İstanbul Tuvalet Gideri Açma

Her ilde olduğu gibi İstanbul’da da altyapı sorunları denildiğinde akla İstanbul tuvalet gideri açma problemleri yaşanıyor. Bu durum yaşam alanlarındaki steriliteyi yok ettiği gibi sağlık anlamında da birçok soruna sebep oluyor. Bakteri ve virüslerin ortama yayılmasının yanı sıra ortama yayılan kötü koku da yaşam alanlarındaki bireylerin negatif yönde etkilenmesine sebep oluyor. Bu bakımdan ev ortamında ya da tüm yaşam alanlarında ortaya çıkan tuvalet giderlerinde oluşan tıkanma sorununun biran önce onarılması gerekiyor. Bu soruna acil müdahale edilmediğinde taşma ve basma gibi önüne geçilemeyecek sorunlara yol açıyor.

Tuvalet Tıkanması Neden Olur?

Tuvalet tıkanması sorununa sebep olan birçok faktör vardır. Bu sorunlar;

 • Kaliteli tesisat malzemesi kullanılmamış olması,
 • Tuvalet gider borularının dar olması,
 • Tuvalete ıslak mendil, peçete, kadın pedi ve bebek bezi gibi materyallerin atılması,
 • Boruların kırılması ve gideri tıkaması gibi başlıklar altında toplanabiliyor.

Aynı zamanda tuvalet kullanımından sonra yeteri kadar su dökmemek de tıkanmalara yol açabiliyor. Bu sorun pis olarak adlandırılan sorunlardan olduğu için hemen önleminin alınması gerekiyor.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılıyor?

Eskiden oldukça zorlu olan tuvalet tıkanıklığı açma işi son yıllarda makine kullanımı sayesinde daha kolay olarak çözümlenebiliyor. Öncelikle tuvalet tıkanıklığına sebep olan etmeni bulmak gerekiyor. Yapının yılı yani yeni ya da eski oluşu bu konuda tamir firmalarına fikir veriyor. Son yıllarda ülkemizde ister yeni yapı olsun isterse eski yapı olsun tuvalet tıkanıklığı yaşanabiliyor.

Özellikle giriş ve zemin katlı dairelerde bu sorunla sıklıkla karşılaşılıyor. Tıkalı olan yerin tespit edilmesinde günümüzde kameralı tıkanık tespit eden makineler kullanılıyor. Tuvalet deliğinden gönderilen ve ucunda kamera olan cihaz gider borularının içini görmeyi sağlıyor. Bu sayede tıkalı olan yer tespit ediliyor. Bu bilgiye göre en makul şekilde uygulanabilecek olan tamir metotları uygulanıyor.

İstanbul Tuvalet Gideri Açma

İstanbul Tuvalet Gideri Açma

Tuvalet Tıkanıklık İşlemlerinde Eve Zarar Veriliyor Mu?

Tuvalet tıkanıklığı için ilkel sistemlerden biri olan tıkalı alana ulaşana kadar yer zeminini kırma işlemi günümüzde profesyonel firmalarda uygulanmıyor. Kameralı ve robot cihazlar fayans ve kalebodurları kırmadan tuvalet tıkanıklığı arızasını giderebiliyor. Bu yöntem sayesinde maddi açıdan da en uygun fiyatlı çözümler sunuluyor.

Tuvalette oluşan tıkanıklık, hizmetin robot ve kameralı cihazlarla onarılması sayesinde çok daha hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılabiliyor. Ev ortamında çok kötü bir hava estiren bu arızayı gelişmiş makineler ile kolayca gidermek mümkün oluyor.

Tuvalet Gideri Açma İşi Uzun Sürüyor Mu?

Tuvalet tıkanıklığını açma işi, işin boyutuna ve kapsamına göre süresi değişen bir işlemi oluşturuyor. Tıkanıklık eğer boru çatlama ve kırılması gibi sebeplerle meydana geldiyse daha uzun uğraş verilmesi gerekiyor. Eğer gidere kaçan bir atık sebebiyle tıkanma oluştuysa bu işlem daha kısa süreli bir işlemi ortaya çıkarıyor. Parça değişimi ve tesisat değişimi işlemi ise çok daha uzun süreli olabiliyor.

İstanbul’da Tuvalet Gideri Açma İşinin Fiyatları Ne Kadar?

Tuvalet gider tıkanıklığı işinde tekrar aynı sorunları yaşamak istemeyen kişilerin kaliteli ve bu işin sorumluluğunu bilen bir firmadan hizmet alması gerekiyor. Bazı firmalar bu anlamda en teknik ve hızlı çalışmaları sunarken, bazı firmalar ise geçici çözüm yolu sunabiliyor. Firmalar arasındaki fiyat farklılıkları da bu sebeple ortaya çıkıyor.

İşin kapsamına ve işleyişe göre değişkenlik gösteren tuvalet tıkanıklığı işinde kullanılan malzemeye göre de fiyat değişimi yaşanabiliyor. Basit bir tuvalet tıkanıklığı açma işleminin ücreti 300 liradan başlarken, tesisat değişimlerinde daha yüksek meblağlar ortaya çıkabiliyor.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Tıkalı Bahçe Gideri Açma

Tıkalı Bahçe Gideri AçmaMüstakil evinizde ya da bahçeli dairenizde kullandığınız bahçe alanı sizlerin

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?Yaşam alanlarında ortaya çıkan en pis sorun tuvalet giderinin tıkanmasıdır.

Tıkanmış Lavabo Açma

Tıkanmış Lavabo Açma Bir evin en önemli kullanım alanlarından biriside mutfak ve banyo bölümüdür.

Klozetten Su Geri Taşıyor

Klozetten Su Geri TaşıyorKlozet en çok kullanılan ve temel ihtiyaçların kullanılması adına alafranga

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.