Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Borunun Neresinden Patladığını Bulan Firma

Cihazlar Yardımı İle Borunun Neresinden Patladığını Bulan Firma

Evde, işyerlerinde günümüzde birçok mekanda su kaçağı sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Özellikle son zamanlarda popüler bir hale gelen bilgisayarlı su kaçak tespiti yapan firmalar tarafından sunulan başarılar ile mekanlarda oluşan su kaçaklarının yerleri bilgisayarlı cihazlar ile hızlı bir şekilde bulunuyor. Özellikle evin her hangi bir bölümünde patlayan boru bulunuyorsa bu yöntem sayesinde tüm problemler sona eriyor. Gerek üst katın tavanından damlayan su olsun gerek banyo tavanından akan su hiç fark etmeksizin son teknoloji cihazlar ile bu duruma son vermek mümkün.

Çoğu zaman evlerde korkutan bir manzara ile karşılaşıyoruz. Prizlerden su gelmesi durumu elektrik bakımından biraz korkutucu olabilir. Bu durumda şu söylenebilir ki evde herhangi bir bölümde su kaçağı mevcut. Bu durumlar tehlike yaratabileceği için fark ettiğiniz an cihazlar yardımıyla borunun nereden patladığını bulan tesisatçı çağırmanız ideal bir seçenek olacaktır. Eğer evinizde su kaçağı bulunuyor ise bu sadece evinizden kaynaklı bir sorun olmayabilir.

Yani bulunduğunuz apartmanda başka bir dairede meydana gelen boru patlaması durumu sizi etkiliyor olabilir. Patlayan bir su borusu olup olmadığını ise en iyi makina yardımı ile borunun nereden patladığını bulan uzman tesisatçı anlayacaktır.

Cihazlar Yardımıyla Su Kaçağı Nasıl Tespit Ediliyor?

Cihazlar yardımıyla su kaçağını bulmak için tercih edilen cihazlar tesisat işini oldukça kolaylaştırıyor. Bu yöntem tercih edilerek tesisat için daha az hasar ortaya çıkıyor. Bundan dolayı da oldukça tercih edilmekte olan bir yöntemdir.

Su kaçağı tespit işlemleri ise şu şekilde yapılmaktadır;

 • Şebeke suyunda uygun bir noktaya cihaz bağlanmaktadır.
 • Daha sonra işte bir oran belirlenerek tesisat cihazına su basılır.
 • Bunun devamında ise manometre cihazıyla yakın bir takip başlanır ve ardından herhangi bir düşüşün meydana gelip gelmediği takip edilir.
 • Eğer cihazla kontrol esnasında herhangi bir su kaçağı bulunuyor ise makine tarafından sinyal verilecektir.
 • Cihaz yardımı ile şu kaçıran bölge bulunduktan sonra son teknoloji akustik cihazlar ile birlikte tesisat tamiri meydana gelir.

Pis Borularda Kamera Yardımı İle Su Kaçağı Bulmak

Genellikle atık su tesisat borusunda çok fazla su kaçağı sorunu meydana gelmektedir. Su tesisat borusuna koyulan bir kamera ile boruda meydana gelen çeşitli deformasyonlar ve kırılmalar bulunan nokta tespiti yapılır ve tamir sürecine geçiş gerçekleşir.

Diğer adı ile termal kamera yöntemi ile kolay ve hızlı bir şekilde kalorifer tesisatlarında bulunan kaçaklar bulunur. Bu işlemlerde suyun sıcak olması önemlidir.

Eğer sıcak su bulunmuyor ise kamera beklenen performansı sergileyemeyecektir. Kamera yönteminin yanı sıra kalorifer kaçaklarını ilaçla kapatma yöntemi firmamız tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Görüntülü Cihazlar İle Su Kaçağını Bulan Başarılı Firma

Gerekli aletler ile su akan yeri bulan firmalar bu yöntemi kamera ve dinleme cihazı ile basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Su sızıntısı meydana gelen yeri bulmak için tercih edilen bilgisayarlı aletler ile tadilat ve benzeri hiç bir durum oluşmadan su kaçağını önlemek için profesyonel bir şekilde çalışılır. Salon ya da mutfak tavanında akan su problemine karşı önlemler alınmalıdır.

Bu alanda profesyonel bir hizmet almak çok önemli bir durumdur. Tabi ki bu alanda klasik bir hizmet sunan firma ile çalışmak istenmeyen durumlara neden olabilir. Klasik kırma yöntemi ile borunun patladığı yeri bulmak can sıkıcı olabilir.

Klasik yöntemlerden uzaklaşarak modern olarak karşımıza çıkan atık su sistemlerinin kaçak işlemi cihazlar ile yapıldığında zamandan tasarruf ve az masrafa gibi olumlu sonuçlar meydana geliyor.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...