Duvardan su akıyor ne yapmalı? Duvardaki su sızıntısı kalorifer borularından kaynaklı olabilir. Bunun yanısıra banyo tuvalet hattında su kaçağı meydana gelmiş olabilir.

Duvardan su gelmesi ev, okul, hastane, iş yeri gibi pek çok binada ​​​sık karşılaştığımız bir durumdur. Bu sızıntı erken müdahale edilmezse ciddi sıkıntı oluşabilir. Uzun süreli su sızıntıları duvarları çatlatabilir ve deprem gibi durumlarda dayanıklılığının azalmasına yol açabilir.

Duvarlarınızda sızıntı meydana geldiğini duvar ve tavandaki su lekelerinden anlayabilirsiniz. Aynı zamanda rutubet kokusu da meydana gelmektedir. Duvardaki su sızıntısı sizi rahatsız edecek derecede olmasa bile zamanla kötü kokulara neden olacaktır.

Su sızıntısı olduğunda su faturası da fazla gelecektir. Su sızıntısı olduğunda kullandığınız su miktarının çok daha üstünde bir fatura ödemek zorunda kalırsınız. Peki, duvardan su gelmesinin sebepleri nelerdir ve böyle bir durumla karşılaştığınızda neler yapılmalıdır? Bunlara bir bakalım.

Duvardan Neden Su Gelir?

Duvardaki su sızıntısı birçok nedene bağlı olabilmektedir. Su sızıntısı en çok alt yapıdan kaynaklıdır. Alt yapısı sağlam olmayan evlerde su kaçağı oluşumu çok fazla görülür. Hatalı, ucuz ve kalitesiz malzeme kullanılması, conta gevşemesi, su basıncı değerinin fazlalığı, tesisatta zamanla oluşan çürümeye bağlı boruların sızıntı yapması bu sebeplerden bazılarıdır. Tespiti yapabilmek için sızıntı yapan yeri incelememiz gerekecektir.duvardan su gelmesi

Su Kaçağını Nasıl Tespit Ediyoruz?

Duvardan su geldiği anlaşıldığı zaman daha fazla soruna yol açmaması için vakit kaybetmeden su kaçağı tespiti yaptırmalısınız. Eskiden su kaçağını tespit etmek için tesisatçılar kırma işlemi gerçekleştiriyorlardı. Bu da insanlara bir masraf daha çıkarıyordu. Boğaziçi tesisat olarak eski yöntemlerin aksine herhangi bir kırma işlemi yapmadan son teknoloji, kameralı cihazlar sayesinde su kaçağının tespitini kolayca yapmaktayız. Kırmadan su kaçağı tespiti nasıl yapılır? bunun için su kaçağı bulma sayfamızı ziyaret edin.

https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/

​​​​​​Diğer Hizmetlerimiz

​​​​​​Boğaziçi tesisat olarak su sızıntısı tespit ve çözümünün yanısıra profesyonel ekibimizle birçok hizmet vermekteyiz. Petekler çalışmıyorsa, tuvalet tıkandıysa, kaloriferler ısıtmıyorsa veya hangi tesisat probleminiz varsa hepsinin çözümünü sizlere sunmaktayız. İlaçlı petek temizliği, yılda bir kez yapılması gereken kombi bakımı, pimaş içi yıkama işlemi, robot ile tıkalı gider açma işlemi ve diğer tamir işlemleriniz için bize ulaşın. Firmamızda en gelişmiş cihazları kullanmakta ve sizin memnuniyetinizi oldukça önemsemekteyiz.