Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Her Temizlik Radyatör Temizliği Değildir

Her Temizlik Radyatör Temizliği Değildir

Şehir yaşamında evlerde ve iş yerlerinde ısınma sorunları, kalorifer sistemleri ile çözümlenmektir. İlk başlarda, kömür kalorifer sistemleri kullanılırken günümüzde bu doğalgaz, merkezi veya bireysel ısınma sistemlerine dönüştürüldü. Kombi cihazları yardımıyla ısıtılan su, radyatörlerden geçerek, ortamı ısıtmaya çalışmaktadır. Radyatörler yeterli düzeyde ve temiz değilse istenilen ısı seviyesi yakalanamaz. Genellikle radyatör içerisinde ya hava boşluğu kalır veya uzun kullanım sonucu, suda bulunan kireç oranına göre, radyatör petekleri içerisinde kireçlenmeden kaynaklı tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Belirli aralıklarla, kombi bakımı yaptırılırken, radyatör temizliğinin de yaptırılması önemlidir.

Her Temizlik Radyatör Temizliği Değildir

Peteklerin Isınması

Evlerin yeteri oranda ısınabilmesi için kalorifer sistemi yapılırken, kullanılacak petek sayısı ve ölçüsünün, alan ölçüsüne göre hesaplanarak, en uygun olan ölçüde petek ve kombi kullanılmalıdır. Alan ölçüsüne göre küçük olan petekler çok ısınsa bile ortamı ısıtmaya yetmeyebilir. Yeterli ölçüde petekler olsa bile, petek içleri temiz değilse ve su içerisindeki çamur ve kireç kalıntıları ile tıkanma meydana gelmişse, su dolaşımı sağlıklı olmayacağı için yeni istenilen seviyede ısı elde edilemez.

Kombi Bakımı

İnsanların büyük çoğunluğu evlerinde kullandıkları kombi cihazlarını, herhangi bir arıza meydana gelmediği sürece bakımlarını yaptırmamaktadır. Her kombinin yıllık bakımının yapılması gereklidir. Kombiler elektrik, su ve gaz üçlüsünün bir arada çalıştığı bir sistemdir ve bakımı yapılmadığında, güvenlik açısından da risk oluşturmaya başlayacaktır. Ayrıca kombi cihazlarının bakımları düzenli olarak yapılsa bile, radyatör temizliği yapılmadığı sürece ısı kalitesinde bir değişiklik olmayacaktır. Radyatörler içerisinin tamamında su dolaşımı sağlanamazsa radyatörler tamamen ısınamaz ve ortamı ısıtamazlar.

Her Temizlik Radyatör Temizliği Değildir

Radyatör Temizliği

Radyatör temizliği, kombi bakımlarından ayrı olan bir işlemdir. Radyatör içerisinde dolaşan su içerisinde bulunan çeşitli kalıntılar zamanla radyatör boruları içerisine yapışır ve bir tabaka oluşturur. Oluşan tabakalar zamanla borunun tamamen tıkanmasına ve suyun geçmemesine neden olurlar. Bu radyatörlerin ısınmanı engellemektedir. İlk zamanlarda radyatör temizliği olarak, içerisindeki mevcut suyu boşaltıp, yeni su doldurarak temizlik yapılmaya çalışılmaktaydı. Ancak bu yöntem radyatör peteklerinin tamamen temizlenmesi için yeterli değildir. Günümüzde radyatör temizliği için özel kimyasal ilaçlar üretilmiştir. Kombi bakım servisleri, özel radyatör temizleme cihazları ile kalorifer sistemine bağlantı yapmakta ve kimyasal ilaçlı suyun petekler içerisinde dolaşmasını sağlayarak, petekler içerisinde oluşan tabakaların sökülerek temizlenmesini sağlamaktadır. Bu yapılan her temizlik işleminin radyatör temizliği olmadığın göstermektedir.

Her Temizlik Radyatör Temizliği Değildir

Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı ve radyatör temizliği için evinize gelen servis, direk olarak petekler içerisindeki suları boşaltmaya başlıyorsa ve bu şekilde petek temizlediğini size söylüyorsa kendisini uyarmalısınız. Radyatörlerin en iyi temizlenme yöntemi, radyatörlerin tek tek sökülerek içlerine basınçlı su vererek içerisinin tamamen yıkanması ile olmaktadır. Yetkili servisler bu işlemleri makine ile yapmaktadır. Servisin özel petek temizleme cihazı bulunur ve makinanın tesisata bağlantısını yapar, peteklerin içerisini önce temiz su ile yıkama yapar. Daha sonra, petek içerisindeki kir, pas, kireç, kum gibi kalıntıların temizlenmesi için kimyasal ilaçlar kullanılarak, tekrar yıkanır. Radyatörlerin içerisinden çıkan pislikleri sizlerde görebilirsiniz. Tamamen temizlendikten sonra, koruyucu ilaç katılır ve tesisatın uzun süre korunmasını sağlar.

Her Temizlik Radyatör Temizliği Değildir

Neden Yaptırılmalıdır?

Kalorifer tesisatınızda ısıtıcı cihazınız, kombiniz düzenli çalışıyor ve peteklerin bir kısmı ısınırken bir kısmı ısınmıyor ise radyatör temizliği yaptırmalısınız. Yüksek yakıt faturası geliyor ancak yeteri oranda ısınma sağlayamıyorsanız, peteklerinizi temizleterek ısı kalitesini yükseltebilirsiniz. Zamanla petekler içerisinde hava oluşabilir ve bu havayı alırken, petek içerisinden gelen su kirli ve paslı akıyorsa, peteklerinizin içerisinde kir birikmesi oluşmuştur ve peteklerinizi temizlenmeniz gerekir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pendik Petek temizleme

Pendik Petek temizleme Pendik Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Tuzla Petek Temizleme

Tuzla Petek Temizleme Tuzla Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Kombi Petek Temizliği Eyüp Sultan

Kombi Petek Temizliği Eyüp SultanKombi Petek Temizliği Eyüp Sultan, Boğaziçi Tesisat En yakın petek temizliği

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama, Kağıthanede Petek Temizleme Firması

Kombi Filtre Temizliği

Kombi Filtre Temizliği Kombi Filtre Temizliği Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kalorifer Peteği Temizleme Firması

Kalorifer Peteği Temizleme Firması Kalorifer Peteği Temizleme Firması Normal petek temizleme, ilaçlı petek temizliği.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.