Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?

Kalorifer peteklerinden neden yanık kokusu gelir? Soğuk havalarda çeşitli rahatsızlıklarla karşılaşmamak ve yaşam kalitemizi düşürmemek için kombilerimizi yüksek ısılarda yaktığımızda kalorifer peteklerinde yanık kokusu hissedilmektedir. Bu durumun neden kaynaklanıyor olabileceğini merak ettiğinizde, aklınıza gelmesi gereken ilk seçenek, peteklerin içerisindeki suyun uzun süreli beklemiş olmasıdır. Kombilerinizi çalıştırdığınız ilk deneyimlerinizden itibaren, her yıl düzenli olarak su değişimlerinin yapılması için gerekli takipleri sürdürmeli ve titizlikle hareket etmelisiniz. Peteklerin içerisinde sürekli dolaşmakta olan suların, küf gibi çeşitli maddelerle karışması neticesinde kokuların oluştuğu görülmektedir.

Kalorifer suyundan kaynaklı olarak yaşanan kokularda sebep bu şekilde açıklanabilmektedir. Bunun dışında son dönemlerde evinizin içerisinde genel bir boya yapılmışsa, peteklerinizde yanlış boyalarla boyanması neticesinde bu durumun yaşanması söz konusu olabilir. Demir ve sac malzemelerde en doğru boya çeşitleri olan fırın boyaların yerine, diğer boyaların tercih edilmesi durumunda peteklerde yanık kokusu oluşması engellenemeyecektir.

Evlerde Radyatörlerinden Neden Kötü Koku Geliyor?

Kötü koku gelen radyatörü yeniden almak sizlere maliyetli gelecektir. Bu nedenle böyle bir durum karşısında daha ekonomik çözümleri üretecek olan firmalarımız sayesinde kirli suyun değişmesine yönelik gerçekleştirilecek işlemlerden faydalanabilirsiniz. Perdelerinizin sık sık kirlenmesine neden olan radyatör içerisindeki tüm is yapıcı faktörleri ortadan kaldıracak olan ekiplerimizle tanışabilirsiniz. Peteklerinizde iş ve dış temizlikleri gerçekleştirmekte olup, kötü kokuların tüm dairenize yayılmasını engelliyoruz. Sizleri gerekli detaylı bilgilerle aydınlatacak olan ekiplerimiz sayesinde hangi aşamadan sonra radyatörlerinizi değiştirmeniz gerektiğinin yanıtını alabileceksiniz. Öncelikle temizleme işlemlerini düzenli olarak belirli periyotlarda yaptırmanız gerekmektedir. Sonrasında temizleme kimyasallarını ustaların önereceği seviyelerde kullanmaya devam etmelisiniz. Ardından yaşayacağınız kötü kokuların yayılması durumunda ise tek çareniz olarak radyatörleri değiştirmek olacaktır.

Sizler de bu durumlarda güvenerek arayabileceğiniz firmalarımızdan İstanbul genelindeki tüm ev veya iş yerlerinizde faydalanabilirsiniz. İstanbul’un her semtine kaliteli bir şekilde tesisat hizmetlerimizi ulaştırmakta olup, peteklerinizin temizliğini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Petek temizleme hizmetlerimizin ardından ilave edeceğimiz temizleme kimyasalları ile daha uzun süreli ve verimli bir şekilde kullanmanızı sağlıyoruz. Üstelik yanık kokularından uzaklaşmanıza olanak verecek adımları hızla tamamlıyoruz.

Radyatörü Kötü Kokulardan Arındırma

Yazımızın başında belirttiğimiz üzere radyatörlerden kötü koku gelmesinin nedenleri iki şekilde incelenmektedir:

 • Eğer 1 yıllık sürelerde peteklerin içerisindeki sularda değişim yaptırmamışsanız,
 • Radyatörleri ev boyanması esnasında fırın boyadan farklı bir boya ile boyatmışsanız, kötü koku gelecektir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak ve radyatörlerden gelen kötü kokuları engellemek için bakım hizmetlerinden faydalanmaya ve sularının değişmesini sağlamaya özen göstermelisiniz. Bu işlemleri tek başınıza gerçekleştiremeyeceğinizi düşündüğünüzde firmalarımızı arayarak ustalarımızdan yardım isteyebilirsiniz. Eğitimli, donanımlı ve bilgili ekiplerimiz sayesinde radyatörlerinizde iç ve dış temizlik işlemleri yapılacaktır. Bu uygulamalarımızın ardından peteklerinize mutlaka temizleme kimyasallarını ilave etmekteyiz. Böylelikle kötü koku derdinden kurtulmanız için memnun kalacağınız hizmetleri sunuyoruz.

Araç Radyatörlerinden Neden Pis Koku Gelir?

Radyatörlerin içerisinde üreyen bakterilerin neden olduğu pis kokular, ısıtma düğmesini çalıştırdığınız andan itibaren aracın içini sarabilir. Hiçbir bakım işleminden geçirilmeden, eski olsa dahi radyatörlerin araçlarda kullanılması, kötü kokuların aracın içerisinde hissedilmesine neden olmaktadır. Bu tür durumlarda profesyonel hizmetleri sunan firmalar sayesinde araç radyatörlerinin temizliğinde teknolojik temizlik aşamalarından faydalanabilirsiniz. Havalandırma kanallarında ve polen filtrelerinin düzenli olarak temizleme işlemlerinin gerçekleştirilmesi de bu kokuları hızla yok edecektir.

İleri teknolojiyi kullanmakta olan firmalarımız sayesinde araçlarınızın radyatörlerini kullandığınızda gelen kötü kokulardan ekonomik bir şekilde nasıl kurtulacağınızın yanıtını alabilirsiniz. Temizleme işlemlerinde uzmanlığını görebileceğiniz ekiplerimiz sayesinde araçlarınızla yolda daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Pendik Petek temizleme

Pendik Petek temizleme Pendik Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Tuzla Petek Temizleme

Tuzla Petek Temizleme Tuzla Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Kombi Petek Temizliği Eyüp Sultan

Kombi Petek Temizliği Eyüp SultanKombi Petek Temizliği Eyüp Sultan, Boğaziçi Tesisat En yakın petek temizliği

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama, Kağıthanede Petek Temizleme Firması

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...