Sorunlar ve Çözümleri

Son petek ısınmıyorPurjör anahtarı ile havasını alınız yinede petek ısınmıyorsa alt vana rekorundan hava almayı deneyiniz

Peteklerin altı ısınmıyor :Peteklerin alt kısmı ısınmaması peteklerin içinde oluşan tortulardan kaynaklanır tortular peteklerin alt kısmına çökerek bu bölgeleri tıkar ve ısınmasını engeller.

Kalorifer petekleri ısınmıyor : Kalorifer petekleri vanalarını kontrol edin açık ve halen ısınmıyor ise kombi pompası arızalı olabilir azda olsa sıcaklık var ise kirden kaynaklı bir sorundur.

Havası Alındığı halde ısınmayan petekpetek temizliği yapışmasını öneriyoruz.

Merkezi sistem petek neden ısınmazMerkezi sistem ısınma sistemlerinde en çok aldığımız şikayet petekler havası alındığı halde  ısınmıyor veya petek temizliği yaptırdım petekler ısınmıyor. Merkezi sistem peteklerin tek çözümü apartman olarak bütün peteklerin temizlenmesi aksi taktirde bireysel olarak yapılan hiçbir işlem kökten çözüm olamayacaktır.

Kalorifer peteği ısınmıyor

Daha fazla bilgi için : Tıkla Ara : 0532 359 0212

  Cevabını bulamadığınız sorularınız için Petek temizliği sayfamızdaki WhattsApp  numaramızdan yazın.

 

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır : Purjör anahtarı yardımı ile hava alma anahtarını açın ve bir miktar su atınız

Kalorifer petekleri nasıl bağlanır : Kalorifer peteklerine su girişi üst kısımdan su çıkışı alt kısımdan olacak şekilde Çapraz bağlantı şeklinde bağlanması gerekir.

Kalorifer peteğinin yarısı ısınmıyor :Peteklerin alt kısmı ısınmaması peteklerin içinde oluşan tortulardan kaynaklanır tortular peteklerin alt kısmına çökerek bu bölgeleri tıkar ve ısınmasını engeller.

Kalorifer peteği nasıl temizlenir ?Kalorifer peteği Makina ve kimyasal tesisat temizleme ilaçları ile temizlenmelidir. Tahliye vanasından su boşaltıp ilave etmek yararından çok arar verecektir. bu şekilde peteklerde biriken tortular dışarı atılamaz aksine peteklerin altına çöker ve bu bölgelerde tıkanıklığa sebep olur.

Kalorifer peteği  ses yapıyor, neden olabilir ?Bu sorun genellikle termostik vanalar da meydana gelmektedir vananın değişmesi gerekir. Genleşme ve rekorlardan kaynaklı olan sorunlar için ise vanalarda bulunan rekorlar gevşetilerek bir miktar su akıtılır. Bu durumda da ses kesilmiyor ise bir uzmandan yardım alınız. Kombi Petek Temizleme Hakkında detaylı bilgi için >>> kombi petek temizleme <<< sayfamızı ziyaret edin

Kombi neden su eksiltir ?Kombi su eksiltme sebeplerinin başında petek vanalarında su damlatma gelir bunun yanı sıra tesisatta oluşan çatlaklar neden olur tesisat boruları yüzeyden geçmiyor ise bunu tespit etmek zordur fakat çaresi gayet kolaydır su kaçak giderici kimyasallar bun gibi sorunlarda çözüm olmaktadır. 0850 532 1 536 bizi arayın

Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyorkombi çalışıyor kaloriferler ısınmıyor ise bunun sebebi 1 petekler tıkanmış olabilir  2 kombi filtresi tıkalı olabilir bunların yanında kombi pompası da arızalı olabilir bunun tam olarak tespiti için bizi arayın.

Bir petek ısınmıyorBir petek ısınmıyor sorunu genellikle peteklerin tıkanmasından kaynaklanır fakat bazı durumlarda özellikle termostatlı vanalarda vananın bozulması da bir peteğin ısınmamasına mani olur.

Kombi Çalıştığı Halde Petekler IsınmıyorKombi çalıştığı halde peteklerin ısınmamasının iki nedeni olabilir.

  1.  Kombi pompası arıza yapmış ve devir daim yavaşlamış olabilir ,
  2. Kombi filtresi tıkalı pompa devir daim yapmakta zorlanıyor

Kombiye Uzak Olan Petek Neden IsınmazBu durumda petek temizliği yaptırmanız gerekiyor.

 

Sayfa sonunda yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

purjör anahtarı

PURJÖR ANAHTARI

purjör anahrtarı

Purjör anahtarı ile kombi su boşaltma