Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Duşakabin Altından Su Sızıyor

Banyolarımız için bayanların özenerek, çeşitli araştırmalarla seçmiş olduğu, duşakabinden su sızıyor olması aslında çok sık rastlanılan bir problem değildir. Fakat böyle bir problemle de karşılaşırsanız şayet, çözümü oldukça basittir. Sorunun kaynağına yani, doğru yerden onarılabilmesi için öncelikle sızan bölgenin tespit edilmesi gerekir. Duşakabinin altından su sızıyor olması, birden fazla sorundan dolayı meydana gelebilmektedir.

Evinize aldığınız duşakabinin modeli, görüntüsü ve yapımında tercih edilen malzemeler ne kadar önemli ise duşakabinin montajında gösterilebilecek hassasiyet de çok önemlidir. Duşakabin montajının iyi yapılması ve sızdırmazlığına ayrıca özen gösterilmelidir. Eğer duşakabinizde sızdırma var ise duşakabinizin artık özelliği kalmamış, yok olarak bile kabul edebilirsiniz. Hatta işe yaramadığını bile dile getirebilirsiniz. Banyolarınız duşakabinden sızan su ile ıslanıp rutubete sebep olabilir. Bunun içinde görünümünden ziyade montajına özen göstermek gereklidir.

Duş Tekneleri Neden Su Sızdırır?

Duşakabin diye adlandırılan teknelerin diğer adı da duş teknesidir. Peki, Duşakabinler neden su sızdırır sebepleri ile hep birlikte öğrenelim.

 • Pis su giderinin olduğu bölgenin tıkanık olması nedeni ile suyun geriye taşması,
 • Duşkabine uygulanan silikonun yeterli düzeyde olmaması ve bu nedenle su sızdırması,
 • Duşakabinin monte edilmesi sırasında vidalarının iyi takılmamasından dolayı su akıtması,
 • Pis su giderinde meydana gelen kırık ya da çatlaktan kaynaklanan sorunlardan dolayı su akıtması,
 • Banyoda bulunan su tesisatlarında meydana gelen patlama ile suyun yüzeye çıkması sonucu oluşan akıntı gibi.

Yukarıda sayılan sebeplerle su sızıntısı olur ise eğer parkelerinizin de daha fazla zarar görmemesi için bir tesisatçıya başvurarak tamir ettirebilirsiniz.

Duşakabin Altından Su Sızıyor

Duşakabin Altından Su Sızıyor

Duşakabinde Oluşan Sızıntı Nasıl Engellenir?

Duş teknesinin kenarlarında bulunan silikonları önce temizleyip, sonrasında dikkatlice yeniden silikon çekilebilir. Sıkılan silikonları, kenarlara eşit olarak dağıtılmaya özellikle dikkat edilmelidir. Silikon tercih ederken kaliteli olanları seçmeye özen gösterin ki çekilen silikonlar uzun süreli kullanmaya devam ediniz.

Duşakabinde Oluşan Sızıntı İçin Neler Yapılabilir?

Tekne süzgecinde oluşmuş olan tıkanıklık için çeşitli kimyasallar kullanarak açabilmeniz mümkündür. Duşakabin giderinde meydana gelen tıkanıklıklar kimyasal ile bile açılamıyorsa sadece bu amaçla üretilen makineler mevcuttur. Bu makineler ile sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Evinizde döşenen su tesisatınız ile ilgili bir sorun olabileceği düşünülüyorsa, bu konuda hassas çalışan sizlere fazla masraf çıkarmadan çalışan firmaları tercih edebilirsiniz. Son teknoloji donanımına sahip firmaların olabileceğini bilmelisiniz. Çalışmalarında dijital kamera kullanarak boruların içerisini görüntüleyip, kırık ve çatlak olup olmadığına bakılarak sızan yer onarılmaya çalışılır.

Duşakabin altından su sızıyor, ve kime yaptırsam diye düşünüyorsanız, yaptıkları çalışmalarının karşılığında garanti veren firmaları tercih etmeniz konusunda uyarıda bulunabiliriz. Sızan bölgenin tespit edilmesi ile birlikte seçtiğiniz firma ile yapılan ortak fikir alışveriş sonunda, en kısa zamanda sorununuz ortadan kalkar. Ayrıca sayılan bu sebeplerin haricinde duşakabin teknesinin montajında işçilik ve kırık gibi hatalar mevcut ise montajını yapan firma ile görüşerek, yeniden masraf yapmadan onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Duşakabin Montajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken İşlemler Nelerdir?

Duşakabin montajı için kullanılacak silikon malzemelerinin öncelikle suya temas etmemesini sağlamalısınız. Duşakabin montajında teknenin kenarında bulunan köşelere, dışına taşmayacak şekilde silikon sıkılmalıdır. Duşakabin alt küvet ayaklarının sabitlendiğinden lütfen emin olunuz.

Duşakabin kapısının açılıp kapanması için orantılı ve rahat çalışacak konuma ayarlanmalıdır. Duşakabin altından sızan sular için işinin ustası, tecrübeli firmalarla çalışmanız maliyet açısından daha uygun olacağını bilmelisiniz. Çünkü yapılacak çalışmalar cihazla belirlenerek, sorun çözülmeye çalışılır. Böylelikle duşakabin altından su sızıyor, sorusuna şahit olursanız yazımızda da belirttiğimiz gibi yol izleyerek kendiniz bile çözüme ulaşabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...