KAĞITHANE Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

KAĞITHANE Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları en son raddede banyodan su damlatıyor, duvarda su sızıntısı ve nemlenme oluşturur ve üst kattan sızan su şeklinde görülür. Bu gibi durumlarda Kâğıthane kaçak su tespiti işlemlerinden kesinlikle yararlanmak gerekmektedir. Çünkü su kaçağı bu aşamadan sonra boru patlamasına ve yapıların su baskınlarına uğramasına neden olacaktır. Bilindiği üzere su kaçağı tespiti işlemlerinde cihaz kullanımı ile işlem uygulayan tesisat firmaları bulunduğu gibi cihaz sistemleri kullanmadan su kaçağı bulma ve onarma işlemleri uygulayan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu tesisat firmalarının bu farklı şekildeki işlemleri ise su tesisatı kaçağı sorunlarının onarılmasındaki kaliteyi, garantiyi ve işlem fiyatlarını da etkilemektedir. Duvarda su sızıntısı nasıl bulunur veya su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorularını soracağınız bu farklı tesisat firmalarının farklı su tesisat kaçak tespiti işlemleri şu şekillerde olacaktır.Kağıthane su kaçağı tespiti

Cihazlar Sayesinde Tüm Su Kaçakları Kontrol Altındadır

  • Kırmadan ve cihazla yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde tesisat firmaları öncelikle akustik dinleme cihazları ile su borularının geçtiği tüm noktaları dinleyecek ve su kaçağı olan alanları noktasal olarak tespit edecektir.
  • Tesisatta kaçak su tespiti işlemlerinde pis su tesisatı su kaçağı bulma için ayrı bir dinleme yapılacak temiz su tesisatı kaçak tespiti ise ayrı bir dinleme ile bulunacaktır.
  • Dinleme işlemlerinde kullanılan akustik dinleme cihazları son sistem ürünler olduğu için kesinlikle yanlış ve eksik yer bulma gibi bir durum söz konusu değildir. Bulunan su kaçak alanları eksiksiz ve doğru yerlerdir. Yapıda sonradan ortaya çıkabilecek olan su kaçakları da bu sistemler ile tespit edilebilmektedir.
  • Dinleme cihazlarının ardından ise kameralı görüntüleme sistemleri ile su borularında meydana gelen kaçak arızalarının ne boyutta olduğu nasıl işlemler ile giderileceği gibi konular araştırılmakta ve su kaçağının tespiti ve onarımı kırma dökme olmadan halledilmektedir.

Kim Evinin Günlerce İnşaat Alanlarına Dönmesine İzin Verir ki?  

Cihaz sistemleri kullanan tesisat firmalarının işlemlerinde bu şekilde kaliteli ve sorunsuz işlemler olurken cihaz sistemleri kullanmadan su tesisatı kaçakları bulma ve onarma alanında işlem uygulayan tesisat firmaları ise yapacakları çalışmalarda kırma dökme işlemleri uygulamaktadır. Bu işlemlerde ise en çok zarar yapıya olduğu gibi yapının içinde yaşayanlara da olmaktadır. Cihaz sistemleri kullanılmadan yapılan çalışmalarda ilk olumsuzluk bu işlemlerin günlerce sürmesidir. Bu kadar uzun zamanlarda yapılan işlemler tüm ev düzenlerini bozduğu gibi aynı zamanda iş yerleri içinde büyük maddi zararlar oluşturmaktadır.

Cihaz Sistemleri Olmadan Yapılan İşlemler Hem Zorlu Hem de Pahalıdır.

Kâğıthane kaçak su tespiti işlemleri kadar başarılı ve sorunsuz olmayan cihaz kullanılmadan yapılan su tesisatı kaçağının bulunması işlemlerinde diğer bir olumsuz durum ise yapılarda meydana gelen kırma dökme olaylarıdır. Yaşamsal alanlar adeta inşaat alanlarına dönüşür ve yapıların içinde inşaat artıkları ve molozlar çıkartılır. Bu şekilde yapılan su sızıntısı tespiti işlemleri bu kadar zorlu olmasına karşın bir de çok yüksek işlem faturaları çıkmaktadır.