Kameralı Su Tesisatçı

Borularında oluşan sızıntıların nereden geldiğini bulmak için yapılmaktadır. Günümüzde tesisat borularının görüntülü cihazla denetim edilerek bozukluk tespit işlemlerini kameralı tesisatçılar yapmaktadır. En sık bir şekilde banyolarımızda görülmekte olan su kaçakları, kameralı su tesisatçısı tarafından oldukça süratli bir şekilde yeri tespit edilir. Eğer zamanında müdahale edilmezse hem maddi hem de manevi kayıplara yol açmaktadır.

Tesisatın zamanla eskimesi, hatalı döşenmesi ya da yanlış kullanımdan kaynaklanan su sızıntıları küresel ısınmanın hali hazırda su kaynaklarını azalttığı dünyamız için de oldukça büyük kayıplara neden olmaktadır. Her ne kadar günümüzde televizyonlarda halk spotu oluşturmak için suyu tasarruflu kullanmamız gerektiğini hatırlatan reklamlar gösterilse de su kaçakları hakkında bilinçlendirmeye yönelik bir çalışma yapılmamaktadır. Su kaçaklarına zamanında müdahale etmek bu açıdan da çok önemlidir.

Kameralı alet ile su sızıntısı tespiti yapan firmalar

Günümüz teknolojileri sayesinde eski yöntemler bir bir geride kalırken, su tesisatı konusunda da hayli gelişme gösterilmiştir. Uzun yıllar öncesinde kullanılmakta olan eski teknikleri kullanarak su kaçağını bulmaya çalışan tesisatçıların yerine, kamerayla çalışan su tesisat ustalarını tercih edilmesi birçok anlamda fayda sağlamaktadır. Ancak mahalle aralarındaki kalan ustalar cihazlar ucuz olmasına karşın hepsini ani temin edemediklerinden çağın gerisinde kalmışlardır. Evinizde yaşadığınız bir su sızıntısı probleminde bahsi geçen tesisat ustaları deney yanılma yöntemine başvurmak zorunda kalmaktadır. Bu şekilde yapılan çalışmalarda ehil suyun çıktığı yerden başlayarak sızıntının kaynağına ulaşana kadar kırarak ilerlemektedir. Bu metot çok fazla vakit aldığı gibi ortaya tadilat masrafları ve yorucu bir temizlik süreci çıkarmaktadır.

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

İstanbul içerisinde her yere hizmet vermekte olan firmamız kapsamında bulunan cihazlardan biri de Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti yapan görüntüleme teknolojisi olarak bilinmekte olan dünyanın en fazla kullandığı teknolojidir. Eğer evinizde su sızıntısı olduğundan şüpheleniyorsanız en yakın şubemizi arayarak servis kaydı açtırabilirsiniz. Kısa vakit içinde size yönlendireceğimiz ekiplerimiz, termal kamerayla su kaçağı tespiti yaparak sizi ekstra tadilat masraflarından kurtaracaktır. Bu şekilde ödediğiniz fazladan su faturalarına ya da alt katınıza su sızmasına veda edeceksiniz.

Kamerayla Su Tesisatına Bakan Firma

Kamerayla gider borularına bakan firma olarak evinizin neresinde sızıntı yapan bölgeyi ve yerini sizlere tespit ediyor ve bir an önce bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Gider borularınız suyu art veriyorsa bu bir borunun su kaçırma belirtisi olabilir. Ancak kaygı etmenize gerek yok! Eski yöntemler çoktan geride kaldı. Size göndereceğimiz ustalarımız kirli su giderine gönderdikleri kamera sayesinde kaçağın yerini bölgesel olarak tespit edebilmektedir. Su kaçaklarında noktasal olarak kaçağın yerini tespit etmek oldukça önemlidir. Bu şekilde, kırılacak bölge net olarak belirleneceğinden birkaç fayans tamiri ile su kaçaklarına bir nihayet verebilirsiniz.

İstanbul Tesisat kamerayla tesisat borularına bakarak kırma dökme yapmadan, nihayet teknoloji görüntülü cihazlarla yapmaktadır. Kirli su giderlerinin evinizi daha çok kirletmesine ve tadilat işlerinin pisliğiyle uğraşmaya gerek kalmayacağı gibi, kırma işlemine nazaran çok daha kısa sürede tıkalı gider borusunun yeri tespit edilebilecektir. Unutmayın ki su kaçağı problemleri bekletmeye gelmez. Mesele büyüyüp, alt komşunuza kadar ulaşarak, komşuluk ilişkilerinizi zedeleyebilir. İstanbul’un bütün bölgelerine hizmet veren firmamızı arayarak kamerayla su tesisatını denetim ettirebilirsiniz.

Verilen hizmet tamamen evinize ve iş yerinize her hangi bir zarar vermemek üzerine kurulmuş ve bu çerçevede hizmet verilmektedir. Su kaçağı olan bölgenin her hangi bir kırma ve zarar verme işlenin yapılmadın tamir edilmesi son derece büyük bir kolaylık oluşturmaktadır.