Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Ev içerisinde kullanılmakta olan su tesisatı, diğer evlerle bağlantılı olan yapının bütününde veya müstakil olan evlerde farklı olarak bulunur. Su tesisatında olan sıkıntılar sonucunda da evde su kaçağı sorunu yaşanacağı için, tesisat yapısına göre su kaçağının nasıl tespit edilmesi gerektiği bilinmelidir. Ayrıca su kaçağı meydana geldiği zaman, kaçağın nerede ve ne sebeple ortaya çıktığını tespit etmek amacıyla kullanılan bazı tesisat cihazları söz konusudur. Tesisat cihazlarının neler olduğunun bilinmesi, temin edilmesi ve su kaçağının onarılmasında kullanılması oldukça önemlidir.

Evde Su Kaçağı Olduğunun Tespit Edilmesinde Nelere Bakılır?

Bazı durumlar evde su kaçağı sorununun olduğunu gösteren özel durumlardır. Tesisat üzerinde ve yapı içerisinde ortaya çıkan aksaklıklar sonucunda meydana gelen değişimler, su kaçağının tespit edilmesinde dikkate alınan ilk özelliklerdir.

Bununla beraber, su kaçağının tespit edilmesine yardımcı olan sorunlar şöyledir:

 1. Ev veya toplu yapılar içerisine gelmekte olan su miktarında fark edilir oranda azalışlar
 2. Kullanımı sağlanan su miktarının aynı olmasına rağmen su sayacında ve su sayacına bağlı olarak hane içerisine gelen su faturası borcunun fazla olması
 3. Tesisat içerisindeki su borularından hasarlı sesler alınması
 4. Tesisat üzerinde yer alan herhangi bir kısımda kırılma veya değişik boyutlarda zararların ortaya çıkması

Gibi sorunlar, su kaçağı olabileceğini gösteren en büyük işaretler arasında yer alır. Tesisat uzmanları tarafından bu durumların gözlem altına alınması ve su kaçağının tespit edilerek onarılması gerekir.

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Evde Su Kaçağı Tespit Edilirken Neler Kullanılır?

Su kaçağı olduğundan şüphe edilen yapılarda, su kaçağı tespit cihazları kullanılır. Bu cihazlar, mühendisler tarafından özel olarak tasarlanmış olmakla beraber; kaçağın nerede meydana geldiğini, bazı durumlarda yaklaşık ne kadar zaman önce kaçak sorununun ortaya çıkmış olabileceğini, bu belirlemeler sonucunda da kaçağın nasıl onarılması gerektiğini gösteren cihazlardır. Kaçağın tespit edilmesinde yardımcı unsur ise kaçak değerlendirme tablolarıdır.

Bu tablolar sayesinde kaçağın; yaklaşık olarak ne zaman ortaya çıkmış olduğu, nerede kaçak olmuş olabileceği, hangi nedenlerden dolayı kaçak oluşabileceği ilgili alanlara yazılır. Daha sonra su kaçağını tespit edecek olan ustalar tarafından gereken işlemlerin yapılmasına bağlı olarak su kaçağının onarılması için önemli adım atılmış olur.

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Evde veya yapı içerisinde yaşanan su kaçağı sorununun tespit edilmesini sağlamak için, ilk olarak su durumunda bazı sıkıntıların gözlemlenmiş olması gerekir. Suyla alakalı sorunlar ortaya çıktığına emin olunduktan sonra ise, kaçak tespit etme alanında uzman olan ve bu kaçakları onaran tesisat ustaları ile irtibat kurularak süreç başlatılır. Su tesisatı alanında hizmet veren kişiler gelir ve yapının veya hanenin su tesisatını kontrol eder.

Kontrol aşamasında ilk olarak su kullanımında yaşanan sıkıntılar dinlenir, daha sonra da uygun tesisat cihazlarının yerleştirilmesi sağlanarak grafik hazırlanma aşamasına başlanır. Cihaz tarafından yapılan bildirimler sonucunda; tesisatın bir kısmında, belirli kısımlarında, zedelenmelere veya çeşitli hasarlara bağlı olarak su kaçağının meydana gelmiş olduğu anlaşılır.

Ayrıca su tesisatı içerisinde tıkanıklığa neden olacak büyüklükte maddelerin yer alması da tıkanıklık ve daha sonra da borularda patlamaya neden olacağı için bu durum da su kaçağına neden olur. Her türlü sorunun ve kaçağa neden olan durumun, kaçağın nereden yaşandığının tespiti sağlanır. Daha sonra tesisat uzmanları tarafından gereken alanlarda çalışmalar yapılara; tesisatın bazı parçalarının değiştirilmesi, bazı alanların onarılması, tıkanık olan alanların açılması sağlanarak, yaşanan su kaçağı sorununun çözülmesi sağlanır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...