Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Giderde Koku Problemleri

Tıkanan Tesisat Gideri Koku Yapar mı?

Giderde koku problemi, gider tıkanıklıkları ile birlikte ortaya çıkan bir sorundur. Eğer mutfak evyeleri ve lavabo içlerinden sürekli anlamda bir koku geliyor ise, burada bakılması gereken ilk yer gider tıkanıklığı olmalıdır. Bazı durumlarda gider tıkanır fakat bu tıkanıklık yarım olduğu için kullanıcı tarafından fark edilmeden kullanılmaya devam edilir. Bu durum da bir süre sonra pis koku yaparak evin içine kadar gelir. Mutfağa, banyo ve tuvalete sürekli genel bir koku yansımasında bulunur. Bu kokunun ortadan kaldırılması için gider tıkanıklığı olup olmadığına bakılmalı ve eğer var ise sorun anında çözülmelidir. Çözümlendikten sonra koku da otomatik olarak kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Suyun yavaş gitmesi, gider içinde biriken kokuları açığa çıkarır. Bu işlemin tek çözümü boru içerisini basınçlı yıkama makinesi ile yıkama olmalıdır. Bu sayede de basınç yardımı ile gider borularının içi temizlenir. Oluşan yağlanma, pislikler ve tıkanıklığa neden olan birçok madde basınçlı su motoru yardımı ile kanalizasyona karışır. Bina içindeki boru tesisat sistemi yeni döşenmiş olarak hizmete açılmış hale gelir. Koku problemi de ortadan kalkmaktadır.

Gider tıkanıklığının birçok nedeni vardır. Eğimsizlik nedeni ile su akışı fazla olmaz. Sürekli olarak orada su birikmesi bir süre sonra boru kanallarında kireçlenme yapar. Kireçlenen alan akan pislikleri boru giderinde tutar ve bir süre sonra da koku yapılmasına başlanır. Aslında bu koku yayılan mikrobun ve orada bulunan bir pislik olduğunun en baş habercisidir. Bu nedenle kireçlenmeden tıkanan giderler de bir koku yayma nedenidir. Bu sorunlarda tıkanıklık açma işlemi yapılır. Ardından kameralı robot yardımı ile bakır ve eğim problemine bir çözüm bulunur. Çünkü eğimsizlik nedeni ile yanlış tesisat borusu döşenmesi işlemiş sürekli anlamda hasar ve arıza çıkaracak bir problemdir. Bunun önünün alınması gerekir.

Gider Tıkanıklığının Meydana Gelme Nedenleri

Gider tıkanıklıkları belli bir nedene bağlı olarak meydana gelmez. Birkaç faktörün birleşmesinden kaynaklıdır. Bu nedenle tespiti anında yapılabilir. Lavabo giderlerine atılan katı maddeler ya da suda çözünemeyen maddeler burada tıkanıklık oluşturur. Tıkanıklığın oluşma başlangıcında çözüm alınmaz ise, gider tıkanıklığı kalıcı olarak gerçekleşir ve su basması, suyun geri gelmesi gibi farklı sorunlara da meydan verir. Gider tıkanıklıklarının sebebi farklı lavabo giderlerinde yemek artıkları, saç kılları, suda çözünemeyen maddelerin giderde birleşmesine bağlı olarak kullanıcı hatasındandır. Çok azı ise, eğimli olmayan tesisat hatalarını barındırır. Buna bağlı kalitesiz borular, zamana bağlı kireçlenme ve çökme gibi fiziksel işlemlerin oluşması da nedenler arasındadır. Tıkalı gider borusu açma (tuvalet/mutfak/ lavabo) işlemleri için firmamız ile iletişime geçmek sizleri bu problemlerden anında kurtaracaktır.

Giderden Gelen Kötü Kokuların Önlenmesine Yönelik Adımlar

Her evde oluşan problem giderin tıkanarak kötü koku yayması işlemidir. Bunun için bir önlem alınmalıdır. Bu önlemleri aşağıda bulabilirsiniz.

Giderden kötü koku geliyor ise, yapılması gereken ilk işlem tıkanıklık olup olmadığını kontrol etmektir.

Tıkanıklık var ise, kişinin kendi imkânları ile açılabilmektedir. Eğer açılamıyor ise giderlerin tıkanarak koku yaymasını önlemek adına tesisat firmamızı ile iletişime geçmenizi önermekteyiz.  Giderden dışarıya kötü koku gelmesi ancak, tıkanıklık açılırsa ve basınçlı su motoru yardımı ile gider temizlenirse çözüme kavuşur.

Firmamız daire, bina, ofis ve kurumsal firmalara tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. Bunun için hızlı bir şekilde iletişime geçerek bilgi ve aynı zamanda randevu almanız rica olunur. Piyasadaki en profesyonel hizmeti en uygun fiyat garantisi ile bizlerden alabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...