Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Profesyonel İstanbul Tesisat Firması

Yaşam alanlarımızın her noktasında kullanmak zorunda olduğumuz su tesisatlarında arıza oluştuğunda hayatımız da cehenneme döner. Bu gibi durumlarda su tesisatı problemlerini çözen firma arayışına girilir.

Profesyonel İstanbul Tesisat Firması

Profesyonel istanbul tesisat firması bulmak için internet üzerinden arayışa girildiğinde birçok firma ile karşılaşılabilir. Ancak bu işi gerçekten profesyonel olarak yapan firma bulmak oldukça zordur.

Gelişen teknolojilerden nasibini almış olan tesisat sektöründe de kullanılan teknolojik cihazlar sayesinde artık kırıp dökmeden tesisat sorunları çok daha hızlı ve pratik bir şekilde çözümlenmektedir.

Profesyonel tesisat firması elindeki teknolojik cihazlar vasıtasıyla tesisat sorunlarına hızlı ve pratik çözümler sunmaktadır. İstanbul’un birçok ilçesinde eski binaların olması tesisat anlamında profesyonel bir firmaya ihtiyaç olduğunun bir göstergesidir.

İstanbul'da Tesisat Çözümleri

Birçok eski apartman dairesinin ve müstakil evin olmasının yanı sıra yeni binalarda ucuz işçilik tercih edilmesinden dolayı birçok tesisat sorunu yaşanmaktadır. Bu nedenle sektörde oldukça rekabetçi bir ortam bulunmaktadır. Ancak her eline bir kanal açma makinesi alan tesisat firması profesyonel olarak hizmet vermemektedir.

Sektörde bu işi hakkıyla yapan ve elinde son teknoloji cihazlar bulunan firmalar da bulunmaktadır. Öncelikle tesisat firmasının elinde boru içi kamera sistemi, termal kamera, akustik dinleme cihazı, jet motor, robot ya da diğer adı ile kanal açma makinesi gibi birçok farklı işlevi olan cihaz bulunmalıdır.

Profesyonel istanbul tesisat firması, ev ve işe yerlerinizde pimaş tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma, klozet tıkanıklığı açma, su kaçağı tespiti, kanal tıkanıklığı açma gibi birçok sorunun üstesinden gelmektedir.

Firma uzun yıllardır sektörde tesisat sorunlarına çözüm üretirken gelişen teknolojinin paralelinde kendini geliştirmekte ve sürekli olarak ekipmanlarını yenilemektedir. Özellikle kırmadan dökmeden tıkanıklık açma işlemleri ile sizleri birçok masraf ve maliyetten kurtarmaktadır.

Su tesisatları evlerde önemli bir yere sahiptir. Eşyalarınızın zarar görmesinden tutun da duvarlarınızın çürümesini ve evinizin harap bir duruma düşmesini istemezsiniz. Profesyonel istanbul tesisat firması duvarlarınızı kırmadan su kaçağı tespitini kullandığı teknolojik cihazlarla noktasal olarak tespit etmektedir. Termal kameralar, pis su kameraları ve dinleme cihazları ile artık bu iş kolay bir şekil almıştır.

Su Tesisat Kaçağı Neden Oluşur?

Su tesisatlarında kaçakların oluşmasının birçok nedeni olabilir. Su kaçakları temiz su kaçakları ve pis su kaçakları olarak ikiye ayrılır. Temiz su kaçakları genel olarak;

 • Şebeke hattındaki su basıncının ani şekilde artması,
 • Su tesisatı döşenirken kullanılan malzemelerin kalitesizliği veya tesisat borularının döşenirken hatalı döşenmesi,
 • Tesisat boruları döşenirken ustaların kayna yerlerini doğru şekilde birleştirmemesi gibi sebeplerden meydana gelebilir.

Atık pis su giderlerindeki kaçakların oluşması da genellikle;

 • Boru hatlarında meydana gelen çökme ve kırılmalar,
 • Tesisat borularının ek yerlerindeki contaların işlevlerini gereği gibi yerine getirmemesi,
 • Gider tesisatlarındaki boruların çeşitli nedenlerle tıkanması,
 • Gider tıkanıklığını açmak için kullanılan kimyasalların tesisata zarar vermesi gibi nedenlerden meydana gelebilir.

Bu gibi durumlarda mutlaka profesyonel olarak faaliyet gösteren tesisat firmalarından destek alınmalıdır. Bu firmalar kullandıkları son teknoloji cihazlarla su kaçaklarının tespitini hızlı ve kolay bir şekilde tespit etmekte ve kırmadan dökmeden onarımını gerçekleştirmektedir.

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti profesyonel firmalar tarafından 3 kademeli olarak gerçekleştirilmektedir. Bunlar, dinleme cihazı, görüntülü sistem ve termal kamera sistemidir. Bu üç cihaz ile pis su, temiz su ve kalorifer tesisat kaçakları kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Temiz su kaçakları basınç testi adı verilen bir cihaz ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile ustalar tesisata basınçlı su vererek ellerindeki çizelgeye göre basınçta düşüş olup olmadığını kontrol ederler. Basınçta düşüş olması durumunda akustik dinleme cihazı kullanılarak su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir ve bir iki fayans kırılarak arıza onarılır.

Atık pis su giderlerindeki su kaçaklarının tespiti ise görüntülü kamera cihazları ile yapılmaktadır. Gider borusu içine gönderilen boru içi kamera ve bunun bağlı olduğu ekran vasıtasıyla su kaçağının yeri kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Son olarak kullanılan termal kameralar ısıya duyarlı cihazlar oldukları için özellikle kalorifer tesisat kaçaklarının tespitinde kullanılır. Kalorifer tesisatlarında sıcak su olduğu için termal kamera ile su kaçağının tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilirsiniz...

Duran Gazi Özcan23 Mayıs 2022

Bir üst kattan apartman sıgınagının bir kaç noktasından su damlıyor

Su Tesisatı Ustası25 Mayıs 2022

Duran Bey bizimle iletişime geçerseniz kalıcı bir çözüm üretebiliriz

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...