Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kalorifer Tesisatı Temizleme İşi Yapan Firmalar

Kalorifer Tesisatı Temizleme İşi Yapan Firmalar

Soğuk kış aylarında ısınmamızı sağlayan kalorifer sisteminin de temizlik, yıkama ve bakıma ihtiyacı vardır. Düzenli olarak yaptırılan kalorifer tesisatı temizliği hem cebinize fayda sağlar hem de çıkması muhtemel sorunların önüne geçmenize olanak sağlar. Maalesef çoğu kişi tarafından görmezden gelinip ihmal edilen bu önlem, kışın maddi ve manevi olarak hayatınızı kolaylaştıracak bir sebep doğurabilir.

Kalorifer Tesisatının Çalışma Prensibi Nasıldır?

Temel prensipte kombinin ısıttığı suyun kalorifer tesisatına düzgün bir şekilde iletilmesi gerekir. Burada hız önemli bir unsurdur. Sıcak suyun radyatöre hızlı bir şekilde iletilmesi gerekir. Radyatöre iletilen sıcak su burada pislik, taş, çamur, tıkanıklık gibi etkenlerle karşılaşmamalıdır ki devrini çabucak tamamlayıp kombiye geri dönsün. Hızlı hareket olanağı olan sıcak su peteklerin ve dolayısıyla da ortamın ısınmasını sağlar.

Kalorifer Tesisatı Temizleme İşi Yapan

Kalorifer Tesisatı Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Isınma aracı olarak kullandığımız kalorifer tesisatı sistemi bazı durumlarda birtakım sorunlar çıkartabilir. Örneğin, kalorifer peteklerinin bir kısmının ısınıp bir kısmının soğuk olması gibi durumlarda ilk yapılan hata kombinin sıcaklık derecesini artırmak oluyor. Ancak bu yapılmaması gereken bir durumdur. Çünkü öncelikle sorunun kökenine inip bunun neden kaynaklandığını bulmak gerekir.

Genellikle radyatörün üst tarafı sıcak alt tarafı soğuk olmaktadır. Bunun nedeni suyun alt kısma soğuduktan sonra anca ulaşmasıdır. Bu gibi problemlerin üstesinden gelebilmek için kalorifer tesisatının temizlenmesi gerekir. Aksi halde radyatör az ısı yaydığından dolayı sıcaklık derecesi artırılır ve dolayısıyla doğalgaz faturanızın artması muhtemel bir sorun olur. Üstelik yeterli ısınma da sağlanamamış olur. Çözüm olarak peteklerin değiştirilmesi görülse de bu tam olarak sorunu çözmeyebilir. En doğrusu, kalorifer tesisatı temizliği yapan firmalar ile anlaşarak, düzenli aralıklarla yapılmasıdır.

Kalorifer Tesisatı Temizleme İşi Yapan

Kalorifer Tesisatının Kirliliği Nasıl Anlaşılır?

Kombi, ısınan suyu peteklere pompalamaya çalışır. Kombi pompasının hızı azaldıysa pompanın ayarı bir derece artırılır. Kalorifer tesisatında sıcak suyu devir daim yapan çarklar düzgün çalışmıyor demektir. Radyatörlerdeki vanaların içi tıkanınca, radyatöre gelen sıcak suyun önüne engel çıkmış olur. Kaloriferin içerisinde taş, kum, pislik, çamur gibi parçacıklar oluştuğunda su iletilirken soğur. Böylece kombiye dönmesi gereken zaman diliminde dönemeyen su, radyatörde beklerken iyice soğur ve ısı kaybedilmesine sebep olur. Bu durum peteğin alt tarafının soğuk olmasının sebebidir. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında kalorifer tesisatının kirlendiği anlaşılmalıdır.

Kalorifer Tesisatı Temizleme İşi Yapan

Kalorifer Tesisatı Temizliği Nasıl Yapılır?

Isınmayan odalarda veya peteklerde kalorifer tesisatına yıkama yapmak gerekir. Kaloriferin yıkanması içindeki pislik ve tıkanıklığın giderilmesini sağlar. Kalorifer tesisatında pislik tutucu materyal de çıkarılıp temizlenmelidir. Bunun dışında piyasada bulunan kalorifer temizleme kimyasalları kullanılarak kalorifer tesisatı temizliği yapılabilir. Ancak bu kimyasallar iyi araştırılmalıdır, çünkü hepsi aynı kalitede olmayabilir. Ayrıca kalorifer sistemindeki suya belli bir oranda nötralize kireç önleyici kimyasal katılarak sistemin kireç tutması büyük ölçüde önlenebilir. Kalorifer tesisatı temizliği yapan firmalar uygun temizleme kimyasalları ile ve özel makinalar kullanarak kalorifer tesisatı temizleme işlemini gerçekleştirmektedir. Böylece, paslanma, kireçlenme ve aşınma gibi problemler için de önlemli bir şekilde çalışmaktadır.

Kalorifer Tesisatı Temizliğinin Sonuçları Nelerdir?

Kalorifer tesisatı temizliği her ne kadar önemsenmese ve ötelense de yapılması gereken bir temizliktir. Hem yakıt tasarrufu sağlamak hem de en verimli şekilde ısınmak için kalorifer tesisatı mutlaka temizlenmelidir. Ayrıca bu temizlik peteklerin ömrünün uzamasını da sağlar. Düzenli aralıklarla her iki senede bir kalorifer tesisatını temizletmekte yarar vardır. Ekonomik durumunu ve yarınını düşünen her bireyin bunu ihmal etmeyip, bu konuda hassas davranması gerekmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pendik Petek temizleme

Pendik Petek temizleme Pendik Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Tuzla Petek Temizleme

Tuzla Petek Temizleme Tuzla Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Kombi Petek Temizliği Eyüp Sultan

Kombi Petek Temizliği Eyüp SultanKombi Petek Temizliği Eyüp Sultan, Boğaziçi Tesisat En yakın petek temizliği

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama, Kağıthanede Petek Temizleme Firması

Kombi Filtre Temizliği

Kombi Filtre Temizliği Kombi Filtre Temizliği Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kalorifer Peteği Temizleme Firması

Kalorifer Peteği Temizleme Firması Kalorifer Peteği Temizleme Firması Normal petek temizleme, ilaçlı petek temizliği.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.