Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Cihazla Su Kaçağı Tamiri

Evinizde su kaçağı olması durumunda su kaçağı tamiri için 6 farklı yöntem uygulanır. Bu yöntemlerden 5’i doğrudan su kaçağı olan noktanın yerinin tespit edilmesini sağlarken basınc kontrol yöntemi aslında bu 5 yönteme yardımcı olarak kullanılan bir yöntemdir. Su kaçağı tespit etmek için kullanılan yöntemler şu şekildedir.

 •  Termal kamera ile su kaçağı tespit etme,
 •  Su basıncı kontrolü ile su kaçağı tespiti,
 • Su basıncı yöntemi ile su kaçağı tespit etme,
 • Akustik dinleme yöntemi ile su kaçağı tespit etme,
 • Kamera ile görüntüleyerek su kaçağı tespit etme,
 •  Nem ölçer ile su kaçağı tespit etme.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti

Modern bir yöntem olan termal kamera ile su kaçağı bulma yöntemi tamamen sıcaklık farkına dayalı olarak uygulanan bir yöntemdir. Termal kamera kullanıldığında ısı haritasında sıcak ile soğuk farklı renklerde gösterildiği için kolaylıkla kaçak olan yer noktasal olarak tespit edilebiliyor. Su kaçağı bulma yöntemleri arasında modern bir yöntem olarak kullanılan bu yöntem sayesinde kısa süre de tespit işlemi yapılır.

Su Basıncı Kontrolü İle Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatında bulunan suyun basınç kontrolü yapılarak kaçak olan bölge tespit edilebilir. Belirli noktalarda yer alan vanalar sökülerek manometreler yardımı ile yapılan ölçümler ile basınç düşüşü kademe kademe tespit edilir. Son olarak en düşük basınç olan bölge de kaçak olduğu anlaşılır ve noktasal tespit işlemi yapılır.

Tecrübe ve Deneyime Bağlı Tamir ve Tespit

Uzun yıllardır sektörde yer alan, çalışan ve sahip olduğu tecrübe ile su kaçağı tespiti yapan ustalar herhangi modern bir cihaz kullanmadan kaçak tespiti yapıyor. Bünyemizde yer alan ustalarımızın tamamı tecrübeli ve deneyimli ustalar oldukları için bu konu da sizlere yardımcı oluyoruz. Tecrübe ile su kaçağı yerini bulma, duvar yüzeyindeki nem miktarı, zemindeki soğukluk gibi etkenler göz önüne alınarak su kaçağı tespiti yapılır.

Ustalarımız sahip oldukları tecrübe ile modern yöntemleri kullanarak da çok kısa sürelerde su kaçaklarının yerinin tespit edilmesi söz konusudur. Piyasadaki firmalara nazaran çok hızlı bir şekilde su kaçağı tespiti yapılması size hem ekonomik hem de zaman açısından tasarruf etme imkanı sağlar.

Kamera Görüntüleme Yaparak Bölgesel Tamir Yapmak

Tesisat içine kamera göndererek kaçak olan yerin noktasal tespit edilmesi yöntemi olarak kullanılan bu yöntem ile hem doğrudan kaçağın boyutu ve yeri net bir şekilde tespit edilir hem de kaçağı nasıl tamir edileceği konusunda bilgi sahibi olursunuz. Su kaçağı sesi, su kaçağını bulmaya çalışan elemanların dikkati sayesinde bulunabilirken kameraları yöntemler ile görüntüleyerek net bir şekilde tespit edilir. Kamera ile kaçak tespit yöntemi ile kaçak olan noktanın durumu, boyutu net bir şekilde ortaya konulur. Bu aşamadan sonra tesisat ustaları kaçağı nasıl tamir edecekleri konusuna karar verirler. Tesisatların tamamı için geçerli olan bu yöntem pis su kaçağı, kalorifer tesisatı kaçağı, temiz su kaçağı olması durumunda da kolaylıkla uygulanmaktadır.

Cihazla su kaçağı tamiri yapan firmalar, kullanmış oldukları su kaçağı bulma cihazları ile size hizmet verirler. Cihazların kullanılma tecrübesi, tesisat tecrübesi ve tamirat yapılması gibi konularda tecrübeli olan ve İstanbul geneline hizmet veren firmamız ile iletişime geçtiğinizde kısa süre de tesisatlarınızda yer alan kaçakları noktasal olarak kısa süre de tespit edilir, kaçak olan bölge profesyonel yöntemler ile onarılır. Cihazla su kaçağı arayan firma ihtiyacınız olması halinde Bizimle iletişime geçebilir ve fiyat alabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...