Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

Gider borularındaki tıkanıklık eski tesisat giderlerinden ya da yanlış kullanım sonucunda oluşan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tıkanıklık ve bakı işlemleri pimaş yıkama hususunda karşımıza çıkmaktadır. Gider borusu yıkama yapılarak, aşırı yağlanma göstermiş, kireçlenme ve tıkanıklığa neden olmuş durumların ortadan kaldırılmasına öncelik verilmektedir. Gider borusunda tıkanma ne yazık ki sadece evlerde yaşanılan bir durum değildir.

Özellikle toplu kullanım alanlarında AVM, işletme vb. yerlerde de gider borusu sık sık tıkanmaktadır. Burada genellikle kullanım hataları ya d aşırı kimyasal kullanımına bağlı ortaya çıkabilecek kalıntı ve erimeler tıkanıklığa yol açmaktadır. Bina, işletme vb. yerlerde gider borusu temizliği yaptırmak hem tıkanıklığı açar hem de zaman içerisinde oluşabilecek tıkanıkların önüne geçmiş olur, kısacası bakım amacıyla da tesisat gider borusu yıkanabilmektedir. Atık borusu yıkama ve gider borusu yıkama hizmetleri için sizler de güvenilir firma ile çalışmalısınız. Firmamız makineyle gider borusunun yıkanması işlemlerini yapmaktadır. 

Gider Borusu Yıkamanın Faydaları

Tesisat borularını neden yıkatmalıyım? Ya da pimaş borusu yıkanır mı, gider borularını yıkamanın faydaları nelerdir? Tarzında sorular soruyor ve bunların ne gibi bir yararı olacağını düşünüyor olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere gider borusu yıkamanın faydaları hususunda bilgilendirme yapacağız. 

Gider borularını yıkamanın faydası olarak bakımı örnek verebiliriz. Tesisat sistemi bina içerisinde pislik, akıntı vb maddelerin tıkanması ile oluşan uzun bir süreci kapsar. Ayrıca tesisat sisteminin eski olması yani binanın yaşının olması bu tesisat sisteminde birtakım yağlanma ve kireçlenme gibi pis koku yayan ve çeşitli hastalığa neden olan durumları da ortaya çıkarabilmektedir. Bu gibi durumlarda hemen tıkanıklık yaşanır.

İşte tıkanıklığın önüne geçmek ve henüz tıkanıklık olmadan arada bir bakım yaptırmak binanın tesisat sisteminin ömrünü uzatır. Bu bakımlar sırasında ya da gider tıkanıklığı durumlarında gider borusunun açılarak yıkanması tesisat sistemini ilk günkü temiz haline getirecektir. Boru içerisini makine ile yıkama işlemi göz önünde bulundurulduğu zaman jet motor kullanılıp belirli bir basınç uygulandığında oldukça hızlı püskürtme sistemi ile hiçbir bakteri ve mikrobun oluşumuna izin verilmemektedir. Bu nedenle de bu şekilde tesisat sisteminin yıkanması ve temizlenmesi işlemi oldukça faydalı bir hal alabilmektedir. 

Peki gider borusunun kirlendiğini nasıl anlarız? Gider borusu kirlendiği zaman yağlanma ya da kireçlenme oluştuğu zaman hemen tıkanma yapmaz. Ara ara tıkanmaları oluşur. Suyu yavaş çeker, sürekli pompa ya da kimyasal lavabo açıcı kullanma ihtiyacı duyarsınız. Bu işlem sık devam ederse bir süre sonra pimaş borusu tamamen tıkanacak bir hal alacaktır. 

Jet Motoru ile Gider Borusu Yıkama

Jet motoru, tıkanıklık açan tesisatçıların sık kullandığı bir alettir. Jet motoru mekanizması borudaki tıkanıklığı açar. Borunun uzun süre bir daha tıkanmasını önler. Gider açma işlemleri sırasında kullanıldığı gibi aynı zamanda giderin korunmasında ve bakımında da kullanılmaktadır. Jet motoru ile gider borusundaki tıkanıklığın giderilmesi işlemi her binada uygulanması gereken bir sistem olmalıdır. Bu mekanizma gider borusuna bağlandıktan sonra yüksek basınç ile su tazyiki sağlanmaktadır. 

Makineyle Gider Borusu Temizliği 

Jet motoru diğer adı ile su jeti tıkanıklık için birebir çözümdür. Kimyasal ve çeşitli zarar verici maddeler kullanmak istemeyenler için en temiz gider borusu açma yöntemidir. Jet motorla gider yıkama oldukça yüksek bir basıncın su ile tazyiki sırasında gider borularındaki pisliğin kanalizasyona karışmasını sağlar. Su jetiyle pimaş yıkama hizmeti sayesinde püskürtülen basınçlı suyun etkisinde zaman içerisinde oluşmuş gider kireçlenmeleri de yok olmaktadır. Makineli gider yıkama işlemleri için sizler de firmamızın kaliteli su jeti aletlerinden ve deneyimli ustalarından yararlanabilirsiniz. Tesisat ustalarının her zaman güvenilir hizmet sunmasıyla birlikte İstanbul genelinde su jeti ile gider borusu yıkama hizmeti sunmaktayız. İstanbul’ un her semti için bizleri arayabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.