Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür?

 1. Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür?

Evlerde banyo ve tuvalet bölgelerinde görülen su kaçağı problemleri oluşturduğu rutubet yada nem gibi sıkıntıların yanında kaçak olan suyun türüne göre ciddi anlamda sağlık problemleri de yaratır. Aynı zamanda bina içerisinde sızıntı ile başlayan su kaçakları bina yapısını çürüterek betona zarar verir, evin içerisinde su kaçağı olan bölge rutubetten ve çürümeden kaynaklı kullanılamaz hale gelir, alt komşulara akarak ciddi problemler ve sıkıntılar yaşamanıza sebep olacaktır.

Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür

Banyolardaki Su Kaçakları İlk Başladığında Fark Edilemeyebilir

Banyolarda oluşan su kaçakları ilk başlarda fark edilemese de alt komşunuzun banyosuna damlaması ile beraber kendini göstermeye başlar. Eğer alt komşunun banyosuna su gitmeye başladıysa duruma acil müdahale edilmesi gerekmektedir. Kısa vadede komşularınız ile yaşayacağınız problemler ileride olacak hasarın boyutu arttıkça hukuki yollara yada alt komşunuzun da zararını karşılamaya kadar gidebilir. Kimi zaman problemin nereden kaynaklandığını anlamak imkansızlaşır. Eski dönemlerde makineyle su kaçaklarına bakan usta bulmak zor olduğu için bu problemlerin çözülmesi vakit almakta ve meşakkatli olmaktaydı. Şimdi ise gelişen teknoloji ile birlikte kullandığımız cihazlar ve internetten kolaylıkla iletişim kurulması sayesinde birçok farklı hane de su kaçağı tespit amacı ile çalışmaktayız.

Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür

Su Kaçağının Birçok Sebebi Olabilir

Binalar da görülen su kaçağının sebebi birçok farklı kaynaktan olabilir. Bunlar arasında kalitesiz malzeme kullanılması, tesisatın döşenmesi esnasında yapılan hatalar, tesisatı döşeyen ustanın yanlışlıkla boruları çatlatması veya deprem de bu sebepler arasındadır. Ufak çaplı gelişen artçı depremler dahi su boruların da çatlaklara ve su sızıntılarına sebep olabilir.

Su Kaçağı Olan Bölgelerde Görülen Belirtiler

Su kaçağı olan bölgelerde öncelikle rutubet oluşmaktadır. Küflenme ile görülen bu çürümeler ile beraber duvarın sıvası ve boyası dökülür hasar görür. Binayı içten içe çürüten bu su sızıntıları duvarın bütün mukavemetini yok ederek depremde ilk olarak bu bölgelerin yıkılmasına sebebiyet verecektir. Küflenme veya çürüme gibi fiziksel olayların dışında farklı şekillerde de kaçaklar anlaşılabilir. Örnek olarak su faturasının gereksiz yere fazla gelmesi su kaçağı belirtilerindendir. Evinizde bir bölgede veya alt komşunun tavanında su damlaları görülmesi de su kaçağına işaret eder. Su damlaları sürekli ise temiz su, eğer ara ara geliyorsa da atık su tesisatı kaçağı demektir. Su kaçak tespiti için yapabileceğiniz diğer bir kontrol sayaç kontrolüdür. Bütün çeşmeler kapalı haldeyken sayaç dönmeye devam ediyorsa kaçak var demektir. Eğer kalorifer tesisatında su kaçağı tespit etmek istiyorsanız kombi su miktarına göz atın. Eğer su miktarı sürekli azalıyorsa kaçak var demektir. Aynı zamanda kombi çevresinde kararmalar ve rutubette oluşabilir. Bütün bu sebepler su kaçağı olmasının başlıca sebeplerindendir.

Uzman Kadrolardan Yardım almak

Evinizde ki kaçak olması muhtemel bölgeleri gördükten ve kaçak olmasından şüphelendikten sonra yapılacak olan işlem uzman kadrosu ile çalışacak bir ekip çağırarak işi bilenlere teslim etmektedir. Evde su kaçağı bulma işlemi yaptırmak istiyorsanız cihazlı tesisat ustaları çağırarak tespit yaptırabilirsiniz. Uzman ve deneyimli teknik bilgisi olan ustalar evinizde hiç bir hasar veya kırıp dökme işlemi yapmadan noktasal olarak kaçak olan noktayı tespit edecek ve müdahale edecektir.

Su Kaçaklarına Nasıl Müdahale Edilir?

Çeşitli su kaçaklarına çeşidine göre farklı müdahale seçenekleri vardır. Kalorifer tesisatında su kaçağı tespit edilmesi halinde kimyasal ilaç sisteme karıştırılarak sızıntının tıkanması sağlanır. Temiz su tesisatında tespit edilmesi işleminde akustik cihazlar kullanılır ve su kaçağı olan noktada ki ses değişiminden direk olarak tespit edilir. Atık su tesisatındaki kaçakların tespitinde Kamera görüntüleri ile kaçak bulma işlemi uygulanarak küçük kameralar vasıtası ile bütün tesisat gezilerek kaçak olan nokta tespit edilir. Su kaçağı problemi bulma konusunda ki uzman kadromuz bilgisayarlı su sızıntısı bulma konusunda hizmet vermektedir. Evde cihaz kullanamadan su kaçağı araması işlemi eski, maliyetli ve vakit alan bir yöntemdir. Profesyonel tesisatçı firmalar ve tarafımızdan kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Su yapısı gereği en ufak sızıntılardan bile akabilmekte ve çok farklı

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur? Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlarsa belirli bir zaman

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı BulmaSu kaçağı tespiti yaparken eskiden birçok alanın kazılması, kırılması ve

Bina Temelinden Su Çıkması

Bina Temelinden Su ÇıkmasıDaha çok yeni yapılan binalarda temelden su çıkma sorununa sıkça rastlanır.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212