Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

İstanbul Logar Temizleme Fiyatları

Rögar tıkanıklığı çevreyi etkileyen ve kanalizasyona kadar zarar veren önemli tıkanıklıklar arasındadır. Şehir planına bakıldığında birçok alanda rögar tıkanıklıklarına rastlanır. Bunların nedenleri arasında eskiyen borular, bilinçsiz atılan atıklar, doğal nedenler ve diğer nedenlerdir. Rögar tıkanıklıkları kapsamlı olup, geri tepme yaparak bahçe, ev ve işyerlerine zarar veren ciddi bir sorundur.

Geniş çaplı tıkanıklıklar için özel tespit cihazları muhakkak gereklidir. Eskiden yapılan işlemde birçok kazı yapılmakta, tespiti için yollar ve kaldırımlar sökülmekteydi. Artık ileri teknolojinin faydalarından yararlanılarak geliştirilmiş tespit cihazlarında yer alan kamera ile tıkanıklık kısa süreçlerde İstanbul logar temizleme fiyatları ile tespit ediliyor.

Rögarın Çevresel Nedenlerle Tıkanması

Rögarlar çevresel nedenlerden tıkanır ve borulara zarar vererek kanalizasyon tıkanıklıklarına neden olur. Binalarda oluşan bazı su kaçağı ve tıkanıklık sorunları öncelikle kişinin talebi ile yapılır. Yapılan incelemelerde rögar kaynaklı olduğu ortaya çıkabilir. Aynı şekilde bahçelerde tepme ve gider tıkanıklıklarının büyük bir nedeni de rögar kaynaklıdır.

Rögarın tıkanma sebepleri;

 • Bireysel olarak atılan çöpler
 • Sokaklara atılan çöpler
 • Yağmur suları tarafından taşınan metaller
 • Yağmur ile taşınan ağaç dalları, yaprakları ya da bitki artıkları
 • Giderin hayvan ölüsü nedeniyle tıkanması

Rögar tıkanıklıkları tüm şehrin sularının ayrı ayrı toplandığı ve kanalizasyonda birleştiği devasa borulardır. Bu alanlarda yaşanan tıkanıklık çevresel felakete yol açabilir. Rögardan yayılan virüs, bakteri ve hastalıkların yanı sıra kötü koku çevre insanını olumsuz etkiler. Aynı şekilde çevrede bulunan yapılarda ve emlak piyasasında düşüşlere yol açar. Birbirini etkileyen bu durumlar nedeniyle yaşam zorlaşır.

İstanbul Logar Temizleme Fiyatları

İstanbul Logar Temizleme Fiyatları

Rögar Tıkanıklığının Sürekli Yaşanması

Rögarlarda yaşanan tıkanıklıklar devamlı oluyorsa bunun bazı sebepleri olabilir. Bunlar; boruların ezilmesi, çürümesi, çatlaması, kırılması ya da patlakların oluşması gibi durumlardan kaynaklanır. Borular normal şartlarda korozyona dayanıklıdır. Uzun yıllar sonucu doğal afetler, ısı ya da diğer hava olayları nedeniyle yıpranabilir. Buna bilinçsiz toplum da eklenince işin içinden çıkılmaz bir durum oluşuyor. Öncelikle çöplerin ayrıştırılması ve çevrenin temiz tutulması öncelikli işlem olmalıdır. Bunun dışında tespit sonucunda tamir edilebilecek nitelikte olan rögar boruları tamir edilerek düzeltilir.

Rögar Tıkanıklığını Önlemek İçin Ne Yapılır?

Rögar tıkanıklığının yaşanmaması için sokaklara çöp, yabancı madde, metaller atılmamalıdır. Ağaç budama ve bahçe düzenlemelerinde atıklar çöp kutusuna atılmalıdır. Belediyeler tarafından sokaklar temizlenmeli ve çöpler düzenli toplanmalıdır. Belirli dönemlerde borular tespit cihazıyla kontrol edilmelidir. Hasarların önüne geçmek için erken tespit önemlidir.

Rögar Temizleme Firmaları Nasıl Belirlenmeli?

Rögar temizleme su tesisat sektöründe ayrı bir uzmanlık alanıdır. Bu işlemi yapmak için bu konuya vakıf bir firma olması gerekir. Ekipman ve cihaz konusunda gereken malzemelere sahip olan firmalar tarafından sorun kısa sürede daha ekonomik yöntemlerle çözüme kavuşur. Aksi halde kurma işlemleri nedeni ile genel olarak ciddi bütçeler ortaya çıkabilir. Rögar tamiri, bakım ve onarımı için ayrılan bütçenin doğru harcanması adına bazı dönemlerde kontroller aksatılmamalıdır. Yağmur mevsiminden önce yapılacak kontroller neticesinde birçok sel baskınının önüne geçilebilir.

Rögar Temizleme Fiyatları

Rögar temizleme işleminde öncelikle tespit cihazları hasarın büyüklüğünü belirler. Tamir ya da tıkanıklığın açılması ayrı işlemlerdir. Bu nedenle firmalar en uygun maliyetlerle işlemi yapar. Çözüm odaklı bir bilinçle hareket ederek, tüm imkânlarını kullanır. Çevre temizliği adına rögar tamirinde, tıkanıklık açmak ya da borularda değişim işlemi uygun İstanbul logar temizleme fiyatları ile yapılır. Çalışacağınız firma tarafından garantili bir iş yapılması ise sorunun neredeyse tamamını ortadan kaldırır. Rögar ve kanalizasyon temizleme için profesyonel firma seçin.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları10 yılı aşkın süredir İstanbul’da hizmet veren firmamız yoğun talep

Plastik Su Borusu Neden Patlar?

Plastik Su Borusu Neden Patlar?Plastik su borusu evlere suyun ulaşmasını sağlayan sisteme denir. Bu su boruları

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

  TIKLA ARA 0532 359 0 212