Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kalorifer Borularındaki Kaçağın Tespiti

Kalorifer Borularındaki Kaçağın Tespiti Öncelikle kalorifer borularında kaçak bulunan bir tesisatı düşünelim. Sıcak suyun konveksiyonel yani sürekli olarak devir daim yöntemi ile tesisatın bulunduğu ortamı ısıtması sırasında borudaki küçük bir çatlak sürekli olarak sistem içerisindeki suyu dışarı atacaktır. Öncelikli sorun olarak tesisatın bulunduğu ortamın nemlenmesi ve kaçağın olduğu kısımdaki eşya vb. gibi ortam niceliklerine zarar vermesi. Bu gibi durumlarda tesisatın ortama döşenme şekli sebebi ile kaçaklar bazen göz önünde olmayabiliyor. Bu nedenle harcadığınız yakıt miktarını, tesisat içindeki sıvı basınç miktarını belirli aralıklar ile kontrol etmelisiniz. Sürekli ve düzenli yahut ani ve düzensiz sıvı basınç düşümleri, düzensiz kullanılan yakıt miktarı gibi durumlar tesisatınızda kaçak olduğunu gösterir.

Tesisatımda Kaçak Var Ama Nerede ?

 Tam da bu noktada kalorifer su kaçağı tespiti ve kalorifer tesisatında kaçak arama yöntemleri arasında en kolay ve en net sonuçlar veren hizmetlere yönelmek gerekiyor. Nerede olduğunu bilmediğiniz bir kaçak için tüm tesisatı sökmeniz hem maddi hem de zaman açısından size fazlaca kayıplar yaşatacaktır. Bu yüzden kalorifer tesisat borularında oluşan kaçaklar gibi durumlarda en güvenilir yöntemlerden biri olan dinleme ile bulma yöntemini kullanmaktayız. Bu sayede benim evin kombi tesisat borularında kaçak var demenize bile gerek kalmadan kaçağı tespit edip gerekeni yapıyoruz.

Kaçak Olması Durumunda Neler Yapılmalı ?

Tesisatınızda kaçak varsa veya olduğundan şüphe ediyor iseniz öncelikle kombiyi kapatmalısınız. Tesisat içerisindeki sıvı basıncını düşürmelisiniz. Bu sayede kaçaktan sızacak olan sıvı miktarını en aza indirgemiş olursunuz. Tabi ki bu işlemlerin ardından uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekten onur duyan firmamızı aramalısınız.

Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kaçak olduğunu tahmin etmemize yarayacak bir kaç ipucu var fakat kesin olarak kaçak olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Var ise kaçağın yerini nasıl tespit ederiz? Kalorifer su kaçağı net bir şekilde tespit edilsin istiyorsanız mutlaka uzman ekipten yardım almalısınız. Genel olarak kaçaklar tesisatın ortama döşenmesi sırasında oluşan hatalardan veya malzeme kalitesinden kaynaklanmaktadır. Büyük miktarda olan kaçaklar hepimiz tarafından fark edilir. Fakat ortama döşeme sırasında ortaya çıkan eser miktardaki kaçaklar sadece uzman alanında eğitimli ve nitelikli personeller tarafından fark edilir. Bu kaçakların önlenmemesi durumunda harcadığınız yakıta oranla hiç bir zaman yeterli verimi alamazsınız. Bu da uzun vadede bütçenize daha büyük zararlar verecektir.

Bakım Kaçağı Önler Mi?

 Eğer uzman ellerde yeterince özen gösterilmiş bir bakım ise önler. Her yıl tam güç aylarca çalışacak olan tesisatımıza çalışmaya başlamadan önce gerekli özeni göstererek bakımını yaptırmalıyız. Gece yoğunlaşan su basıncı nedeniyle bakım yapılmadan çalıştırılmış tesisatlar sızdırmaya hatta sizi uykudan uyandıracak kaçaklara neden olabilmektedir. Kalorifer borusundaki kaçakların sebebi çok değişken olabilmekledir. Bu nedenle bakım gibi zorunlu ve gerekli işlemleri vaktinde uzman kişilere yaptırmalıyız.

Kaçak Durumunda Siz Ne Yapıyorsunuz ?

Uzman ekibimiz kaçağın durumuna göre aynı zamanda İstanbul satış bayisi olduğumuz kaçak onarım sıvısı DR REPP kullanımı veya parça değişimi kararı vermektedir. Kalorifer tesisat kaçaklarında kimyasal ilaç kullanmak için yeterli tecrübe ve sorumluluk belgelerine sahip elemanlarımız ile titizlik dahilinde işlemlerimizi yürütüyoruz. Firmamız cihazla kombi su kaçakları bulunması konusunda uzman olarak ve kalorifer tesisat borularındaki kaçakları dinleme cihazı kullanarak bulan firma olarak müşterilerimizin aklında yer edinmiştir. Güven ve kaliteyi sizin memnuniyetiniz ile birleştirdiğimiz hizmet anlayışımız ile siz değerli müşterilerimize her türlü kombi kalorifer tesisatı kaçakları durumunda hizmet vermekteyiz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.