Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kalorifer Tesisatı Temizliği Bakımı ve Yıkaması

Kalorifer Tesisatı Temizliği

Evlerinizde ya da iş yerlerinizde ısınmanın sağlanmadığı bazı odalardaki kalorifer peteklerine bakım ya da yıkama yaptırmak, kalorifer tesisatıyla ilgili sorunlarınızın çözüme ulaşmasını kolaylaştırır.

Petek Temizliği

Kalorifer Tesisatı Temizliği ve Yıkama Amacı

Isıtma amacıyla evlere ve iş yerlerine kurulan kaloriferlerin boruları bazı durumlarda sıcak suyun ısı kaybına uğramasına neden olur. Bu durumlardan biri de kaloriferlerin ve boruların ısı verici merkeze uzak bir mesafede kurulmuş olmasıdır. Bu mesafe kombiden gelen sıcak suyun borulara ulaşmasını geciktirir ve bu süreçte sıcak su ısı kaybeder. Kalorifer boruları döşenirken bu sebepten dolayı en az miktarda kapalı dirsek kullanılırsa, kalorifer suyunun dirseğe çarpıp sirkülasyonun yavaşlaması engellenmiş olunur.

Sirkülasyona uğrayan ılımış suyun en kısa şekilde kombiye geri dönüp tekrardan sıcak su haline gelmesi gerekir. Kalorifer tesisatı yapan kişilerin, kaloriferi yıkama işlemi yapmasındaki amaç; boruların ya da diğer malzemelerin içerisin suyun sirkülasyonunu yavaşlatacak kirliliği yıkayarak akmasını sağlamak ve kaloriferlerin eskisi gibi odayı ısıtmasını sağlamaktır.

Kalorifer Tesisatının Temizliği ve Yıkaması Yapılmasına Rağmen İyi Çalışmıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Bazı anormal durumlarda kalorifer tesisatının temizliği ve yıkamasının yapılmasına rağmen peteklerin yine de normal ısıya ulaşmaması durumları yaşanmaktadır. Kaloriferlerin içerisinde kiri tutucu filtreler bulunmaktadır. Eğer temizleme ve yıkama işlemlerine rağmen kaloriferiniz ısıtmıyor ise öncelikle kir tutucu filtreleri temizleyerek aynı işlemi tekrar deneyebilirsiniz. Bu işleme rağmen kaloriferin ısısında bir artış gözlemlenmiyor ise kombi koruyucu sıvı ilaçlardan alabilir ve havluluk olarak banyoda bulunan kaloriferinize bu sıvıyı aktarabilirsiniz. Bu ilacın amacı borularda ya da dirseklerde tıkanma kaldıysa o tıkanmayı söküp açmaktır.

Havlupen için seçeceğiniz bu koruyucu sıvı ilaçların hangi kimyasal maddelerden yapıldığını öğrenmeniz gerekir. Çünkü kalorifer temizleyici sıvı ilaçlar, kimyasal maddelerden üretilir. Ancak bu ilaçların üretiminde kullanılan bazı kimyasal maddeler kaloriferlere zarar verebilmektedir. Bu yüzden kalorifer temizleyici sıvı ilaçları alırken etiketine, TSE belgesi olup olmadığına, barkoduna ve içeriğine bakarak en uygun ilacı tercih etmeniz gerekmektedir.

Boğaziçi Tesisat, kalorifer temizliğinde TSE belgeli kimyasal ilaçları kendi ofislerinde önce dener, belirli aralıklarla kombiyi kontrol edip çalıştırır ve herhangi bir parçanın zarar görüp görmediğine bakar. Uygulanabilecek en mantıklı ve uygun fiyatlı yol budur. Çünkü müşterilerimizin evlerine ya da canlarına bir zarar gelsin istemeyiz. Bu sebeple öncelikle firma olarak ofisimizde bu maddeleri biz deneriz.

 

Radyatör Petekleri Bakımı Hakkında

Radyatör peteklerinin kullanım ömrü belirlidir ve kullanım ömrünü artırmak amacıyla belirli aralıklarla kalorifer peteklerinize bakım yaptırma, temizleme ve yıkama işlemlerinizi yaptırmanız gereklidir. Eğer peteklerin bakımı, temizliği ya da yıkanması belirli aralıklarla yapılmazsa, radyatör peteklerinin içerisindeki kir birikintisi zamanla kombiye geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.

Peteklerin Kireç Tutmasını Engellemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Peteklerin kireç tutmasını engellemek için kireç önleyici ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar kombi, petek ve boruların uzun süre boyunca kireçten korunmasını sağlar. Kireçten korunarak; faturalarınızı azaltabilir, peteklerinizin ömrünü uzatabilir ve maksimum düzeyde ısınabilirsiniz.

 

Kalorifer Tesisatı Temizliği Bakımı ve Yıkaması Yapan Firma ve Fiyatları

İstanbul’un iki yakasındaki tüm ilçelerine ve köylerine hizmet veren Boğaziçi Tesisat, petek temizliğini makinelerle yapmaktadır. Kireç önleyici sıvı ilaçları peteklerin korunması için kullanan firmamız radyatörlerde meydana gelen kireçleri komple ortadan kaldırarak daha fazla ısı almanızı sağlamaktadır. Boğaziçi Tesisat olarak temizliğini, bakımını ve yıkamasını yaptığımız mekanik cihazlar; kaloriferler, kapalı devre sistemleri, kombiler, yerden ısıtma ve merkezi ısıtma sistemleri cihazlarıdır.

Boğaziçi Tesisat, petek temizliğini, bakımını ve yıkamasını en uygun fiyatlardan ve en kaliteli ilaçları kullanarak yapmaktadır. Bu hizmetler hakkında bilgi almak için bize ulaşmanız yeterlidir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pendik Petek temizleme

Pendik Petek temizleme Pendik Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Tuzla Petek Temizleme

Tuzla Petek Temizleme Tuzla Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Kombi Petek Temizliği Eyüp Sultan

Kombi Petek Temizliği Eyüp SultanKombi Petek Temizliği Eyüp Sultan, Boğaziçi Tesisat En yakın petek temizliği

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama, Kağıthanede Petek Temizleme Firması

Kombi Filtre Temizliği

Kombi Filtre Temizliği Kombi Filtre Temizliği Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kalorifer Peteği Temizleme Firması

Kalorifer Peteği Temizleme Firması Kalorifer Peteği Temizleme Firması Normal petek temizleme, ilaçlı petek temizliği.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...