Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Evye Montajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Evye Montajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Mutfakların vazgeçilmesi olan, tezgah altı ve ankastre modeli olarak iki farklı modelde tercih edebileceğiniz evyeler, monte edilirken standartlara göre monte edilmediğinde sızdırarak sizin için problem oluşturur. Evye montajı yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları, montaj işleminin daha profesyonel bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Evye montajları için belirlenmiş olan standartlar, özel tasarımlı evye modelleri için farklılık gösterebilir. Evye montajında en önemli nokta gider ve temiz su bağlantılarının sorunsuz bir şekilde yapılmasıdır. Mutfak evyesi montajı yapmadan önce su sızdırmazlığı sağlamak için kimyasal yapıştırıcılar kullanmanız gerekiyor. Sağlığınız açısından bir sorun yaratmayan ve risk teşkil etmeyen kimyasal yapıştırıcılar kullanarak evyenin dört kenarını dikkatlice yapıştırmanız gerekiyor. Yapıştırma işlemi sonrasında evyenin mutfak tezgahına tam olarak oturmasını ve yapışmasını sağladığınızda sıra tesisat bağlantılarınızı yapmaya geliyor.

Evyeniz için temiz su akışını sağlayacak olan bataryaların montajını profesyonel bir şekilde standartlara uygun olarak monte etmeniz gerekiyor. Batarya montajında eğer evyenin iki gözlü ise bataryanın her iki göze de hitap etmesi, hareketli bir batarya kullanıyorsanız rahat kullanıma sahip olacak şekilde montajının yapılması çok önemlidir. Evye bataryası montajında profesyonel olan ve bu konu da sizlere kaliteli bir şekilde hizmet veren su tesisat servisi ile iletişime geçerek bataryalarınızın kusursuz bir şekilde monte edilmesini sağlayabilirsiniz.

Düşen Evyeler Nasıl Monte Edilir?

 1. Düşen evyeleri yerine monte etmek için yerinde çıkarak düşen evyeyi ve tezgahınızı tel fırça ve zımpara yardımı ile temizlemeniz gerekiyor. Yeniden yapıştırma işlemi için temiz yüzeyler elde edebilmek adına bu işlemi yapmanız çok önemlidir.
 2. Evyenizi yeniden monte etmek için yapmanız gereken ikinci işlem tezgahınızın kurutulması işlemidir. Ahşap, mermer veya granit olan tezgahınızın yüzeyini kuru bezler ile sizlere kurutmanız gerekiyor. Nemli yüzeylere yapıştırma işlemini sağlıklı bir şekilde yapamayacağınız için tezgah yüzeylerini sağlıklı bir şekilde kurulamanız montaj işlemi açısından çok önemli olacaktır.
 3. Kullanacağınız yapıştırıcıları seçmeden önce evyelerin yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcı modellerinden birini seçmelisiniz. Doğru bir yapıştırıcı seçtiğinizde yapıştırma işlemini kısa süre de tamamlamış olacaksınız.
 4. Yapıştırıcınızı seçtikten sonra evyenizin temizlemiş olduğunuz kenarlarına dikkatlice yapıştırıcınızı sürmeniz gerekiyor. Yapıştırıcı sürdükten sonra evyenizi tezgahınızın zerine dikkatli bir şekilde yerleştirmelisiniz.
 5. Evyeyi tezgah üzerine yerleştirdikten sonra yapıştırıcının kenarlardan sızıntı yapması durumunda nemli bir bez yardımı ile yapıştırıcının yer aldığı kısımları temizleyin. Temizlik işlemini dikkatli bir şekilde yapmadığınızda kuruyan yapıştırıcıyı çıkarmak çok zor olacaktır.
 6. Evyenizi yerine yerleştirdikten sonra yapmanız gereken alt taraftan evyeyi destekleyecek tahta parçaları yerleştirmek. Kuruma süresi boyunda aşağı doğru ağırlık verecek olan evye yerinden çıkabilir veya kayabilir. Bu nedenle yapıştırma pozisyonunda sabit kalacak şekilde alttan desteklenmesi çok önemlidir. 24 saat boyunca kuruması beklendikten sonra artık evyenizi kullanabilirsiniz.

Tesisat Bağlantıları Nasıl Yapılmalı

Evye montajından sonra yapılması gereken gider bağlantılarının ve temiz su bağlantılarınına yapılmasıdır. Bu konu da profesyonel olarak hizmet alabileceğiniz, İstanbul genelini tesisat konularında kaliteli hizmet veren su tesisat servisimiz ile iletişime geçebilir ve profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Ustalarımız evinize gelerek gider borusu bağlantısı, temiz su bağlantılarını yapıyor, sifon bağlantınızın sızdırmaz olacak şekilde tamamlanmasını sağlayarak evye montajınızı tamamlamanıza yardımcı oluyor. Evyelerinizin sifon bağlantısı ile birlikte sızdırmazlık testini de yapan ustalarımız sayesinde evyelerinizi gönül rahatlığı ile kullanabiliyorsunuz. Evyelerde oluşabilecek koku ve tıkanıklık konularında da bizimle iletişime geçebilir ve teknik destek alabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...