Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı tespiti yaparken eskiden birçok alanın kazılması, kırılması ve yerinden sökülmesi gerekirdi. Bu durumda uğranılan zararın boyutu oldukça fazlaydı. Kırılan alanlar genellikle; fayans, duvar, parke ve diğer duvara monte eşyalar olabiliyordu. İleri teknoloji ile birlikte artık birçok yeni cihaz üretildi cihazlı kamera ile su kaçağı bulma işleri kolaylaştırdı. En önemlisi ise artık yenilediğiniz evinizi ya da işyerinizi basit bir su kaçağı için tadilata sokmanıza gerek kalmıyor. Basit bir işlem deme nedenimiz ise, su kaçağı bulmak için üretilen tespit cihazlarının kısa sürede kaçağa neden olan noktaları tespit etmesinden kaynaklı.

Cihazlı Kamera Avantajları

Cihazlı kameraların su tesisatı alanına ve ustalara kattığı birçok yarar vardır. Bunun yanı sıra beklenilmeyen durumlar arasında olan ve felakete dönüşebilen su kaçağına maruz kalan kişiler için de avantajları bulunuyor.

Cihazlı kamera;

 • Kırmaya gerek bırakmaz cihazlı kamera ile su kaçağı bulma işlemi başarılı sonuçlanır
 • Kısa sürede kaçağı tespit eder
 • Hızlı algılama, su ve ısı tespiti yapar
 • Hangi noktada olursa olsun kaçağı bulur
 • Kameralı cihazlar tıkanıklarda kullanılır

Bu cihaz özellikleri sayesinde kısa sürede biten kaçak işlemi, firmalara ve mağdur olan sizlere fayda sağlar.

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Tıkanıklıkta Cihazlı Kamera Kullanımı

Tıkanık alanların tespitinde en güvenilir ekipman kameralı tespit cihazlarıdır. Hata ve yanılma payı olmadan nokta atışı yaparak tıkanıklığı bulan kameralı sistem, görüntü olarak izlenebilir yapıdadır. Tesisat ustası tarafından yapılan görüntülemeyi birlikte izleyerek, aklınızda her hangi bir şüphe kalmadan ustanızla yapılacaklar listesini çıkarabilirsiniz.

Duvardaki Su Kaçağında Tespit Cihazı

Bazen duvarda bulunan borulardan kaynaklı su kaçağı, zeminde zannedilir. Oysaki duvardan zemine sızıntı olarak inmiştir. Bunun tespitini yapmak ise çoğu zaman kırılma işlemiyle yapılır. Artık kırmadan, parkeleri sökmeden ya da fayanslara dokunmadan su sesini algılayan cihazlarla kaçak tespiti yapılıyor. Suyun akış noktası tespit edilerek sadece o bölgeye işlem uygulanıyor. Bazı kaçaklar onarım ile eski haline dönerken, bazı kaçakların boyutları borulardan kaynaklı olduğu için yenilenmesi gerekiyor.

Cihazlar Sayesinde Borulardaki Sorunu Tespit Edin

İnşaat malzemeleri kaliteli ve kalitesiz olarak ayrılıyor. İnşaat firmaları tarafından çoğu zaman kullanılan kalitesiz malzemeler sonucunda borular da kısa süreli kullanım sağlıyor. Kişilerin daire alırken borular hakkında bilgi almaması, bu durumun sıklıkla yapılmasına neden olmaktadır. İşyeri, kurum ya da evlerde kullanılan tesisatlar zamanla eskiyebilir. Korozyona karşı dayanıklı ürünler yerine demir gibi paslanan ya da plastik gibi kırılma ihtimali olan dayanıksız malzemelerin kullanılması bu sorunları ortaya çıkarıyor.

Cihaz Tespitinde Termal Su Kaçağı

Isıtma sistemleri; duvardan, yerden ya da farklı noktalardan yapılabiliyor. Bu durumlarda boruların kalitesizliği sonucu zamanla parke altından ya da duvar içerisinden geçen sıcak su boruları hasar görebiliyor. Deprem gibi doğal afetler nedeniyle yaşanan esnemeler ve gerilmelerden de hasar meydana gelebiliyor. Böyle durumlarda sızıntı sıcak su olarak gerçekleşiyor. Tespitinde kullanılan termal cihazlar sayesinde sıcak suyun sızıntı yaptığı alan tespit ediliyor.

Isıtma sorunlarına neden olan ve tüm binada hasara yol açan bu kaçak bir an önce halledilmesi gereken işlemler arasındadır. İşinde uzman firmalardan destek alarak nokta atışı tespit yaptırmanız, büyük hasarları önlemek adına önemlidir. Özellikle yeni tadilat yapılmış bir evde, tadilat nedeniyle borulara istemeyerek zarar verilebilir. Zaten yeteri kadar masraf yaptığınız bir ev için kırma işlemi sizi hüsrana uğratabilir. Her alanda küçük bölgelere işlem yapılarak halledilen tesisat işlemi için güvenilir ve garanti veren firmalardan destek almanız önemli olacaktır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.