Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Esenler Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Esenler Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Esenler kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti işlemlerinde son derece yüksek kalitede olan ve yapının içindeki tüm su kaçağı bölgelerini noktasal olarak bulan teknolojik cihaz sistemleri kullanılmaktadır.

Su kaçakları yapılar için büyük problemler oluşturmaktadır. Duvarların altındaki su borularında meydana gelen bu su kaçakları alt kat dairelere üst kattan sızan su şeklinde ortaya çıkar ve banyodan su damlıyor sorununa yol açar. Ayrıca tesisat problemlerinde su kaçağı olan yapıların da duvarda su sızıntısı şeklinde veya nemlenme şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bu su tesisatı kaçağı problemlerinden en doğru şekilde kurtulmanın yolu ise cihaz sistemleri kullanan tesisat firmalarından destek istenmesidir.

 Esenler Kırmadan Dökmeden Su Sızıntısı Bulma Çalışmaları

 • Kırmadan ve cihazla yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanılmaktadır. Son derece teknolojik kat sayısı yüksek olan bu cihaz sistemleri ile yapının içindeki tüm su tesisatı kaçakları eksiksiz bir şekilde tespit edilmektedir.
 • Su kaçağı tespiti için öncelikle akustik dinleme cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar ile tüm temiz su tesisatı kaçak tespiti ve pis su tesisatı su kaçağı bulma işlemleri yapılabilmektedir.
 • Akustik dinleme cihazları ile duvarların altından geçen tüm su boruları dikkatli bir şekilde dinlenir ve bu dinlemeler sonucu boruda kaçak olan tüm noktalar tespit edilir. Bu tespit işlemlerinde santimlik şaşmalar bile olmaz.
 • Su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorusunda ikinci adımda ise cihaz kullanımı olan tesisat firmaları kameralı görüntüleme sistemleri ile boruların içine bakarak su kaçağı probleminin nasıl bir hasarı olduğu ve bu hasarın nasıl oluştuğuna da bakar ve çalışma yöntemlerini belirler.
 • Tesisatta kaçak su tespiti cihazlı ve makineli sistemler ile yapıldığı takdirde kırma dökme olmayacağı gibi işlemler çok kısa zaman aralıklarında son bulacak ve bu işlemlerin maliyetleri de oldukça düşük olacaktır.

Esenler’de Cihaz Olmadan Yapılan Tespitlerde Maddi Zararlar Ve Zaman Kayıpları Yaşanır

Duvarda su sızıntısı nasıl bulunur sorusunun cevabı cihaz sistemlerini kullanmayan tesisat firmalarında da bulunmaktadır. Fakat bu tesisat firmalarının cihaz sistemleri olmadığı için yapacakları ilk çalışma duvar yüzeyinden kırma dökme yapmak olacaktır. Su kaçağı bulma işlemlerinde yapının içinde kırma dökme olması demek ise evlerin tüm rutin yaşamsal düzenlerinin bozulacağı anlamına gelmektedir. Üstelik bu şekilde kırma dökme ile yapılacak olan su tesisat kaçak tespiti oldukça da yüksek fiyatlı bir işlem olacaktır.

Cihazlar Sayesinde Su Kaçakları Asla Kaçamayacak  Esenler

Su kaçağının tespiti ve onarımı işlemlerinde Esenler kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti işlemleri yerine cihaz sistemleri kullanılmadan yapılacak olan tamiratlar çok uzun zaman dilimlerine yayılacaktır. Su tesisatı kaçağının bulunması için bu kadar fazla zaman harcanması ise kişilerin oldukça zarara uğramasına ve tüm yaşamsal düzenlerin sekteye uğramasına neden olacaktır. Cihaz sistemleri olmadan su sızıntısı tespiti işlemlerinin iş yerlerinde uygulanması ise iş yerlerinin günlerce kapalı kalmasına ve maddi zararlara neden olacaktır.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilirsiniz...

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212