İstanbul Sıhhi Tesisat

Sıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan biridir. Sıhhi tesisat aracılığı ile sular bizlere ulaşarak kullanıma hazır hale gelmektedir. Bu noktada sıhhi tesisat yaşamımızı devam ettirmemiz için önem teşkil eden hususlardan biridir.

Sıhhi tesisat döşemesi yapılırken uzman bilgisi şarttır. İstanbul sıhhi tesisat döşemesi yaparken ustalarında dikkat etmesi gereken noktalar vardır.

Sıhhi Tesisat Döşenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunlar;

 • Kaliteli malzeme tercihi,
 • Kurallara uygun döşeme,
 • Dikkatli ve titiz çalışmak.

Bu unsurlara dikkat ettikten sonra uzun yıllar kullanım ömrü olan bir sıhhi tesisat döşemesi ortaya çıkmaktadır. Ama kalitesiz malzeme kullanılması boruların hemen çürümesine ve birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olur. Yine aynı şekilde kurallara uygun olmadan dikkatsiz bir şekilde döşeme yapılması da birçok sorunu beraberinde getirir.

Dikkatsiz döşenen bir sıhhi tesisatta tam oturtulmamış dirsek kısımları, sızıntılar oluşturur. Bu durum da kaçakların oluşmasına, zeminin yada duvarın renk değiştirerek küf kokusu yaymasına sebebiyet verir. Yine dikkatsiz bir şekilde döşenen tesisatta boruda unutulan bir malzeme tıkanıklıkların yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Bu durumda bireylerin hayatlarını olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi Tesisat

Su Kaçağı

Evlerde ya da kurumlarda oluşan su kaçakları hayatı olumsuz etkileyebilir. Zeminde ya da duvarda kabarıklıkların oluşması, rengin değişmesi su kaçağının varlığına işarettir. Gelen su faturalarının yüksek olması, durduk yere su akma sesinin gelmesi de kaçağın olduğunu doğrulamaktadır. Su kaçaklarının tespitini ve onarımını gerçekleştirmek için gerekli bilgi, beceri ve donanıma sahip ustalarla çalışmak çok doğru olacaktır.

Günümüz teknolojisinin ilerlemesi her alanı etkilemiştir. Su Kaçağı tespitinde kullanılan araçları bile etkilemiştir. Artık duvarları ya da yerleri delmeden ve kırmadan su sızıntısının nerede olduğu kolay bir şekilde tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Su kaçaklarını tespit etmek için birçok modern teknik kullanılmaktadır.

 • Termal Kamera: Termal kamera ile boruların içi rahatlıkla görüntülenerek nerede sorun olduğu hemen tespit edilmektedir. Hem de hiç bir kırma işlemi gerçekleştirilmemektedir. En etkili yöntemdir.
 • Akustik Dinleme: Su sızıntısı belirtisi gösterilen alanlar akustik dinleme cihazı ile suyun çıkardığı sesler dinlenilerek kaçak tespiti tam olarak yapılmaktadır.
 • Derinlik Hidrometresi: Kaçak tespitinin çok zor olduğu zamanlarda kullanılmaktadır. İstenilen derinliğe kadar inebilmektedir.

Bu modern yöntemlerle su kaçağı tespiti rahatlıkla yapılırken sizlerde, hem zamandan tasarruf etmiş oluyorsunuz hem de maddiyattan.

Su Tesisat Tıkanıklığı

Su tesisatı sırasında ustanın dikkatsiz davranması sonucunda tıkanıklıklar yaşanabilir. Aynı şekilde bireylerin lavaboları tıkayacak maddeleri atması, tuvaletlere kağıt peçetelerin atılması, bunun gibi çok nedenden dolayı tıkanıklık problemleri yaşanmaktadır.

Yaşanan tıkanıklık sonucunda bireylerin hayatı olumsuz yönde etkilenmektedir. Oluşan tıkanıklıkla beraber etrafı kötü bir koku sarabilir ve tıkanıklık geri teperek evi su basabilir. Bu durum da hem bireylerin canını epey sıkar, hem de bir hayli uğraştırır. Bu sorunların yaşanmaması için daha bilinçli bir şekilde kullanmak şarttır. Aynı şekilde tesisat döşenirken ustanın da daha dikkatli bir şekilde çalışması gerekir.

Yaşanan bu olumsuzluklar, günümüz modern teknolojisi ile birlikte çok kolay bir şekilde tespit edilip, onarımı sağlanmaktadır. Yine kameralı sistemler ile boruların içinde meydana gelen tıkanıklıklar kameralar aracılığı ile görüntülenmektedir. Hangi bölgede tıkanıklık yaşanıyorsa hemen orada ki oluşan sorunun ne olduğu öğrenilmekte ve anında tıkanıklık açılmaktadır.

Yapılan bu açma işlemlerinde modern teknolojiden yararlanıldığı için kırma, dökme ve delme işlemi gerçekleşmemektedir. Böylece ekstra oluşacak kırma maliyetleri de ortadan kalkmış olmaktadır. Modern teknoloji ile birlikte zamandan tasarruf ederek kısa sürede sorunlarınıza çözümler üretilmekte ve hemen çözümler hayata geçirilmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları10 yılı aşkın süredir İstanbul’da hizmet veren firmamız yoğun talep

Plastik Su Borusu Neden Patlar?

Plastik Su Borusu Neden Patlar?Plastik su borusu evlere suyun ulaşmasını sağlayan sisteme denir. Bu su boruları

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş Açma FiyatlarıBorularda veya tesisatlarda oluşan tıkanıklıkları açmak için pimaş açma

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.