Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Cihazla Lavabo Borusu Açan Su Tesisatçı

Lavabo borusu açma işlemi tıkanan boruları açma amacı ile uygulanmaktadır. Tıkanıklık gösterilen boruların açılma yöntemleri olarak birçok madde sıralayabiliriz kostik ile açma, kimyasal madde ile açma, susta yardımı ile açma, basınçlı su motoru ile açma, kameralı robot makine yardımı ile ve bunun çeşitli aparatlarını yardımı ile açma olarak birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere kameralı cihazla lavabo açma nasıl yapılır ve kimler tarafından yapılır, bunu açıklamaya çalışacağız.

Kameralı cihaz; ucunda kamera aparatı olan uzun kablo şekilde bir makinedir. Bu aparat sayesinde maksimum yirmi beş metre uzunluğa kadar görüntüleme sistemi yapılmaktadır. Tıkanıklık gösteren borunun içine salınmasından itibaren tıkanıklık bölgesinin nerede olduğunu ve bu tıkanıklığın nasıl giderilmesi gerektiğini bizlere açıklamaktadır. Bu sayede kamera yardımı ile kırıp dökme olmadan tıkanıklığın yeri tespit edilir. Buna uygun olarak hangi yöntem ile lavabo borusunun açılacağına karar verilir ve kısa süre içinde makine yardımı ile tıkanıklık açılır. Makine ile tıkanıklık açma işlemi ortalama yirmi dakika şeklinde sürmektedir.

Bu nedenle de kısa olduğu için ve uzun ömürlü kullanım için olduğundan, artık herkes lavabo tıkanıklığını bu yöntem ile açtırmaktadır. Lavabo tıkanıklığı açıldıktan sonra tesisat ustalarının işi bitmez. Hemen yeniden kameralı cihazı lavabo gider borusunun içerisine gönderir. Tıkanıklığın gitmesini kontrol eder. Boruda herhangi bir çatlak kırık veya kireç oluşumu olup olmadığını tespit eder. Basınç yöntemi ile yapılan açma işleminde hiçbir şekilde kireçlenme ve yağlanma kalmamaktadır. Borularınız ilk döşendiği günkü kadar temiz olmaktadır. Bu temizliğin görüntülemesi yapılır ve işlem tamamlanır.

Gider açıldıktan sonra tekrar tıkanmaması için kameralı yöntem ile kontrol etmek şart bir uygulamadır. Bu esnada herhangi bir sorun olup olmadığı hem tesisatçı ustalar tarafından hem de ev sahipleri tarafından kendi gözleri ile görüldüğü için içleri rahattır. Bu özelliğinden kaynaklı olarak da kameralı lavabo borusu açma yöntemi hem sık kullanılan hem yeni hem de etkili, kalıcı bir çözümü olan sistemdir.

Lavabo Açan Kameralı Cihazların Özellikleri

Tıkanan lavabo borularının açılması herkesin evinde kendi imkânları ile açabildiği, açamadığı zamanlarda da tesisat ustası çağırarak, borunun söküldüğü, yerinden çıkarıldığı her tarafa suların aktığı pis ve zahmetli bir iş olarak bilinmekteydi. Ancak günümüz teknolojilerinin her zaman gelişme göstermesi ile birlikte lavabo borularının tıkanması sorunu ortadan kolay bir şekilde kalkmış olmaktadır. gene lavabolar yıkanır, giderlerden su geçmez, hatta su taşkınları ve suyun geri gelmesi durumu o kadar gelişen teknolojiye rağmen ne yazık ki yaşadığımız durumlardan bir tanesidir. Ancak bu sefer, çözümündeki teknolojik gelişmeler kişilere kısa süreliğine ve profesyonel hizmet almanın yolunu açmıştır. Lavabo açan kameralar, bir aparata bağlanmış şekilde lavabo açan kameralı cihazlar şeklinde tesisat hizmetlerinde kullanılmaktadır.

Tıkalı Lavabo Giderlerini Aletle Açan Usta

Gider borularının aletle açılması tesisata zarar verir mi? Tıkanmış lavabo borusunu robot makine ile açma işleminden sonra tekrar tıkanır mı? gibi kafanızda alet yardımı ile çözüm bulma ve makineli tıkalı lavabo açılmasına dair soru işaretleri yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için belirtmek gerekir ki alet kullanımı, tesisat ustalarının işlerini kolaylaştıran unsurlardır. İşin ehli olan her usta gider borusuna zarar vermeden çalışmasını sağlamaktadır. Zaten makineler de bu işlem için üretildiğinden kaynaklı hiçbir şekilde gider borusuna zarar vermemektedir. Robotla açılan lavabo borusu yeniden tıkanma yaşamaz. Uzun ömürlüdür. Düzgün kullanıldığı takdirde ve yapılan hataların tekrarlanmaması halinde oldukça uzun yıllar ilk günkü gibi çalışır durumda olur.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...