Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Gider Açma Ürünleri

Gider açma ürünleri, incelenmesi gereken ve farklı uygulama alanları ile kullanılması gereken ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Her giderin kendi içerisinde çapı ve kullanım türü farklı olmaktadır. Buna uygun olarak da gider açma ürünleri farklılık göstermektedir. 

Gider Türlerine Uygun Tıkanıklık Nedenleri

 • Mutfak giderleri en çok tıkanıklık gösteren yerlerdir. Çünkü çok fazla yemek pişmesi ve gıda maddesinin lavabo süzgeçlerinden geçmesi ile birlikte tıkanıklık oluşmaktadır. Mutfak giderlerinin tıkanma sebebi en başta yağlanmadır. Yağların lavabolara dökülmesi, atık maddelerinin lavabo içerisine atılması bir süre sonra burada katılaşmaya sebebiyet verecektir. 
 • Tuvalet borularının tıkanma sebebi katı madde düşmesi, tuvalet kağıdı veya suda çözünemeyen maddelerin tuvalet içerisine atılmasıdır. Ayrıca tesisatın da bina tesisat döşenme aşamasında yanlış bağlanması ve destek yerlerinin eğimli olmaması nedeni ile sürekli tıkanmalar meydana gelebilmektedir. 
 • Banyo gider borularının tıkanma nedenleri, küvet ve duşa kabinde oluşan saç, sabun ve kıl artıklarının buradan geçmesi ve gider borularında tıkanıklığa yol açması olarak karşımıza çıkmaktadır. En sık karşılaşılan durumlar bunlar olduğu gibi bu durumların kolay şekilde çözümlenmesi de mümkün olmaktadır. 

Genellikle bu tarz bir tıkanma ile karşılaşılmasının ardından kişiler kendi imkanları ile birlikte tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirmektedir. Bazı durumlarda tıkanıklık gerekli kimyasal ile açılsa da bazı durumlarda tıkanıklığın nedeninin güçlü olmasından kaynaklı açılmamaktadır. Aksine tıkanıklık tamamen kapanma yoluna gitmektedir.

Bu olumsuz durumların sonucunda tıkanıklık açma işlemleri için firmamızı aradığınız zaman sizlere, en ideal zaman diliminde randevu verilecek ve bunun sonucunda da tıkanıklık açmak için yaşam alanınıza gelinecektir. Alanında uzmanlaşmış ve tıkanıklık açma konusunda her türlü araç ve ekipmandan yararlanan ustalarımız ile birlikte tıkanıklık giderlerinin açılmasına ilişkin çalışmalarımızı görebilirsiniz. 

Gider Boruları Tıkanma Nedenleri

Gider borularını  tıkanma nedenleri giderlerin bulunduğu yere göre değişiklik gösterir. aktı madde atımı, sıvı maddenin gider borusunda katılaşması, zaman içinde oluşan kireçlenme ve boruda meydana gelen çatlak ve kırıkların gider borusunu tıkaması gibi, nedenleri vardır. Yeni binalarda yabancı madde atımı ile eski binalarda ise tesisat sisteminin eskimesine bağlı olarak gider borusu tıkanması oluşmaktadır. Hal böyle olunca da gider borusunun tıkanması sorunu ile karşı karşıya kalınmaktadır. 

Gider borularının açıldıktan sonra aynı şekilde gider borularının bakımı yapılması gerekir. Bu sayede kötü durumda olan boruların kurtarılması ve ömrünün uzatılması mümkün olmaya başlayacaktır. Bu bakımlar kimyasal madde basımı ile sağlanabilmektedir. 

Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak gideri tıkanma nedeni katı maddelerin ve yemek artıklarının zaman içerisinde gider borusunu tıkayarak açılmaması durumdur. Mutfak giderleri açma işlemleri için kişiler kendi imkanlarını denese de bir süre sonra yeniden tıkanıklık oluştuğunu görecektir. Bunun için en etkili yöntem gider açma makinesi kullanan bir tesisatçı çağırmak olmalıdır.

Mutfak giderinde oluşan yağlar için yağ çözücü kimyasallar eşliğinde gider açma makinesi imdadınıza yetişmektedir. Önce giderler tazyikli su ile basınç sağlanarak açılır. Ardından kimyasal basım ile yağlanma veya başka oluşumların önüne geçerek uzun süreli şekilde tıkanıklık oluşumlarının engellenmesi ile sonuçlanmaktadır. 

Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı sebepleri birçok farklı nedenden kaynaklı olabilir. Bu tıkanıklıkları açabilmek için kişi kendi imkanları ile uğraşınca ve tıkanıklığı açamayınca makineli robot yardımı ile gider açan tesisat ustaları ile çalışmalıdır. Firmamız tesisatçıları tuvalet gideri açma işlemlerine bağlı olarak, birçok farklı materyal kullanımı yapmaktadır.

Tıkanıklık açma makinesi ilk kullanılan yöntemlerden biridir. Açılması mümkün olmayan tıkanıklıklar için farklı aparatlar kullanılarak çözüm yapılır. Buna ek olarak gider açma ürünü kullanılır. Gider açıcı maddeler kullanılır. Her halükarda tuvalet tıkanıklığı, tuvalet giderleri ve lavabo açmak için çeşitli kimyasallar, basınçlı su veya aparatlar sayesinde sağlanabilmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...