüyorsa gizli su kaçağı olduğunu düşünebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti yapılırken duvar kırma, gürültü ve tadilat gibi işlemlerin hiç birisine gerek kalmaz. İlerleyen teknoloji sayesinde geliştirilen cihazlar ile kırıp dökmeden ve gürültü çıkarmadan günün herhangi bir saatinde su kaçağı tespit işlemi gerçekleştirilebilir.

 

Bağcılar su kaçağı tespiti ve tamiri firması olarak uzman ekibimiz son teknoloji ürünü olan kaçak tespit cihazları ile istediğiniz zaman evinize gelerek kısa sürede su kaçağının olduğu yeri tespit edebilir. Belirli olan su kaçaklarının haricinde duvarın içerisine sızan ve sızma tehlikesi olabilecek olan tüm su kaçaklarını uzman ekibimiz kısa sürede tespit edebilir.

Su Kaçağı Tespiti Ve Tamirinde Kullanılan Teknolojik Yöntemler Nelerdir?

Su kaçağını tespit etmek ve tamir etmek için farklı su kaçağı bulma yöntemleri vardır.

Kanal Boru Görüntüleme Kameraları: Kameralar yardımı ile su ve atık su borularının içerisini görüntüleyerek varsa su kaçağı ve tıkanıklık gibi sorunları tespit edebiliyoruz.

Akustik Dinleme Cihazı: Temiz su boruları için kullanılan bir yöntemdir. Akustik dinleme cihazı ile  kaçak su tespiti yapabilmek için ekibin bu cihaza yönelik iyi bir eğitim almış olması şarttır.

Termal Kameralar: Termal kameralar ısı esaslı çalışan bir yöntemdir. Bu yöntem ile kalorifer boruları, sıcak su boruları ve kalorifer tesisatı gibi yerlerde sızan su kaçakları bulunabilir. Termal kamera yardımı ile su sızıntısını tespit edebilmek için kamera yardımı ile bulunan sızıntıya birde akustik dinleme cihazı ile bakılır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra nokta tespiti gerçekleştirilir.

su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Teknolojik cihazlar ile tespit edilen su sızıntısının olduğu nokta tespiti yapan uzman eki tarafında gerçekleştirilir. Su kaçağı tespiti ve tamiri alanın boyutuna göre yaklaşık olarak 1-3 saat arası gibi kısa bir sürede yapılır. Sizlerde yaşadığınız su kaçağı gibi olumsuz durumları ekibimiz ile iletişim kurarak kısa sürede kırma ve dökme olmadan halledebilirsiniz. Bağcılar su kaçağı tespit ve tamir firması olarak su kaçağı tespit ve tamir işlem hizmetinizi firmamızdan güvenilir ve kesin bir çözüm ile alabilirsiniz.

 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...