Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kamera İle Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Su kaçakları iç mekanlarda en sık karşılaşılan sorunların başında gelir. Tıkanmaya, eskimeye bağlı olarak su borularının bazı bölümlerinde kırılmalar meydana gelir ve bu kırılmaların olduğu alanlardan su sızıntı yaparak yüzeye doğru hareket eder. Bir alanda su kaçağı olup olmadığını anlamanın birden fazla yolu bulunur. Öncelikle su kaçağı olan bölgede bir nemlilik durumu söz konusudur. Bu durum bazen gözle görülür hale gelir. Bazen ise elle tutulduğunda ıslaklık olarak hissedilir. Ayrıca suyun sızdığı duvarlarda küf oluşması da su kaçağının bir göstergesidir.

Bazı kaçaklarda ise işler bu noktadan çok daha öteye geçer ve su bulunduğu bölgeden ilerler hatta damlamaya başlar. Su yapısı gereği önce çevre dokular tarafından emilir. Burada doygunluk seviyesine ulaşıldığı zaman daha ilerilere doğru yayılmaya devam eder. İşler bu noktaya varmadan su kaçağını tespit ettirip tamirini yaptırmak ise önemli bir konudur.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçaklarının tespit edilmesi için öncelikle ana su saati kapatılır. Eğer kaçak su giriş sisteminde ise ve sayaç dönmeye devam ediyorsa bir su kaçağından şüphelenilebilir. Ancak tahliye borularında bu sistemden yararlanmak mümkün değildir. Bunun dışında su kaçaklarının tespitinden kullanılan en modern yöntem kameralı sistemlerdir. Su borudan çıktığı alanda küçük bir ses çıkartır. Bazen kulakla duyulmayacak kadar az olan bu sesi yakalamak için özel olarak tasarlanmış aletler bulunur. Su kaçağı bulma yöntemleri günümüzde daha modern şekilde ilerler. Kameralı su kaçağı bulma yöntemlerinde aynı zamanda borularda bulunan mevcut tıkanıklıklar da giderilir.

Su Kaçağının Zararları

Su kaçakları öncelikle binanın yapısına zarar verir. Su duvarlar içerisinde ilerleyerek korozyona yani aşınmaya neden olur. Bu aşınma da yapıların ömrünü doğrudan azaltan bir durumdur. Özellilkle ülkemiz gibi deprem kuşağı üzerinde olan bir binanın hem duvarlarının hem de demirlerinin dayanıklı olması mukavemeti açısından önemlidir. Bir yandan da su kaçakları ekonomik kayba nedendir. Eğer kaçak temiz su borularında oluşmuş ise sayaç su kullanımı varmış gibi dönmeye devam eder. Böylece ortaya yüksek su faturası sorunu çıkabilir.

Eğer kaçak atık su sisteminde meydana gelmiş ise, pis suyun içerisinde bulunan mikroplar ve bakteriler canlı sağlığını tehdit eder, hastalık yayar hele gelebilir. Böyle bir durumda o yapının içinde yaşayan insanların önemli hastalıklara yakalanma riski de artar. Her neresinden bakılırsa bakılsın su kaçağı sorununun tespiti ve bu sorunun giderilmesi önemli bir işlemdir.

Duvarı Kırmadan Su Kaçağı Tespiti 

Daha önceleri su kaçaklarını bulmak için zeminin ya da duvarın tamamen kırılması gibi yöntemler kullanılırdı. Hem işçilik hem de maliyet olarak yük olan bu yöntemler yerini artık kırmaya dökmeye gerek kalmayan sistemlere terk etti. Böylece su kaçaklarını tespit etmek de eskisi gibi kabus olmaktan çıktı. Daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde sadece sızıntı olan bölgenin tespit edilmesi ise tamiri kolaylaştıran bir sonuca vardı. Bu sistemlerin kullanımı ile birlikte eskisi gibi kaçak olduğu düşünülen alanın tamamı değil sadece kaçak olan kısmın tamir edilmesi imkanı doğdu. Böylece açılacak alanın ölçümü küçüldü ve ardından ortaya çıkan koca bir inşaat işi yerine çok küçük bir tadilat aşaması kaldı.

Su Kaçağı Tespitinde Yanınızdayız

Su kaçaklarını tespit etmek için en modern yöntemleri kullanan firmamız dilediğiniz anda kaçak tespiti için adresinizde olur. Kameralı sistemler ile borularınızda oluşan kaçak sorununu kısa sürede tespit ederiz. Boğaziçi tesisat su kaçağı tespiti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kısa sürede su kaçağı sorununuza deneyimli ekibimiz ile çözüm getiririz.

 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul

Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrolü İstanbul – Su tesisat kaçak kontrolü

Alt kata su sızması neden olur?

Alt kata su sızması neden olur?Çok katlı binalarda uzun yıllar kullanılan tesisatlar belirli bir zaman sonunda

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Su kaçağı tespiti fiyatları firmaların hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti

Eyüpsultan Su Kaçağı Tespiti Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Bulma Eyüp Su Kaçağı

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...