Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?

Duvarlardaki Rutubet 

Tuvaletin yanında zamanla sararmalar meydana geliyorsa pis su borularında sızıntı var demektir. Sizlerde bu şikayetleri yaşıyorsanız evinizde sızıntı olabilir. Tuvalet yanında sararma varsa buradaki borularda sıkıntı vardır, banyo yan duvarlarında, alt kısımlarda rutubet oluyorsa banyo giderlerinde veya kalorifer borularında sızıntı olabilir. Peki, su kaçağına sebep olan faktörler nelerdir?

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir

Su Kaçağına Neler Sebep Olabilir?

Dış faktörler: İşini iyi yapmayan ustalardan kaynaklanan, kalitesiz su ve gider boruları kullanılması, inşaat sırasında dikkatsiz davranıp darbeye maruz kalmaları kaçak oluşturabilir.

İç faktörler: şebekedeki basınçtan kaynaklanan sızdırmalar vardır, asitli kimyasal maddelerin aşırı kullanılması ise gider borularında delinme oluşumuna ve kaçaklara yol açabilir.

– Nadir de olsa yaşanabilecek bir durum olan fayansın üstünde su birikmesi, parkenin üstüne su çıkması gibi durumla karşılaştığınızda sıcak su borusu patlamış olabilir.

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir

Bodrum Katlar Neden Rutubet Olur?

Çoğu zaman bodrum katlarda oluşan rutubet farklı sebeplere dayanır. Rutubet ya da nem, dış mekan ile iç mekan arasındaki ısı farkından olur, Oluşan rutubet duvarlarda küflenme yaparken kötü bir koku oluşturur. Duvarlarda ve yerde meydana gelen su kaçağı rutubet oluşumuna sebep olur. Rutubet sonucunda duvarlarda kabarma, parkelerde kabarma, küflenme gibi durumlar oluşturur. Banyo tavanında veya duvarlarında rutubet varsa üst kattan geliyor demektir. Oda içerisinde duvarlarda nem varsa kalorifer tesisatında kaçak tespiti yaptırmalısınız.

Duvarlar Neden Rutubet Yapar? Rutubet sorununu çözmek için ilk önce kaynağı bulmak gerekiyor. Kaynağın bulunmaması durumunda çok büyük sıkıntılar oluşabilir. Eşyaların küflenmesi, eskimesi ve kullanılmaz hale gelmesine neden olur. Rutubet kokusundan hastalıklar oluşabilir. Rutubetin sağlığa zararları ise çoktur, bazı hastalıkların başlangıç sebebi rutubet olarak bilinir. Duvarlarda küflenme nedeni evde rutubet oluşmasıdır. Rutubetten korunmak için duvarlarda iyi bir yalıtım yapılmalıdır, eğer yapılmazsa duvarlarda rutubet ve küflenme olur. Bodrum katlar havasız olduğu için ve sıcak soğuk farkı daha çok yaşandığı için daha çok nemlenir.

Su Kaçağı Bulmak Çok Kolay

İstanbul Tesisat, rutubet yapan ve küflenme yapan sebepleri bulma konusunda uzmandır, su sızıntılarını kırmadan tespit eden firma olduğu için tercih edilir. Banyonun tavanında rutubet oluştu veya odaların duvarlarında kabarmalar oluşuyor ise bizi arayabilirsiniz. Rutubete neden olan su sızıntısını bulma işini çok kısa sürede yapıyoruz ve çözüm sunuyoruz. Atık su kaçağından oluşan rutubetlenme olduğunda kötü koku ve görüntü olur bunun dışında sağlığı tehdit edici durumlar oluşabilir. Bu sorunlardan kurtulmak için evdeki rutubet sorunu dikkate alınmalıdır, neden kaynaklandığını bulup rutubet ve küflerden kurtulmak adına gereken işlemler yapılmalıdır.

Kamerayla Su Kaçağı Bulma

Görüntülü sistem ile su kaçağı bulunabilir, kameralı sistemle su kaçağı nasıl bulunur gibi sorulara cevap bulmak için iki ayrı kategoride incelemek gerekir. Temiz su ve pis su borularının kaçakları ayrı ayrı incelenmelidir.

Temiz su borusu patlağı nasıl tespit edilir? Tesisata bir makine bağlanır ve boruların içine su verilir, cihaz kontrol edilir ve bir düşüş olup olmadığına bakılır. Cihazda düşüş varsa demek ki temiz su borusunda bir noktada kaçak vardır. Sonrasında akustik dinleme cihazı ile kaçağın hangi noktada olduğunu tespit etmeye çalışırız. Şayet temiz su boruları sağlamsa ve kaçak yoksa gider borularındaki kaçak arama çalışmalarına başlarız.

Atık su borularındaki kaçak tespiti için yine görüntülü sistemle boruların içine kamera göndeririz, gider borularının ne durumda olduğuna bakarız. Kamera yardımıyla boruların ne durumda olduğuna bakarız, kırık, çatlak, yamulma gibi durumlar varsa tespit ederiz. Atık su borusu kaçak tespiti için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Kamerayla su sızıntısını bulan firma, bütün kontrollerini yaptıktan sonra işleme başlanır. Kısa sürede tüm onarım doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirerek, sizlere en mükemmel hizmeti vermiş olduğumuzun gururu ile ayrılırız.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Su yapısı gereği en ufak sızıntılardan bile akabilmekte ve çok farklı

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur? Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlarsa belirli bir zaman

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı BulmaSu kaçağı tespiti yaparken eskiden birçok alanın kazılması, kırılması ve

Bina Temelinden Su Çıkması

Bina Temelinden Su ÇıkmasıDaha çok yeni yapılan binalarda temelden su çıkma sorununa sıkça rastlanır.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212