Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Rutubet Su Kaçağı Belirleyicisi Midir?

Duvarda Bulunan Rutubet Su Kaçağı Belirleyicisi Midir? pis su borularında sızıntı olması tuvalet duvarlarında ve tavanlarında bulunan sarı renkli su görünümleri ile fark edilir. Bu borulardan sızan sular oldukça açık renkli sarıdır. Çünkü duvar tarafından ya da tavandaki yalıtım malzemeleri tarafından pis suyun emilmesi ile gerçek pis su olduğu rengini ortadan kaldırmaktadır. Bu yazımızda sizlere su kaçağının nasıl fark edildiğini açıklamaya çalışacağız. Bu sayede sizler de su kaçağına sebep olan faktörler kategorisini inceleyebilir ve evlerinizde bulunan su kaçaklarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Su kaçakları bazı durumlarda oldukça sinsi ilerlediklerinden küçük ipuçları ile fark edilebilirler. Bu nedenle evlerde meydana gelen rutubetlere ve bir takım belirtilere bakmak gerekir.

Su kaçakları belirli şekillerde karşımıza çıkan bir durumdur. Parkenin üstüne su çıkması ile birlikte bariz şekilde sıcak su borusu patladığı ve bunun sonucunda da kaçak olduğu görülür. Ancak küçük detaylarda da su kaçağındaki küçük sızıntılar parkeyi içten nem alarak kabartmaktadır. Fayansın üstüne su birikmesi de oldukça ciddi su patlaklarının sonucu ortaya çıkacak bir durumdur. Oysa fayans derz aralarındaki beyazlığın giderek sarı renge dönüşmesi de burada bir su kaçağı olduğunun habercisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Evlerimizde bulunan su kaçaklarının birçok farklı belirtileri vardır. Bunlardan en önemlisi de rutubettir. Bu yazımızda sizlere rutubet hakkında bilgilendirme yapacağız. Bodrum katında oluşan rutubet birçok farklı neden ile karşımıza çıkmaktadır. Havada bulunan su buharının duvarlar tarafından emilip rutubet şeklinde oluşması sık karşılaşılan bir durumudur. Daha çok denizel iklimlerde karşımıza çıksa da karasal iklimlerde bulunan yaşam alanlarında da ya da Marmara’ nın denizel etkisinden uzak iç kesimlerinde de sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Burada etki olan sadece hava koşulları değil, boru sızıntıları ve giderdeki çatlaklardır.

Su kaçağı her zaman binaları içten çürüten ve bunu da rutubet ile başlayan olumsuz bir etmendir. Rutubet kendini en bariz şekilde duvarda küflenme ile göstermektedir. Duvarda bulunan ve yerden geçen boru hattındaki bir su kaçağı küflenmeye sebebiyet verir. Banyo ve tuvalette oluşan rutubet ve küfler, siz banyonuzu havalandırsanız dahi çıkmıyor ise, üst kat komşunuzda ya da bitişik dairede su kaçağı olduğunun göstergesidir. Odanın içinden geçmekte olan bir küf dizisi gördüğünüzde ya da duvarların dönem dönem terlediğini, nemlendiğini, su aktığını, boyanın kalktığını gördüğünüzde ise, kalorifer tesisatınızda bir kaçak olduğunun habercisidir.

Kalorifer tesisatında kaçak tespiti yaptırmak elzem bir durumdur. Çünkü çatlak olan borunun kırılması ve suyun boşalarak, evi su basma ihtimali oldukça mümkündür. Su duvarlardan çıkmaz da parke veya fayanstan yani yerden çıkar ise, evi su basması, elektrik tesisatında kaçak oluşması ve elektrik çarpma riskini artıran önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Duvarda Oluşan Rutubet Neden ve Nasıl Olur?

Rutubet sorunun kaynağı tespit edilmesi gereke önemli bir işlemdir. Rutubetin sağlığa zararları tartışılamayacak şekilde büyüktür. Kişilerin akciğerine zarar verdiği gibi, ömürlerini de kısaltan olumsuz bir hastalık kaynağıdır. Bu nedenle rutubet olan evde yaşamamalı ve varsa bir problem anında tesisat ustanız ile görüşüp tespit yaptırmalısınız. Duvardaki küflenme nedeni rutubetten oluşur. Rutubet ise su kaçağından meydana gelen önemli bir durumdur.

Sizler de her türlü rutubet tespit ettiğinizde bir su kaçağından şüphe edebilirsiniz. Özellikle giderdeki pis suların akması, kalorifer boru hattında bulunan ıslaklıklar, fayans ve parkelerde bulunan renk değişimleri size bir ön tespit oluşturabilir. Ardından firmamız ile iletişime geçmeniz halinde en kapsamlı hizmet tarafınıza sunulacaktır. Su kaçağı tespiti yapılarak, kırmadan ve herhangi bir zarar vermeden temiz işçilik ile tesisat boru sisteminiz değiştirilir. Bizleri İstanbul genelinde her zaman arayabilmeniz mümkündür.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...