Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Bulunurmu?

Su kaçağı problemleri her evde karşılaşılabilecek olumsuz durumların başında gelmektedir. Bu problemlerin nasıl çözümleneceği huşunda deneyiminiz yok ise, sizler de bir tesisat ustası çağırarak bu problemi ortada kaldırabilirsiniz. Her zaman kaliteli hizmetler alabilmek adına bu çalışmaları sağlamanız tesisat giderleriniz için daha sağlıklı kararlar olacaktır. Bir yaşam alanında su kaçağı bulunuyor ise, su kaçağı olan bölge hiçbir şekilde kullanılamaz haldedir. Bu sadece sizin eviniz ya da ofisinizde de sınırlı kalmaz. Komşulara kadar inen ve tüm binayı saran bir sorun haline çok kısa süre içinde dönüşüm gösterir.

Su kaçağı sebebi birçok farklı etmeni bir arada barındırır. Banyolarda oluşan su kaçakları su kaçağı sebeplerinden bulunması en kolay olarak görülen tesisat sistemi arızasıdır. Çünkü hemen kendini belli eder. Su akıntısı, renk değişimi, banyoda sürekli bir su sesi vb. durumlarda direkt olarak ortaya çıkar. Ayrıca tesisat sisteminin yüzde yetmişe yakını banyo ve tuvaletlerde olduğu için burada bulunan hatlardan geçtiği için oluşan su kaçağının büyük bir bölümünün noktası da gene banyo olarak bakılması gereken yerlerdir. Yanlış olarak bina tesisat sisteminin döşenmesi zaman içerisinde oluşan su kaçağını ortaya çıkaracaktır.

Kalitesiz malzeme kullanılması ya da ustanın onarım işçiliğinin kalitesiz olması bir süre sonra aynı yerden su kaçağı verecek olan bir nedendir. Bunun için işin profesyoneller tarafından yapılması şarttır. Makineyle su kaçaklarına bakan usta bulmak profesyonellik isteyen bir iştir.  Bu sayede ustalar yaşam alanlarınızın hiçbir bölgesine zarar vermeden makine ve bu makinelerin aparatları sayesinde kırıp dökme işlemi ile uğraşmadan tesisat gider borularını el yordamı ile kontrol etmeye çalışmadan anında kaçağı bulmaktadır. Su kaçağı servislerinin dikkat edilmesi gereken en önemli durumları makine kullanarak çalışmalarıdır. Bu sayede çalışma alanlarında zarar vermeden direkt olarak kaçağı cihaz ile dinleme yaparlar. Cihaz sayesinde çatlak boru yer hemen tespit edilir. Sadece kaçağın olduğu yerdeki boru kısmı sökülmek için, bulunulan duvar kırılır, fayans kesilir ve aynı şekilde onarım yapmadan oradan çıkılmaz. Bu sayede de her zaman temiz çalışma sağlanır. Bir an hattı boyunca kaçak bölgesi araması yapılmadığı için de zamandan kazandıran bir uygulama işlemi olur.

Su Kaçağının Zararları

Su kaçağı bulunan yerde küflenme ve nem gibi durumlar söz konusu olmaktadır.

Sıvalarda değişim, boyalarda kabarma ve kalkma, dökülme söz konusu olmaktadır. Su kaçağı onarılması gereken bir durumdur. Bu olmaz ise, binaların yıkılması an meselesi olabilir. Deprem, sarsıntı, sel baskını, taşkın gibi doğal afetlerde binalar bu rutubet ve su kaçakları nedeni ile dirençsiz hale geldikleri için istenmedik durumlar ile karşılaşılır. Günümüzde hala bina tesisat sisteminde demir boru tercihinde bulunan kişiler vardır. Bunun için PVC borularının paslanma, kırılma ve delinme yapmadığını hatırlatmak isteriz. PVC borular demir borulardan her zaman daha sağlamdır. Bu nedenle kaliteli bir PVC borusu tesisat sisteminize döşendikten sonra bina ömrü ile eşdeğer şekilde tesisat sıkıntısı yaratmadan uzun ömürlü olacaktır.

Su kaçağı zararları sizim ve komşunuzun evlerine zarar veren bir durumdur. Özellikle alt komşunun tavanında su damlaları oluştuğunda bunun sizin dairenizden gelen bir tesisat sorunu olduğunu kabullenmek gereklidir. Su kaçak tespiti bulabilmek için su sayacınıza baktırmak, daireniz için tesisat ustalarından, binanız için ise İSKİ den yardım istemeniz bu konuda yeterli bir önlem olacaktır. Bir sorunun üstesinden gelmek ve kalorifer tesisatından su gelmesi, banyo gider su kaçaklarının oluşması, mutfak giderlerinde su kaçağı tespiti gibi durumların onarımı için çalışmak gereklidir. Bunun için firmamızı istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Su yapısı gereği en ufak sızıntılardan bile akabilmekte ve çok farklı

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur? Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlarsa belirli bir zaman

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı BulmaSu kaçağı tespiti yaparken eskiden birçok alanın kazılması, kırılması ve

Bina Temelinden Su Çıkması

Bina Temelinden Su ÇıkmasıDaha çok yeni yapılan binalarda temelden su çıkma sorununa sıkça rastlanır.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212