İpsala Petek Temizliği

Günümüzde evlerde ve işyerlerinde sık kullanılmaya başlayan doğalgaz kombiler hem ısınma, hem sıcak su, hem de ısıtma ihtiyaçlarımızı gidermektedir. Özellikle kış günlerinde sıkça kullandığımız kombilerin ve peteklerin periyodik olarak bakım ve temizliklerinin yapılması gerekmektedir. İpsala Petek temizliği yapan firmamız sizleri bu gibi durumlardan kurtaracaktır. Özellikle ısınma sorunu yaşanmamsı için kalorifer peteklerinin düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde temizlenmeyen petekler belli bir süre sonra ısı kayıpları yaşamanıza neden olabilirler. Bu durum karşısında kombiniz daha fazla yakıt tüketecek ve ömrü de kısalacaktır. Dolayısı ile bu da size yüksek fatura ve ek maliyetler olarak dönecektir. Petek temizleme Kaç para>>>  https://www.bogazicitesisat.com/petek-temizligi-fiyatlari/

Peteklerde Kireçlenme

Kalorifer tesisatlarında dolaşan su bir süre sonra radyatörlerde ve tesisatta kireçlenmeye sebep olmaktadır. Sudaki kireç zamanla peteklerde kireç tabakası oluşturur. Peteklerde oluşan kireç tabakası ısının dışarıya verilmesini engeller ve bu da ısı kaybına neden olur.

Bu gibi durumlarda kullanıcılar, kombi derecesini yükselterek ısıyı arttırmaya çalışırlar. Bu da yakıt tüketiminin artmasına ve harcanan enerji ve masrafı iki katına çıkarır.

Düzenli olarak yapılan petek temizliği ile birlikte, peteklerdeki ısının dışarıya salınımı kolaylaşır ve doğalgaz kullanımında tasarruf sağlanmış olur.

Isı derecesinin arttırılması bir süre sonra kombiyi de yıpratmaya başlayacaktır. Uzun süre yüksek ısıya maruz kalan eşanjörün ömrü kısalarak arıza yapacaktır. Isıtmak için harcanan süre de artacağı için pompalama işlemi daha fazla yapılacak ve pompa motorlarında arıza oluşacaktır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

İpsala’da petek temizliği servis işlerimiz yaklaşık olarak 1 ile 1,50 saat arasında sürmektedir. İlk olarak tesisatın içi temiz su ile yıkanır. Bu işlem özel makineler ve petek kimyasalı adı verilen özel bir kimyasal ile yapılmaktadır. İpsala petek temizliği ekibimiz mobil sistem makineler ile gelerek petek temizliğinizi gerçekleştireceklerdir. Petek temizliği için yerden ısıtmalı ya da üstten yapılmış tesisatlar için fark etmeksizin yapılmaktadır. Evinizin içindeki ve tüm peteklere giden tesisat borularının temizliğini yapmaktayız. Sunmuş olduğumuz kaliteli ve güvenilir hizmet ile tesisatlarınızda ve peteklerinizde kesinlikle kir, çamur ve kireç tabakası kalmaz. Peteklerinizden yüksek verim elde etmeniz için tüm borular ve petekler özenli bir şekilde temizlenir. Kullanıcı hatası olmasa bile petekler ve tesisat boruları zamanla tıkanır. Bunun sonucunda yeterli ısı alınması engellenir. Periyodik olarak yaptıracağınız petek temizliği ile % 30 civarında tasarruf elde etmeniz mümkündür. Siz de İpsala petek temizliği hizmetlerimizden faydalanarak kış aylarında daha fazla ısınmanın ve daha az fatura ödemenin konforunu yaşayın.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Kalorifer Petekleri Isınmıyor

Kalorifer Petekleri Isınmıyor Kalorifer peteği ısınmıyor çözümleri Sorunlar ve Çözümleri Son petek

Güçlü Referans Bilgilerimiz

Güçlü Referans BilgilerimizReferans Bilgilerimizden Bazıları Firmalarımız aracılığıyla faydalanacağınız

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?Kalorifer peteklerinden neden yanık kokusu gelir? Soğuk havalarda çeşitli rahatsızlıklarla

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?En iyi radyatör petek modeline geçmeden önce petek nedir, onu tanımlayalım.

Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı

Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan TesisatçıDinleme Yaparak Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı Kalorifer su kaçağı

Kombi Petek Temizleme Esenler

Kombi Petek Temizleme EsenlerÖzellikle kış aylarında çok kullanılan kalorifer tesisatında tıkanıklıklar

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.