Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Lağım Kokusunun Nereden Geldiğini Bulan Firma

Evde Kanalizasyon (Lağım) Kokusunun Nereden Geldiğini Bulan Firma

Evler temiz olursa olsun her ev hanımının olduğu gibi diğer vatandaşlarımızın da en korkulu rüyası olan, her banyonun kapısını açtığında banyonun lağım koku olmaktadır. Bu kokunun nereden geldiğini anlamadığımız her lavaboyu ve banyoyu açtığımızda gelen kötü koku için bazen ne yaparsak yapalım faydalı olmaz. Tertemiz evinizin banyo ve lavabo kapısını açan misafirinizin, evin her yerine dolan lağım kokusunu hissedeceğinden korkarak gergin anlar yaşıyor olabilirsiniz. İnsanlar arasında lağım olarak adlandırılan kanalizasyon kokuları, sistemde bulunan maddelerin bozulması nedeniyle oluşan gazlardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Kanalizasyon ve atık su tesisatındaki herhangi bir açıklık bu gazların ve buharın dışarı yayılmasına yol açar. Bu gibi durumlarla karşılaştıysanız mutlaka bizi arayın. İstanbul Tesisat evlerinizde ki kanalizasyon kokularının nereden geldiğini bulan firma olarak sizi kolaylıkla bu dertten kurtarabilecektir.

Bir sabah uyandığınızda ya da tatilinizden döndüğünüzde tuvalet kokusu evin her yerini kaplamış olarak bulabilirsiniz. Lavabo ve banyonuzdan gelen kötü kokunun kaynağını bulmak çözümü için atılacak en iyi adımdır. Bazı durumlarda da evde tuvalet ya da banyodan değil de mutfakta da ağır bir koku oluyor gibi şikâyetleriniz de olabilir. Aynı şekilde kötü kokuların kaynaklarını bulan firma kokuyu yok etmek sizin için en iyi çözümdür.

Kötü Kokuların Oluşmasında ki Nedenler;

 1. Binalarda, dairelerin atık su tesisat borularından, çatının üzerine çıkan mutlaka bir havalandırma borusu vardır. Bu havalandırma borusunun olmaması takdirinde, eğer varsa da kısa olması ya da tıkanmış olması nedeniyle banyodan lağım kokusu evin içine doluyor şikâyetiyle yakınmanıza garanti veriyoruz.
 2. Banyo tesisatı yapılırken gider boruları mutlaka düz değil, eğimli yapılmalıdır. Aksi bir durumda lağım kokusu yaşanması kaçınılmaz bir durum olacaktır.
 3. Klozetin gider bağlantısında boşluk olması lağım kokusuna neden olur.
 4. Banyoda ve lavaboda ki borularda çatlak, kırık ya da boruların birleştiği noktalarda oluşan boşluklar sızıntıya neden olur. Bu yüzden koku problemlerini ortaya çıkarmaktadır.
 5. Alaturka dediğimiz eski usul lavabolarda lavabo taşıyla atık su gider borusu bağlantılarında sifonlarla S (es) verilmelidir. Aksi takdirde lağım kokusu etrafa doluyor problemini ortaya çıkarır.
 6. Binaların havalandırma boşluklarına atılan atıklar havalandırmadan banyoya ve lavaboya koku dolmasına sebep olur.
 7. Havasız kalan bina rögarı lağım kokusunun etrafa dolanmasına neden olur.

 Gider borularında kaçak olması lağım kokularının eve dolmasına neden olabilir.

 1. Uzun süre kullanılmayan giderlerde su kalmadığından kötü kokulara neden olur.
 2. Borunun U bölümünde biriken bir miktar su lağımdan ve atık su gider borularından gelen kokuların eve yayılmasını engeller. Sıcak havalarda suyun buharlaşması nedeniyle yolu açılan gazlar etrafa yayılarak banyoda ki lağım kokusuna neden olur.

Koku Nereden Çıkıyor Nasıl Bulunur?

 Banyo ya da tuvalet kaynaklı kanalizasyon kokusu çoğu kişinin canını sıkabilir. Kimi durumlarda kokunun kaynağını bulabilmek için ne kadar araştırma yaparsak yapalım. Tam olarak yerini bulmamız oldukça zor. Bundan dolayı bir firma çağırmak en iyi seçenek olacaktır. Evlerde oluşan kötü konu nedeni genellikle yanlış yapılan tesisat sistemidir. Hatalı tesisat sonucunda doğan kötü kokulardan arınmak için ise servisimize aramanız gerekiyor. Tesisat firmamız kanalizasyon kokularının kaynağını bulmak için ellerinde bulunan son teknoloji cihazlar ile çalışmaktadır. Yapılmış olan işlemler sonrasında ise kalıcı çözümlere ulaşarak müşteriler memnun edilmektedir.

 Meydana gelen kötü kokunun beraberinde tuvalet tıkanması gibi sorunlar söz konusu olabilir. Firmamız detaylı bir şekilde bu sorunun nedenini ve çözümünü araştırarak bu doğrultuda onarma işlemi uygulanmaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...