İstanbul Tuvalet Gideri Açma

Her ilde olduğu gibi İstanbul’da da altyapı sorunları denildiğinde akla İstanbul tuvalet gideri açma problemleri yaşanıyor. Bu durum yaşam alanlarındaki steriliteyi yok ettiği gibi sağlık anlamında da birçok soruna sebep oluyor. Bakteri ve virüslerin ortama yayılmasının yanı sıra ortama yayılan kötü koku da yaşam alanlarındaki bireylerin negatif yönde etkilenmesine sebep oluyor. Bu bakımdan ev ortamında ya da tüm yaşam alanlarında ortaya çıkan tuvalet giderlerinde oluşan tıkanma sorununun biran önce onarılması gerekiyor. Bu soruna acil müdahale edilmediğinde taşma ve basma gibi önüne geçilemeyecek sorunlara yol açıyor.

Tuvalet Tıkanması Neden Olur?

Tuvalet tıkanması sorununa sebep olan birçok faktör vardır. Bu sorunlar;

  • Kaliteli tesisat malzemesi kullanılmamış olması,
  • Tuvalet gider borularının dar olması,
  • Tuvalete ıslak mendil, peçete, kadın pedi ve bebek bezi gibi materyallerin atılması,
  • Boruların kırılması ve gideri tıkaması gibi başlıklar altında toplanabiliyor.

Aynı zamanda tuvalet kullanımından sonra yeteri kadar su dökmemek de tıkanmalara yol açabiliyor. Bu sorun pis olarak adlandırılan sorunlardan olduğu için hemen önleminin alınması gerekiyor.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılıyor?

Eskiden oldukça zorlu olan tuvalet tıkanıklığı açma işi son yıllarda makine kullanımı sayesinde daha kolay olarak çözümlenebiliyor. Öncelikle tuvalet tıkanıklığına sebep olan etmeni bulmak gerekiyor. Yapının yılı yani yeni ya da eski oluşu bu konuda tamir firmalarına fikir veriyor. Son yıllarda ülkemizde ister yeni yapı olsun isterse eski yapı olsun tuvalet tıkanıklığı yaşanabiliyor.

Özellikle giriş ve zemin katlı dairelerde bu sorunla sıklıkla karşılaşılıyor. Tıkalı olan yerin tespit edilmesinde günümüzde kameralı tıkanık tespit eden makineler kullanılıyor. Tuvalet deliğinden gönderilen ve ucunda kamera olan cihaz gider borularının içini görmeyi sağlıyor. Bu sayede tıkalı olan yer tespit ediliyor. Bu bilgiye göre en makul şekilde uygulanabilecek olan tamir metotları uygulanıyor.

İstanbul Tuvalet Gideri Açma
İstanbul Tuvalet Gideri Açma

Tuvalet Tıkanıklık İşlemlerinde Eve Zarar Veriliyor Mu?

Tuvalet tıkanıklığı için ilkel sistemlerden biri olan tıkalı alana ulaşana kadar yer zeminini kırma işlemi günümüzde profesyonel firmalarda uygulanmıyor. Kameralı ve robot cihazlar fayans ve kalebodurları kırmadan tuvalet tıkanıklığı arızasını giderebiliyor. Bu yöntem sayesinde maddi açıdan da en uygun fiyatlı çözümler sunuluyor.

Tuvalette oluşan tıkanıklık, hizmetin robot ve kameralı cihazlarla onarılması sayesinde çok daha hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılabiliyor. Ev ortamında çok kötü bir hava estiren bu arızayı gelişmiş makineler ile kolayca gidermek mümkün oluyor.

Tuvalet Gideri Açma İşi Uzun Sürüyor Mu?

Tuvalet tıkanıklığını açma işi, işin boyutuna ve kapsamına göre süresi değişen bir işlemi oluşturuyor. Tıkanıklık eğer boru çatlama ve kırılması gibi sebeplerle meydana geldiyse daha uzun uğraş verilmesi gerekiyor. Eğer gidere kaçan bir atık sebebiyle tıkanma oluştuysa bu işlem daha kısa süreli bir işlemi ortaya çıkarıyor. Parça değişimi ve tesisat değişimi işlemi ise çok daha uzun süreli olabiliyor.

İstanbul’da Tuvalet Gideri Açma İşinin Fiyatları Ne Kadar?

Tuvalet gider tıkanıklığı işinde tekrar aynı sorunları yaşamak istemeyen kişilerin kaliteli ve bu işin sorumluluğunu bilen bir firmadan hizmet alması gerekiyor. Bazı firmalar bu anlamda en teknik ve hızlı çalışmaları sunarken, bazı firmalar ise geçici çözüm yolu sunabiliyor. Firmalar arasındaki fiyat farklılıkları da bu sebeple ortaya çıkıyor.

İşin kapsamına ve işleyişe göre değişkenlik gösteren tuvalet tıkanıklığı işinde kullanılan malzemeye göre de fiyat değişimi yaşanabiliyor. Basit bir tuvalet tıkanıklığı açma işleminin ücreti 300 liradan başlarken, tesisat değişimlerinde daha yüksek meblağlar ortaya çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212