Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

En Kaliteli Bozulmayan Musluk

Musluklar genellikle sürekli kullanıldığı için musluk alırken çabuk bozulmayan kaliteli musluklar tercih edilir. Özellikle de ev hanımları mutfakta uzun süre vakit geçirdikleri için mutfak evyesinin musluğunun oldukça kaliteli olması gerekir.

Piyasada birçok musluk çeşidi vardır. Bunlardan piyasa mali diye adlandırılan ve sık rastlanan musluklar kısa süre içinde akıtmaya başlar. Musluk alırken dikkat etmeniz gereken ilk kural yerli malı olmasıdır. Çünkü herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda üretici firmayı arayıp sorunu rahatlıkla anlatabilirsiniz.

Kaliteli ve Bozulmayan Musluk Seçimi

Genellikle alışveriş yaparken kalite ve fiyat karşılaştırması yapılır. Özellikle günlük hayatta sık kullanılan bir ürün alınıyorsa bu kritere çok daha fazla dikkat edilir. Bir ürünün kalitesiz olması tekrar aynı üründen alınmansa ve bu suretle kaliteli ve pahalı olanından çok daha fazla maliyete sebep olabilir.

Kaliteli ve bozulmayan musluk seçimi için öncelikle dikkat edilmesi gereken konu, nasıl bir ihtiyaç olduğu ve ürünün nasıl özellikler taşıdığıdır. İhtiyaç olan musluk evye bataryası mı, duş musluğu mu ya da farklı bir musluk çeşidi mi? Bu musluk çeşitlerine göre belirlenen ihtiyaç da farklıdır. Bu musluk türlerinin her birinin farklı özellikleri ve fiyatları bulunmaktadır.

Tüm bu kriterleri bilerek hareket etmek doğru ve kaliteli musluk seçimi için önemlidir. Kaliteli bir musluğu yıllarca kullanabileceğinizi de unutmamanız gerekir. Kaliteli bir musluk almak demek görünümü güzel olan musluk demek değildir. Kalitesiz ve ucuz bir muslukta yaşanacak olan problemler göz önüne alındığında, neden kaliteli musluk almanız gerektiğin de daha iyi anlarsınız.

Alınacak kaliteli bir musluk ile su tasarrufu yapabilirsiniz. Bu nasıl oluyor, gelin birlikte inceleyelim. Kaliteli muslukların içine bol oksijen girer. Bu sayede su bol oksijen ile taşındığından daha az su daha tazyikli gelir. Bu durum özellikle elde bulaşık yıkanan evlerde çok önemli bir kriterdir.

Bazı musluklar vardır ki, çok ses çıkarırlar ve bu da hem sizi hem de komşularınızı rahatsız edebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır ki, bazen bu rahatsız edici sesler musluktan değil de kötü döşenmiş bir tesisattan gelebilir.

Musluk Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Batarya ve musluk seçimi oldukça büyük önem taşımaktadır. İçmek için ya da temizlik için kullanılan bataryaların bazı teknik özelliklere ve kaliteye sahip olması gerekir. Bunun için kullanılacak olan musluğun öncelikle nerede kullanılacağının belirlenmesi gerekir. Musluk seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda maddeler halinde görelim.

 • Kullanım amacına göre; musluklar ve bataryalar kullanım amacının doğurduğu ihtiyaçları karşılayacak şekilde üretilirler. Bu nedenle öncelikle nerede kullanılacağının belirlenmesi gerekir. Banyo için üretilen musluk ile mutfak için üretilen musluk arasında teknik özellikler açısından farklılıklar vardır.
 • Montajının kolay yapılabilmesi; sık karşılaşılan problemlerden biri de musluğun montajıdır. Montajın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için montaj yapılacak yer ile musluğun uyumlu olması gerekir. Bununla birlikte ürünün kutusu içinde montaj için gerekli tüm yardımcı malzemelerin olması gerekir. Montajın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için servis ağı olan markaları tercih etmelisiniz.
 • Sızdırmaz olması; muslukların zamanla sızdırması belki de insanları en fazla rahatsız eden konudur. Bu gibi durumlarla karlaşmamak için alacağınız markanın bu konuda verdiği garantiye dikkat etmeniz gerekir.
 • Basınç sorunu yaratmaması; şebeke suyu musluklara gelirken belirli oranda basınçlı gelir. Bazı durumlarda basınç düşüklüğü olur ve musluklardan su az akar. Basınç değişiklikleri bataryanın sağlıklı bir şekilde çalışmasını engeller ve ömrünü kısaltır. Bu nedenle batarya seçimi yapılırken basınç ile ilgili teknik özelliklere dikkat etmek gerekir.
 • Dayanıklılık; korozyona karşı ve zaman içinde oluşabilecek aşınmalara karşı dayanıklı olması gerekir. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız ürünün kutu üzerinde bakır alaşımlı pirinç ibaresinin olması gerekir. Bu hammaddeden üretilen bataryalar çok daha uzun süre dayanmaktadır.
 • Hijyen; musluk seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise armatür içinde bakteri barındırmayacak antibakteriyel özelliğe sahip olması gerekir. Kullanılan contanın üzerinde bulunan yağın su ile teması sonucu toksik madde salgılamamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca seçilen bataryanın içeriğinde kurşun oranının düşük olmasına da dikkat edilmelidir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...