Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım?

Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım?

Kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte, evlerimizde kombiler yakılmaya başlamaktadır. Ancak birçok kişi kombileri yeterli seviyede yanmasına rağmen istediği ısı seviyesine ulaşamadığını, radyatörlerin yeterli oranda ısınmadığından şikayet etmektedir. Bunun belirli nedenleri bulunmaktadır.

Peteklerin içerisinde hava boşluğu oluşmuştur ve suyun dolaşımını engelleyerek, radyatörleri sıcak su gelmesine engel olmaktadır. Ya da tesisat içerisinde, borularda veya radyatör içerisinde, su içerisinde bulunan kum, kireç, çamur, pas gibi nedenlerle tıkanmalar meydana gelmiştir ve suyun radyatöre gelmesine engel olmakta ve ısınmasını engellemektedir. Kapsamlı radyatör temizliği yaptırarak sorunu çözebilirsiniz.

Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım

Radyatörlerin Isınması

Bulunduğunuz ortamın yeterli oranda ısıtılmasını sağlayabilmeniz için öncelikle, tesisatın döşenirken, oda ölçülerine uygun radyatör kullanılması gerekir. Kullanılan radyatörlerin montajında boru içleri ve bağlantı yerlerinin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Boru içerisinde kalan çeşitli maddeler zamanla boruların tıkanmasına neden olur ve radyatörlerin ısınmasını engeller. Radyatörlerin ısınmasını engelleyen nedenlerin başında, içlerinin temiz olmaması veya hava bulunmasıdır.

Tesisat Bakımı

Günümüzde ısı sistemleri üzerine hizmet veren çok sayıda servis bulunmaktadır. Bu servisler her yıl belirli dönemlerde, kombi bakım kampanyaları yaparlar ve insanlar bu kampanyalardan faydalanarak, kombilerinin bakımlarını yatırırlar. Bu bakım sonunda kişiler, kombilerinin bakımlarını yaptırdıklarını ve soğuk havalarda rahat ısınabileceklerini düşünürler. Ancak yanılırlar. Çünkü, sadece kombinin bakımının yapılması, yüksek ısı elde etmek için yeterli değildir. Kombi bakımı, cihazın verimli ve sağlıklı çalışması için yapılır. Yüksek ısı elde etmek için ise, radyatörlerin temizliğinin yapılması şarttır. Kombi bakımı yapılsa bile radyatör içerisindeki tıkanıklık açılmadığı müddetçe, sıcak su gelmeyecek ve ısı hissedilmeyecektir.

Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım

Radyatör Temizliğinin Önemi

Eskilerden kalma bir alışkanlık olarak insanlar, radyatör temizliği için, tesisat içerisindeki tüm suyu belirli bir noktadan boşaltarak, yeni su doldurma işlemi olarak bilmektedir. Bu sadece radyatör içi yıkama işlemi olarak görülebilir. Radyatör temizliği, tüm tesisattaki boru ve peteklerin içlerinde hiçbir kalıntı kalmayacak şekilde temizlenmesidir. Boru ve radyatör içerisinde, kum, kireç, pas vs. nedenlerle oluşan tıkanıklıklar giderilmediği sürece, istenilen ısıya kavuşulamaz. Yaz aylarından sonra, kalorifer kullanılmaya başlandığında, ilk başlarda peteklerin bir kısmının ısındığı bir kısmının ise ısınmadığı görülebilir. Bu petekler içerisinde hava olduğunu gösterebilir. Her peteğin hava alma bölümünden, bulunan havanın dışarı çıkması sağlanarak, peteklerin ısınması sağlanır. Peteklerde istenilen seviyede ısı elde edilmeye başlandığında, ısı ve enerji tasarrufu da sağlanacaktır.

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?

İlk başlarda bakım ve temizlik için evlerimize çağırdığımız servis elemanları, kombi bakımını yaptıktan sonra, petek temizliği için genellikle banyoda bulunan peteğin tıpasını açarak tüm tesisattaki suyun boşalmasını sağlamakta ve radyatörlerin temizlendiğini söylemekteydi. Ancak bu radyatör temizliği olmamaktadır. Radyatör temizliği için servis elinde temizleme cihazı mevcutsa, cihaz tesisata bağlanır ve cihazın vereceği basınçlı su ile önce radyatör içleri iyice temiz su ile yıkanır. Daha sonra, radyatör temizlikleri için kireç çözücü özelliği olan özel kimyasal ilaçları konur ve yine basınçlı su ile ilaçlı suyun tüm tesisatta dolaşması sağlanır. Bu kimyasal ilaçlar, radyatör içerisinde tıkanmaya neden olan tüm kir ve pas durumlarını temizleyerek, tüm kanalların açılmasını sağlayacaktır.

Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım

Radyatörlerin Isıtılması için Temizlik Neden Yaptırılmalıdır?

Radyatör temizliği her şeyden önce, yüksek ısı elde edebilmek için yapılmalıdır. Radyatörler temiz olmadığı zaman, kombi sürekli çalışacak, gaz ve elektrik harcayacak ancak siz ısınamayacaksınız. Bu size enerji israfı ve yüksek fatura olarak dönecektir. Yaşam alanlarınızın istenilen seviyede ısıtılabilmesi, en az enerji ile yüksek ısı sağlayabilmek için radyatör temizliğinin yapılması büyük önem taşımaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pendik Petek temizleme

Pendik Petek temizleme Pendik Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Tuzla Petek Temizleme

Tuzla Petek Temizleme Tuzla Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Kombi Petek Temizliği Eyüp Sultan

Kombi Petek Temizliği Eyüp SultanKombi Petek Temizliği Eyüp Sultan, Boğaziçi Tesisat En yakın petek temizliği

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama, Kağıthanede Petek Temizleme Firması

Kombi Filtre Temizliği

Kombi Filtre Temizliği Kombi Filtre Temizliği Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kalorifer Peteği Temizleme Firması

Kalorifer Peteği Temizleme Firması Kalorifer Peteği Temizleme Firması Normal petek temizleme, ilaçlı petek temizliği.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.