Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

İstanbul Logar Temizleme Fiyatları

Rögar tıkanıklığı çevreyi etkileyen ve kanalizasyona kadar zarar veren önemli tıkanıklıklar arasındadır. Şehir planına bakıldığında birçok alanda rögar tıkanıklıklarına rastlanır. Bunların nedenleri arasında eskiyen borular, bilinçsiz atılan atıklar, doğal nedenler ve diğer nedenlerdir. Rögar tıkanıklıkları kapsamlı olup, geri tepme yaparak bahçe, ev ve işyerlerine zarar veren ciddi bir sorundur.

Geniş çaplı tıkanıklıklar için özel tespit cihazları muhakkak gereklidir. Eskiden yapılan işlemde birçok kazı yapılmakta, tespiti için yollar ve kaldırımlar sökülmekteydi. Artık ileri teknolojinin faydalarından yararlanılarak geliştirilmiş tespit cihazlarında yer alan kamera ile tıkanıklık kısa süreçlerde İstanbul logar temizleme fiyatları ile tespit ediliyor.

Rögarın Çevresel Nedenlerle Tıkanması

Rögarlar çevresel nedenlerden tıkanır ve borulara zarar vererek kanalizasyon tıkanıklıklarına neden olur. Binalarda oluşan bazı su kaçağı ve tıkanıklık sorunları öncelikle kişinin talebi ile yapılır. Yapılan incelemelerde rögar kaynaklı olduğu ortaya çıkabilir. Aynı şekilde bahçelerde tepme ve gider tıkanıklıklarının büyük bir nedeni de rögar kaynaklıdır.

Rögarın tıkanma sebepleri;

 • Bireysel olarak atılan çöpler
 • Sokaklara atılan çöpler
 • Yağmur suları tarafından taşınan metaller
 • Yağmur ile taşınan ağaç dalları, yaprakları ya da bitki artıkları
 • Giderin hayvan ölüsü nedeniyle tıkanması

Rögar tıkanıklıkları tüm şehrin sularının ayrı ayrı toplandığı ve kanalizasyonda birleştiği devasa borulardır. Bu alanlarda yaşanan tıkanıklık çevresel felakete yol açabilir. Rögardan yayılan virüs, bakteri ve hastalıkların yanı sıra kötü koku çevre insanını olumsuz etkiler. Aynı şekilde çevrede bulunan yapılarda ve emlak piyasasında düşüşlere yol açar. Birbirini etkileyen bu durumlar nedeniyle yaşam zorlaşır.

İstanbul Logar Temizleme Fiyatları

İstanbul Logar Temizleme Fiyatları

Rögar Tıkanıklığının Sürekli Yaşanması

Rögarlarda yaşanan tıkanıklıklar devamlı oluyorsa bunun bazı sebepleri olabilir. Bunlar; boruların ezilmesi, çürümesi, çatlaması, kırılması ya da patlakların oluşması gibi durumlardan kaynaklanır. Borular normal şartlarda korozyona dayanıklıdır. Uzun yıllar sonucu doğal afetler, ısı ya da diğer hava olayları nedeniyle yıpranabilir. Buna bilinçsiz toplum da eklenince işin içinden çıkılmaz bir durum oluşuyor. Öncelikle çöplerin ayrıştırılması ve çevrenin temiz tutulması öncelikli işlem olmalıdır. Bunun dışında tespit sonucunda tamir edilebilecek nitelikte olan rögar boruları tamir edilerek düzeltilir.

Rögar Tıkanıklığını Önlemek İçin Ne Yapılır?

Rögar tıkanıklığının yaşanmaması için sokaklara çöp, yabancı madde, metaller atılmamalıdır. Ağaç budama ve bahçe düzenlemelerinde atıklar çöp kutusuna atılmalıdır. Belediyeler tarafından sokaklar temizlenmeli ve çöpler düzenli toplanmalıdır. Belirli dönemlerde borular tespit cihazıyla kontrol edilmelidir. Hasarların önüne geçmek için erken tespit önemlidir.

Rögar Temizleme Firmaları Nasıl Belirlenmeli?

Rögar temizleme su tesisat sektöründe ayrı bir uzmanlık alanıdır. Bu işlemi yapmak için bu konuya vakıf bir firma olması gerekir. Ekipman ve cihaz konusunda gereken malzemelere sahip olan firmalar tarafından sorun kısa sürede daha ekonomik yöntemlerle çözüme kavuşur. Aksi halde kurma işlemleri nedeni ile genel olarak ciddi bütçeler ortaya çıkabilir. Rögar tamiri, bakım ve onarımı için ayrılan bütçenin doğru harcanması adına bazı dönemlerde kontroller aksatılmamalıdır. Yağmur mevsiminden önce yapılacak kontroller neticesinde birçok sel baskınının önüne geçilebilir.

Rögar Temizleme Fiyatları

Rögar temizleme işleminde öncelikle tespit cihazları hasarın büyüklüğünü belirler. Tamir ya da tıkanıklığın açılması ayrı işlemlerdir. Bu nedenle firmalar en uygun maliyetlerle işlemi yapar. Çözüm odaklı bir bilinçle hareket ederek, tüm imkânlarını kullanır. Çevre temizliği adına rögar tamirinde, tıkanıklık açmak ya da borularda değişim işlemi uygun İstanbul logar temizleme fiyatları ile yapılır. Çalışacağınız firma tarafından garantili bir iş yapılması ise sorunun neredeyse tamamını ortadan kaldırır. Rögar ve kanalizasyon temizleme için profesyonel firma seçin.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...